GenelTrendler

En Sevdiğiniz Ünlüler Tarafından Giyilen En İyi Annelik Stili Trendleri

Ünlüler tarafından sürdürülen annelik modası, giyim tarzından yaşam tarzına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Giyim tarzında yeniliğe gitmek isteyenlerin sevdikleri ünlüleri tarzları üzerinden tarz oluşturmaları beklenmektedir.

Hamilelik sürecinde en çok tercih edilen kıyafetlerin başında elbiseler gelmektedir. Elbiselerin rahat kumaştan oluşması, geniş beden olması ve kolay kullanılır modeller olması hamileler için kolaylıklar sağlamaktadır.

Kalem elbiseler hamilelerin şık bir ortamda giymeyi tercih ettikleri elbiseler olmakla birlikte daha bol ve lastikli elbiseler de günlük kullanım için tercih edilebilir elbiselerden olduğu bilinmektedir.

1- Kate Middleton Tarzı

Kate-Middleton annelik tarzı
Kate-Middleton annelik stili

Düşes olması nedeniyle tarzı oldukça şık ve sade olacak şekilde belirlenmiştir. Kıyafetlerin sade olmasının yanı sıra oldukça kaliteli kumaşlardan hazırlandığı için çarpıcı ve göz alıcı olmaktadır.

Kıyafetlerde genellikle balıkçı yaka olarak bilinen elbiseler ya da trikolar tercih edilmekte ve Kate Middleton tarzı yansıtılabilmektedir. Bunun yanı sıra çok renkli kıyafetleri tercih etmeyenlerin stiline uygun olarak giyinmesi mümkün olmakla birlikte özellikle siyah, beyaz, gri renkler bu tarzı yansıtan en önemli renklerdir.

2- Amal Clooney Tarzı

Amal Clooney annelik stili
Amal Clooney annelik stili giyim

Şıklığı ile en çok bilinen isimlerden birisi olan Amal Clooney, klasik giyimde önemli bir tarzın yansıtıcısı olarak bilinmektedir. Genellikle tüvit takımları tercih eden isim, pastel renkleri kullanmayı tercih etmektedir.

Amal Clooney tarzı iş hayatını seven ve tarzını iş hayatına yansıtmak isteyenlerin örnekleyebilecekleri bir tarz olarak bilinmektedir. Kıyafetin yanı sıra büyük boy çantaların da bu tarzın en önemli tamamlayıcısı olduğu için kullanılması tavsiye edilmektedir.

3- Sophie Turner Stili

Sophie Turner annelik stili
Sophie Turner stili giyim

Sophie Turner stili, genellikle beyaz ya da beyaza yakın krem rengi tonlarının kullanılması ile yansıtılmaktadır. Beyaz yakın olması nedeniyle sarı renk de bu tarz içerisinde sıkça kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

Tarz içerisinde giyilen kıyafetlerin genellikle bol pantolonlardan oluşması beklenmektedir. Bol pantolonların altına giyilen topuklu ayakkabılarla da stil tamamen yansıtılmakta ve oldukça hoş bir görüntü sunulmaktadır.

Ünlülerin hamilelik dönemi stilleri için kullandıkları modellere de aşağıda değindik:

4- Hamile Kotu Modelleri

hamile kotu modelleri
hamile kotu stil

Hamilelerin tercih etmiş oldukları kotlar genellikle göbek üzerinden yumuşak bir doku ile tasarlanan kotlardan oluşması beklenmektedir. Özellikle anne adayı için sıkmayan ve rahat kullanılabilen kotların tercih edilmesi bebeklerin sağlığı için de önemli olmaktadır.

Hamilelerin kot tercihi yapılırken kullanılan kumaşın kalitesi de oldukça önemli olmaktadır. Bu kotların sağlıksız ve nefes almayan kumaştan tercih edilmesi durumunda sağlık açısından problemler oluşabilmektedir.

5- Hamile Gömlek Modelleri

hamile gömlek modelleri
hamile gömlek stili

Hamileler için gömlek modellerinin hem rahat hem şık ürünlerden seçilmesi kolay olmaktadır. Hem şık gömlekler hem de spor gömlekler için farklı seçenekler bulunması halinde anne adayının tercihine göre seçim yapılabilmektedir.

Gömlek modelleri yalnızca düğmeli olarak değil aynı zamanda ipli ya da düz şekillerde de tasarlandığı bilinmektedir. Bu modeller içerisinde rahatlık ön planda olmakla birlikte estetik açıdan da istenen modellere ve çeşitlere ulaşılabilmektedir.

6- Hamileler İçin Tayt Modelleri

hamile tayt modelleri
hamile tayt stili

Hamileler için tayt modellerinin çok sıkı olmayanlardan seçilmesi önemli olmaktadır. Bacak bölgesinde çok sıkı hissedilen taytların anne adayının sağlık durumunu olumsuz etkilemesi ön görülerek uygun parçaların seçilmesi gerekmektedir.

Hamilelerin tayt seçimlerinin karın bölgesinde de pamuklu ve nefes alan kumaşlardan seçim yapılması gerekli görülmektedir. Göbek bölgesinin sıkı tutulması halinde anne adayının kendini iyi hissedememesi gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir.

Tayt modelleri, hamileler için pantolonlara göre daha çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Üzerine gömlek ya da tunik gibi parçalar ile birleştirilmesi halinde şık bir hamile tasarımı giyim oluşturulabilmektedir.  

Ünlülerin giyim ve aksesuarlarına yönelik diğer merak ettiğiniz konulara ünlü stilleri sayfamızdan bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020-2021 Yılı Plaj Modası başlıklı makalemizde 2020 plaj trendleri ve plaj modası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu