AksesuarModa

En İyi İkonik Chanel Sırt Çantası Modelleri

Chanel sırt çantası, klas gündelik kıyafetin en somut örneğidir. Bu  sırt çantaları , her boyutta ve renkte gelen zarif ve çok yönlü tasarımlardır. Ancak, bazı tasarım öğeleri tamamen CCİ logosundan bahsetmeyen yastıklı deri ve zincir kayışları gibi ikoniktir .

Chanel sırt çantası takmak, tipik bir sırt çantası takmak gibi bir şey değildir, çünkü insanlar üst düzey şıklığı anında tanıyabilir. Bir Chanel sırt çantası yaşam için bir yatırımdır, bu yüzden sizin için doğru Chanel sırt çantasını seçerken zaman ayırın.

Bu yazıda, farklı görünüm ve boyutlarda, satın almaya değer en iyi Chanel sırt çantası modelini inceleyeceğiz. Sahte bir Chanel sırt çantasının nasıl tespit edildiğini açıklayacağız .Chanel sırt çantasını takabileceğiniz durumlara göre değiştirebileceğiniz farklı yollar için bazı önerilerde bulunacağız.

Kapitone Dana Derisi ve Altın Metal Chanel Sırt Çantası

Chanel sırt çantasının şık ve rahat olması gerekir – yıllarca kullanmak isteyeceğiniz bir şey! Bu seçenek, ikonik yastıklı Chanel deseninde, şık altın ayrıntılara sahip, daha sağlam deri kayışlı metalik bir zincir olan siyah dana derisinden yapılmıştır.

En İyi İkonik Chanel Sırt Çantası Modelleri
En İyi İkonik Chanel Sırt Çantası Modelleri

Bu çanta orta büyüklüktedir, bu yüzden günlük bir çanta olarak harika şekilde işe yarar,  işlevsel bir fermuar açıklığı ve daha küçük eşyalar için ön kısımda kare bir zarf cebi bulunur.

Chanel Gabrielle Küçük Sırt Çantası

Chanel çantalarının ‘Gabrielle’i serisi, hem  kova sırt çantası tasarımı hem de hobo çantalar da dahil olmak üzere ilk piyasaya sürülmesiyle anında ikonik hale geldi. Bu güncellenmiş model altın ve gümüş tonlu bir keçi derisinden yapılmıştır ve bu özellik benzersiz bir  metal görünüm sağlar.

Chanel Gabrielle Küçük Sırt Çantası
Chanel Gabrielle Küçük Sırt Çantası

Zincir kayışları bile çift renkli! Her seferinde bu çantayı kullanma şeklinizi değiştirebilir ve gerçek bir moda tutkunu olarak öne çıkmanıza neden olur. Bu çanta için doğrudan Chanel’den orijinal bir alışveriş yapacağınızdan emin olun .

Tüvit Chanel Sırt Çantası

Çanta  tüvit malzemesi nedeniyle, arka kısmı mavi kuzu derisinden yapılmış olmasına rağmen en klasik Chanel sırt çantalarından biridir. Bu çanta en büyük Chanel seçeneklerinden biridir, ancak içi saten ile kaplıdır, bu yüzden hala dikkatle kullanmak istersiniz. İçeride, en sevdiğiniz kitabı ve makyaj setini taşımak için yeterli alana sahipsiniz. Chanel ‘in online web sitesi bu çantayı almak için en iyi yer.

Tüvit Chanel Sırt Çantası Modeli
Tüvit Chanel Sırt Çantası Modeli

Yeşil Dana Derisi Flap Chanel Sırt Çantası

Renkli bir dokunuş istiyorsanız, neden klas yeşil Chanel sırt çantasını tercih etmiyorsunuz? Yastıklı dana derisinden yapılmış ve altın rengi Chanel logosuyla vurgulanmıştır. Üzerine elle taşıma için altın bir zincir tutacağı bulunan, ek koruma için çekme ipi üzerinde bir kapak ucu vardır.

Yeşil Dana Derisi Flap Chanel Sırt Çantası
Yeşil Dana Derisi Flap Chanel Sırt Çantası

Kayışların kendileri ayarlanabilir deridir ve pasaportunuzu veya kartlarınızı  gizleyebileceğiniz arkaya yakın küçük bir cep bile vardır. Bu çanta doğrudan Chanel’den temin edilebilir .

Pürüzsüz Chevron Dana Derisi Chanel Sırt Çantası

Herkes pek çok Chanel sırt çantasının yastıklı dana derisi modellerini sevmeyebilir.  Pürüzsüz dana derisinden yapılmış ve tipik olarak eşlik eden   içine işlenmiş geometrik zikzak desenine sahiptir. Altın zincir saplı ve deri kayışlı üst kısmı var. Bir çanta için daha zarif ve birinci sınıf bir tasarım düşünemiyoruz!

Chevron Dana Derisi Chanel Sırt Çantası
Chevron Dana Derisi Chanel Sırt Çantası

Denizci  Chanel Sırt Çantası

Coco Chanel’in her şey için tekne ve okyanus sevgisi belgelenmiştir. Bu grafik Chanel sırt çantası açıkça önünü gösteren bir yat ile  sevgi gösterir. Baskı çıplak pembe bir okyanus ve gökyüzüne karşı siyah ve beyazdır. Bu çantanın büyük bir kısmı sportif bir tasarıma sahip, bazı deri elemanlarıyla birlikte pamuktan üretilmiştir.

2019 chanel sırt çantası
2019 chanel sırt çantası

Daha büyük bir çanta, tatile çıkmak için ideal – özellikle de bir rotaya yöneliyorsanız! Bu, her birkaç koleksiyonda yalnızca bir kez ortaya çıkan bir çanta türüdür, bu yüzden beğendiyseniz kısa sürede Chanel’den satın alın .

Zincirli Deri Chanel Sırt Çantası

Altın zincir detayları son zamanlarda Chanel podyumlarında bol miktarda bulunduğundan, bazı Chanel sırt çantası seçeneklerinin zincirlerle süslendiğini görmekten mutlu olduk! Bu sırt çantasının önü dana derisi ile kaplıdır, flep için kullanılan yarıda kullanılan dana derisi ile kaplıdır. Torbanın kayışları deriden yapılmış, alt kısımları  zincirli yapılmış. Bu sevimli küçük çantayı doğrudan Chanel’den satın alabilirsiniz!

İkonik Chanel Sırt Çantası Modelleri 2019
İkonik Chanel Sırt Çantası Modelleri 2019

31 Rue Cambon Chanel Sırt Çantası

1918’de Coco Chanel, Paris’teki 31 Cambon Sokağı’ndan tam bir bina satın aldı ve esasen modern butik konseptini yarattı. Bu çanta, bize eski bir kumaş alışveriş çantasını hatırlatan pamuklu ve naylon kovalı çanta tasarımıyla ikonik adrese saygı duyuyor .

31 Rue Cambon Chanel Sırt Çantası
31 Rue Cambon Chanel Sırt Çantası

Bu listedeki en büyük çantalardan biridir ve aynı zamanda çok rahattır, bu yüzden kesinlikle uzun günler ve sokak stili için saklayın. Hala markanın önemli bir parçası olan zincirlerle süslenmiş deri kayışlara sahiptir. Bu çanta doğrudan Chanel’den temin edilebilir .

Chanel Oh My Boy Graffiti Sırt Çantası

2014 yılında, Karl Lagerfeld, Chanel sırt çantası tasarımlarının hepsini çizmeye ve bunları iğne ve dokuma ipi süslemelerine kapatarak, belki de bazılarımızın lisede gençlerde olduğu gibi,  punk duygusunu seviyoruz. Çanta yıpranmış bir görünüme sahip, ancak yine de kesinlikle Chanel – logo ve 31 Rue Cambon adresi de çantaya basılıyor.

Chanel Oh My Boy Graffiti Sırt Çantası
Chanel Oh My Boy Graffiti Sırt Çantası

Sahte Chanel Sırt Çantası Nasıl Anlaşılır

Diğer birçok Chanel ürününde olduğu gibi, genel olarak diğer tasarımcı markalarında olduğu gibi, dışarıda sahte Chanel sırt çantaları satan birçok perakendeci var. Binlerce dolardan olmamak için orijinal Chanel sırt çantası ile sahte olan arasındaki farkı nasıl anlatacağınızı öğrenmeniz önemlidir.

sahte chanel sırt çantası nasıl anlaşılır 2020
sahte chanel sırt çantası nasıl anlaşılır 2020

Doğrudan markadan Satın Al

Chanel sırt çantanızı doğrudan Chanel mağazasından veya Chanel.com adresinden satın alırsanız, asıl anlaşmayı aldığınızı ve ilk elden başladığınızı bileceksiniz! Şüpheli online mağazaları kontrol etme ve doğrulama endişesini atlayın ve yalnızca kaynağa gidin.

Duster Çantası

Chanel sırt çantası bile bir silgi çantası ile geliyor. Gerçek bir satıcı, bir Chanel çantasının kimliğini doğrulamanın önemli bir parçası olduğundan her zaman silgi torbasına asılır.

Silgi torbası siyah olmalı ve beyaz büyük harflerle ‘Chanel’ kelimesiyle süslenmelidir. Baskı tamamen sağlam olmalı ve beyaz renkte olmalı ve yazı tipi doğru boyutta ve kalınlıkta olmalıdır. Sırt çantası bir silgi torbası olmadan gelirse veya silgi torbası iyi basılmamışsa hemen şüphelenmelisiniz.

en ikonik chanel sırt çantaları 2019
en ikonik chanel sırt çantaları 2019

Seri numarası

Tüm Chanel sırt çantası ve cüzdanlarının seri numarası vardır. Seri numarası her zaman 8 basamak veya daha azdır ve seri numarasının bir Google araması yaparak, çantanızın modeliyle ve yapıldığı yılla eşleşecektir. Etiketin yeri çantadan çantaya değişse de, seri numarası bir çıkartmada belirir.

Orijinallik Kartı

Ne yazık ki, Chanel özgünlük kartının çoğaltılması oldukça kolaydır, ancak yine de iyi bir görünüm vermelisiniz. Orijinallik kartındaki numara, etiket üzerindeki seri numarasına uymalıdır. Kart, kalın ve sağlam, kredi kartı gibi olmalıdır.

Orijinal bir orijinallik kartı her zaman mükemmel bir şekilde hizalanacaktır, sağ üst köşede gri bir daire (en azından 2005 ve sonrasında yapılan çantalar için ). Son olarak, bazen sahte orijinallik kartlarının özellikle metalik harfler üzerinde hologram etkisi yaptığını ve otantik bir kartın hiçbir zaman yapmadığını unutmayın.

Deri Kalitesi

Satın aldığınız veya satın almayı umduğunuz Chanel sırt çantasının malzemesine bir bakın. Tüm Chanel sırt çantaları deriden yapılmış olmasa da çoğu öyledir. Deri yumuşak ve esnek olmalı ve dana, keçi veya kuzudan yapılmalıdır.

Chanel sırt çantasındaki deri nadiren bir şeyle kaplanır, bu nedenle hafifçe eşit olmayan organik bir dokuya sahip olmalıdır. Deri çok parlak veya düz ise, bu biraz endişe uyandırmalıdır.

Nakış Kalitesi

Chanel sırt çantaları genellikle kapitone desen veya elmas işlemeyle kaplanmıştır. Chanel sırt çantaları yetenekli zanaatkarlar tarafından yapıldığı için, özellikle alt dikişler boyunca nakış düzgün ve sağlam olmalıdır. Düzgünsüzlük görürseniz, özellikle de çantanın  yeni olması gerekiyorsa, bazı ciddi şüpheler doğuracaktır.

CC Logosu

Chanel logosunun kilitli C’leri sırt çantaları dahil her Chanel çantasının önemli bir unsurudur. Logonun orijinal tasarımından herhangi bir sapma, sahte bir sırt çantasının tespit edilmesini kolaylaştıracaktır.

sahte olan chanel çanta nası anlaşılır
sahte olan chanel çanta nası anlaşılır

Logo, bir kapama şeklinde veya sadece çanta üzerinde olduğu kadar bir baskı şeklinde de görünebilir. İki C’nin kenetlenme şekli önemlidir – sağ C, üstte sol C ile üst üste gelir ve sol, alt tarafta sağa üst üste biner. Her bir mektubun uçları yuvarlanmak yerine tamamen düzdür ve logo metalden yapılmışsa, iki arka vida sırasıyla “Chanel” ve “Paris” ile işlenmelidir.

Ek olarak, logo için kullanılan donanımın kalitesi bir başka işarettir – sahte bir çantadaki logo, fazlaca soyulabilir veya solabilir, otantik bir Chanel sırt çantasında sağlam ve parlak kalır.

Zincir kayışları

Chanel sırt çantalarındaki zincir kayışları, iyi kopyalayıcıların bile başarısız olduğu bir yer. Kayışların arasından dokunan, her zaman Chanel sırt çantasının derisinin derisi ile aynı kalitede olması gereken ince bir deridir. Bu deri kayış, herhangi bir parçası iki katına çıkarılmadan eşit şekilde dikilmelidir.

Chanel Sırt Çantası Nasıl Takılır

Chanel sırt çantaları, ortalama sırt çantanızdan çok daha iyi olduğu için, onları takmanın birkaç farklı yolu var! Kayışların uzunluğuyla eşleştirilen küçük çanta boyutu, farklı kıyafetler ve etkinliklerle uymak üzere Chanel sırt çantasını nasıl takılacağını ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

chanel sırt çantası nasıl takılır
chanel sırt çantası nasıl takılır

Sırt Çantası Taşıma

Festivaller, günlük geziler veya tatil günleri gibi tüm gün dışarıda kalacaksanız, Chanel sırt çantanızı taşımanın mükemmel yolu budur. Her bir kemeri, her sırt çantasında olduğu gibi, her bir omuz üzerine takın.

Kayışların uzunluğu nedeniyle, çoğu Chanel sırt çantası sırtüstü otururken omuzlarınızı veya giydiğiniz kıyafeti gizlemeyeceklerdir.

Omuz taşıma

Chanel sırt çantanızın her iki kayışını birlikte çekerek, onu sadece bir omzuna takabilirsiniz. Bu, daha uzun kayışları olan tüm kadın çantaları için geleneksel bir omuz çantası gibi görünecek ve Chanel sırt çantalarının çoğunda, çantayı iş toplantıları veya akşam yemeği günleri ​​gibi daha sofistike durumlara taşımanıza izin verecek kadar klas.

Çapraz Takma

Bazı Chanel sırt çantalarında, iki omuz kayışı aslında çantanın üstü ile ayrılmış bir kayış. Kayışı çantanın önünden çekerek uzun bir döngü oluşturabilir ve ardından çantayı benzersiz bir çapraz gövde seçeneği olarak takabilirsiniz.

Bu, çok ağır olmayan küçük çantalarla çok rahat olabilir ve bir sırt çantasından daha olgun ve zarif görünebilir.

Bir önceki yazımız olan Koton Çiçek Desenli Elbise Modelleri ve Fiyatları 2019 başlıklı makalemizde koton ve koton çiçekli elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu