Saç Bakımı

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2020

Saç uzatma yolları bir bayan için vazgeçilmezdir. Çevremizde bir çok saç uzatma yöntemleri paylaşılıyor. Kimi etki etmiyor, kimi ise fazla yararlı olmuyor. Mutfağınızda mevcut olan malzemelerle yapabileceğiniz bir çok saç uzatma maskesi var. Biz de sizin için doğal saç uzatma yollarını bir araya getirdik.

Vücudunuzun sağlığı kadar saç sağlığınızda çok önemlidir ve cildinize nasıl önem veriyorsanız mutlaka saçlarınıza da aynı özeni göstermelisiniz.

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2020

Hızlı saç uzatma için elbette bir çok alternatif var. Bunlardan bir kaçı ise şöyle;

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2020
En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2020

1. Jojoba yağı, zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağını saç bakımınızda mutlaka bulundurmalısınız. Bu yağlardan saçlarınıza yetecek kadar eşit miktarda karıştırıp, saçlarınızda bir saat kadar bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın.

2. Yumurta akı mucizesi ile daha tanışmadıysanız, kesinlikle önerebiliriz. Geçmişten günümüze kadar gelen saç uzatma sırlarından biri olan yumurta akının etkisini görebilmeniz için, bir yumurta akını saçlarınıza yedirin ve streç film ile saçınızı sarın. Bir iki saat beklettikten sonra saçınıza biraz zeytin yağı sürün ve ılık su ile durulayın.

3. Bunların dışında vücudunuza da destek çıkmalısınız. Bol bol su içerek metabolizmanızı hızlandırın ve toksinlerinizi atarak saçlarınıza canlılık katın. Bol su içmeniz saçlarınıza nemliliğini geri kazandıracak, daha sağlıklı bir görünüm elde edebileceksiniz. Bununla birlikte beslenmenize mutlaka dikkat etmelisiniz.

4. Saç diplerinizi sağlıklı tutmanız, saçlarınızın uzamasını direk etkileyecektir. Bu yüzden saçlarınıza doğal içerikli ürünler uygulamaya dikkat edin.

5. Kulağa hoş gelmeyebilir fakat sarımsağım mucizelerini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Bir kaç sarımsağı ezip saç diplerinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sarımsağın içindeki sülfür saç köklerinizi etkileyecek ve saçlarınızın çıkmasını sağlayacaktır.

6. Son olarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için 2 ayda bir saç uçlarınızı kestirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Boyalı Saçı Açma Yöntemleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu