Saç ModelleriSaç Renkleri

Erik saç rengi modelleri 2019

Erik saç rengi , koyu ve çok koyu olmayan kırmızı ve mor tonların doğal bir karışımı olduğundan ve patlıcan ve bordo saç arasında bir tondur. Bu, çok fazla olmayan moda saç renklerinden biridir, bu yüzden son derece özel hissettirir ancak tüm durumlar için uygundur.

Erik saç rengi aslında karışık tonların karışımından oluştuğundan, cilt tonunuzla hangi varyasyonunu en iyi şekilde uyacağını bulmanıza yardımcı olacağız. Evde saçlarınızı erik rengine  boyamak istemeniz durumunda talimatlar verdik, mağazalarda veya çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz en iyi erik saç boyası önerileriyle.

Bazı bakım ipuçlarımız da var, bu nedenle erik saç renginizi mümkün olduğunca canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha moda olan saç rengini sevenler de onları değiştirmenin hayranlarıdır, bu nedenle istediğinizde erik saç boyasını nasıl çıkaracağınıza dair tavsiyelerde bulunduk.

Koyu saç renginin değişmesi çoğu zaman bir stilin yeniden incelenmesini gerektirir, bu yüzden erik saç rengine ilişkin bazı makyaj ve moda ipuçlarını ekledik.

erik saç renkleri ve modelleri 2019 20
erik saç renkleri ve modelleri 2019 20

Erik saç boyası, hepsi süper popüler erik saç seçenekleri olan balyajlar, ombresler ve renk açıcılar ile her türlü teknikte uygulanabilir. Hepsini bu makalede gösteriyoruz, böylece erik  rengi saçınızı kişisel tarzınıza uyacak şekilde denemek için ilham alabilirsiniz.

Cilt Tonunuz İçin Doğru Erik Saç rengini  Nasıl Seçersiniz?

Erik saç rengi bir tür mor-kırmızı renktir, yani çoğunlukla mavi ve kırmızı tonların karışımıdır. Kırmızı renk sıcakken mavi soğuk bir renktir, bu nedenle erik saç rengi nötrdür. Eğer erik saç rengi biraz daha kırmızımsı ise, o zaman “sıcak” olarak sayılırken, daha mavi temel alırsa “soğuk” olarak kabul edilir. Bunun cildin alt tonları ile olan ilişkisi üzerinde büyük bir etkisi olacak!

erik saç rengi ve modelleri 2019
erik saç rengi ve modelleri 2019

Koyu tenliler ile ilgili olarak, erik saç rengi aslında koyu tenli olanlar için olduğu gibi açık tenli olanlar dada güzel görünme eğilimindedir. Çok koyu erik saç renkleri çok esmer biri üzerinde biraz “goth” görünebilir, yani eğer kesin niyet değilse erik eflatun daha iyi bir seçim olabilir.

Şimdi alt tonlar için. Erik saç rengi  ile, özellikle cildine sıcak altı tonlar koyanlar için alt tonları eşleştirmek en iyisidir. Sıcak alt tonlarla, ciltte yeşilimsi ve çok az kızarıklık gösteren damarlarla biraz sarıya doğru eğilen cildi kastediyoruz. Biraz daha sıcak olan cilde, içinde kırmızı bir karışımı olan çok sıcak bir erik saç rengini tercih etmek en iyisidir.

erik rengi saç renkleri 2019
erik rengi saç renkleri 2019

Öte yandan, çok yeşil görünen esmer tenli olanlar, içinde çok az kızarıklık olan ekstra havalı bir erik saç rengini tercih etmekten daha iyidir.

Pembemsi alt tonlara sahip olan ve tamamen nötr bir cilde sahip olan beyaz cilde sahip olanlar, morumsu tonları tercih edebilirler.

Evde Erik Saç Rengini Elde Etmek

Erik saç rengiyle ilgili en iyi şey, gerçekten saç açma gerektirmeyen moda saç renklerinden biridir! Bu, saçınızı doğal olarak daha koyu olsa bile, evde saçlarınızı boyamayı çok daha kolaylaştırır. Saçların doğal olarak daha koyu olacağı söyleniyor.

Güzel bir açık erik saç rengini umuyorsanız, ilk önce buradaki yönergelerimizi izleyerek saçınızı kesinlikle açmalısınız , ancak çoğu durumda gerekmeyecek. Diğer bir seçenek ise saçlarınızı balyaj tekniği ile hafifletmek ve daha sonra ince bir balyaj görünümüne ulaşmak için başın her tarafına yarı kalıcı bir boya kullanmaktır.

patlıcan rengi saç modelleri 2019 2020
patlıcan rengi saç modelleri 2019 2020

Ayrıca erik saç boyasını uygularken gölge tekniğini de kullanabilirsiniz, ancak ilk önce doğal saç renginiz ve erik saç renginizin kombinasyonunun iyi olup olmadığını düşünün.

Boyasız saçları tamamen boyamak için buraya yön veriyoruz. Boyanın saçları hafifletmeyeceğini (özellikle boyalı saçları değil) ve genel olarak boyanın farklı renkler üzerinde nasıl etki edeceğini tahmin etmenin zor olduğunu lütfen unutmayın.

Erik Saç Rengi Nasıl Parlak Tutulur

Sık sık yapılan yıkamalar erik saç boyası dahil olmak üzere saçın matlaşmasını sağlar. Saçlarınızı haftada bir veya iki kez, yağlı saçlarınız varsa en fazla her gün yıkamayı sınırlandırmaya çalışın. Saçlarınızın yağlı görünmesi veya yağlanması ile ilgili bir sorununuz varsa, bunun yerine kuru şampuan kullanarak yıkamadan tasarruf edin .

patlıcan rengi saç modelleri 2019
patlıcan rengi saç modelleri 2019

• Saçınızı yıkadığınızda renk korumalı, sülfatsız bir şampuan seçin. Saçınızın tonunu yenilemek için biraz pigment içeren bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz.

• Saçınızı ılık suyla yıkama alışkanlığı edinin. Sıcak su, saç tellerini açar ve saçın her tarafını zayıflatır.

• Aşırı ısı şekillendirmesi saçınıza ve erik saç renginize de zarar verir. Arada bir (bir ısı koruyucu sprey yardımı ile) bir miktar fönleme işlemi yapılabilir, ancak düzleştirme ve maşalar saça çok yoğun zararları olabilir.

• Erik saç renginizi evde tazelemek, aynı zamanda güçlendirmek bugünlerde oldukça kolaydır, çünkü daha fazla insan moda saç renklerine akın ediyor.   Ulta saç güçlendirilmesi ve aynı zamanda solmaya karşı etkili erik saç boyaları  saçınıza eski canlılığını ekler.

• Klor saç renkleri  hızlı bir şekilde yok edicisidir, bu nedenle havuza gidecekseniz saçınızı bağlayıp bir bone taktığınızdan emin olun.

• Güneşe maruz kalmak aynı zamanda erik saç boyasının solmasına neden olur, bu nedenle güneşli günlerde şapka takın (cildiniz de size teşekkür eder!) Veya UV koruyucu saç spreyi veya yağı kullanın.

erik rengi saç modelleri 2019
erik rengi saç modelleri 2019
erik rengi saç modelleri 20
erik rengi saç modelleri 20
erik rengi ombre saç modelleri 2019
erik rengi ombre saç modelleri 2019
Cilt Tonunuz İçin Doğru Erik Saç Rengi Nasıl Seçilir
Cilt Tonunuz İçin Doğru Erik Saç Rengi Nasıl Seçilir
erik saç modelleri 2019 2020
erik saç modelleri 2019 2020
erik rengi saç modelleri 2020
erik rengi saç modelleri 2020

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu