Saç Modelleri

Erkek Çocuk Uzun Kesim Saç Modelleri 2021

Erkek çocuklar için tercih edilen uzun saç modellerinin hem konforlu olması sağlanırken hem de şık bir model oluşturması istenmektedir. Erkek çocuk uzun saç modelleri içerisinde çocuğun kullanımına uygun modeller tercih edilerek, yılın trend modelleri kullanılabilir.

1- Orta Uzunluktaki Saç Kesim Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk orta uzunlukta saç kesim modelleri

Erkek çocuklar için kullanım rahatlığı sunan orta uzunluktaki saç kesim modelleri her yaştan çocuk için kullanılabilir olmakla birlikte farklı stillerin oluşturulmasını da sağlamaktadır. Orta uzunluktaki saçların alın bölümünden farklı modellerde saç yapılması uygun olduğu için en çok kullanılan tarzlar arasında yer almaktadır.

Erkek çocuk orta uzunluktaki saç kesim modelleri aynı zamanda tarz oluşturmayı önemseyen yaş dönemindeki çocuklar için de iyi bir tercih olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede yeni stil tarzları oluşturularak kesim modelleri kullanılmaktadır.

2- Kaküllü Uzun Saç Kesimleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk kaküllü saç modelleri

Erkek çocuk kaküllü saç modelleri genellikle çocukların yüz parlaklıklarını ortaya çıkarmakta olan saç modelleri olarak bilinmektedir. Bu nedenle renkli gözlü çocuklarda kullanılmakta olan model, geniş yüzlü çocuklar için de önerilmektedir.

Kakül kesimleri, saçın rahat bir biçimde şekillendirilmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle yeni tarz oluşturmak isteyen çocuklarda kaküllü modeller tercih edilebilir. Aynı zamanda saçlarda stil oluşturmayı sevenler için de iyi bir model olarak bilinmektedir.

Kakül olan modellerde önemli olan konu, saçların düzenli olarak bakım ve onarımına dikkat edilmesidir. Kirlenen saçlarda kakül görüntüsü bozulabildiği için istenen modeller elde edilememektedir. Fakat banyo yapıldıktan sonra uygulana fön ile oldukça orijinal bir model oluşturulabilmektedir.

3- Mohawk Saç Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk mohawk saç modelleri

Erkek çocuk mohawk saç modelleri genellikle erken çocukluk döneminde çok fazla tercih edilen saç modelleri arasındadır. Çok uzun olmadığı için küçük yaşlarda kullanıma uygun olmakla birlikte, kısa saçların yerine şekil alabilen bir model olduğu için de tarz oluşturan bir yapı sunmaktadır.

Mohawk saç modeli, yanlar üç numara olduğu için en çok sevilen ünlülerin saç tiplerine benzetilmekte ve çocuklar arasında oldukça popüler bir model olarak bilinmektedir. Saçın üst kısımlarında ise daha uzun parçalar bırakıldığı için şekil oluşturmak oldukça kolay olmaktadır.

4- Yan Taranan Saç Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk yan taranan saç modelleri

Uzun yıllardır trend saç modelleri arasında yer alan erkek çocuk yan taranan saç modelleri, doğru kesim yapıldığında orijinal bir tarz şekline dönüştürülürken aynı zamanda saçın şekillendirilmesiyle ilgili olarak da hoş bir modele dönüşebilmektedir.

Yan taranan modeller hem tarz sahibi çocuklar için hem de çok fazla saçıyla uğraşmak istemeyen çocuklar için oldukça kullanışlı bir saç modeli olarak tercih edilmektedir. Anne babalar için de kullanışlı bir model olması nedeniyle her yıl trend olmaya devam etmektedir.

5- Ön Kısmı Uzun Bırakılan Saç Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk ön kısmı uzun saç modelleri

Saç modelleri içerisinde özellikle dış görünüşüne önem vermeye başlayan çocukların tercih etmekte oldukları erkek çocuk ön kısmı uzun bırakılan saç modelleri her zaman favori modeller arasında yer almaktadır.

Saçların ön kısmı uzun bırakılıp şekillendirilirken yan ve arka kısımları da çok uzun bırakılmadığı için bu saç modelinin kullanımı da oldukça uygun bir hal almakta olup çocuklar için önerilen saç sitilleri arasında yer almaktadır.

6- Asker Tıraşı Saç Kesimi

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk asker tıraşı saç modelleri

Bu önerimiz aslında erkek çocuk uzun saç modelleri içerisinde değildir; fakat çocuk saç sağlığı için yine de listemize koymak istedik. Çünkü her çocuğun doğumundan itibaren en az bir defa bu şekilde saçlarının kesilmesi gereklidir.

Asker tıraşı olarak bilinen oldukça kısa bir saç modeli, çoğunlukla küçük yaş dönemindeki çocuklarda kullanılmaktadır. Hem saçların daha güçlü çıkması hem de kısa saçların çok sık bakım istememesi nedeniyle özellikle anne ve babalar tarafından tercih edilen bir modeldir

Ülkemizdeki en klasik saç tıraşı modellerinden olan asker tıraşı, küçük yaş grubundaki çocuklara sempatik bir görüntü verdiği için de tercih edilebilirken, özellikle küçük ve yuvarlak yüzlü çocuklar için önerilen modeller arasında yer almaktadır.

7- Patenci Saç Modeli

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk patenci saç modelleri

Patencilerin genel tarzından dolayı bu ismi alan saç modeli, uzun kesim saçlar arasında yer almaktadır. Özgün tarzı olan gençlerde tercih edilen bu model, ergenlik dönemindeki çocukların favori modellerinin başında yer almaktadır.

Erkek çocuk patenci saç modeli hoş bir tarz oluşturmakla birlikte uzun olduğu için göz bölgesini kapatabilmektedir. Fakat saçın kesim modelinde yan kullanım olması halinde gözün bir kısmı açık tutularak daha hoş ve kullanışlı bir model oluşturulabilmektedir.

Uzun kesim saç modelleri arasında olması nedeniyle saçların toplanmasını da sağlayan bu model, düzenli kesim ile tarzın korunmasını gerektirmekte ve düzenli bakım istemektedir.

8- Uzun ve Dağınık Olan Saç Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk uzun ve dağınık saç modelleri

Erkek çocuk uzun ve dağınık saç modelleri, dağınık tarz seven çocuklar için tercih edilebilir bir model olarak bilinmektedir. Bu saç modeli okul döneminde kullanışlı olmadığı için tercih edilmezken, yaz dönemi içerisinde favoriler arasında yer almaktadır.

Dağınık saç modelleri her saç tipi için uygun olmakla birlikte, dolgun görünüm ver dalgalı saçlarda daha orijinal tarzlar oluşturmaktadır. Düz olan saçlarda kullanılan bu model ise patenci saç modeli ile benzer bir tarz oluşturmaktadır.

9- Hipster Saç Kesimi

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk hipster saç modelleri

Son yıllarda çok tercih edilen modellerden olan erkek çocuk Hipster saç kesimi, saçların yan taraflarında neredeyse sıfıra yakın bir tıraş yapılması ve orta bölümde belirli miktar saç bırakılması ile kullanılan bir tarzdır.

Saçların çok fazla kesildiği yan bölümlerle, saçların uzun bırakıldığı bölümlerin birleştiği noktalarda bir çizgi oluşturularak saç kesimi daha orijinal bir hale getirilmekte ve saçların modelleri çok beğenilmektedir.

Avrupa etkisi ile yayılmakta olan bu saç modeli, çocukların birbirlerinden etkilenmesi nedeniyle trend modeller arasına girmiştir. Genellikle özel günlerde yapılan tıraşlarda çocuklar bu modeli isteyebilmektedir.

10- Dalgalı Saç Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk dalgalı saç modelleri

Erkek çocuk dalgalı saç modelleri genellikle tarzın en iyi yansıtıldığı saç tipleridir. Uzun bırakılan saç kesimlerinde dolgun bir görüntü sağlanırken kısa olan modellerde ise daha fazla sitil çeşidi oluşturulabilmektedir.

Dalgalı saçlarda kullanılan modellerin genellikle geçmiş dönem modası olmasına rağmen günümüzde de çok sık tercih edilen kesimler olduğu bilinmekle beraber küçük çocukların bakımını yapamaması gerekçesiyle anne ve babaları tarafından tercih edilmediği bilinmektedir.

11- Klasik Saç Kesim Modelleri

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk klasik saç modelleri

Erkek çocukları için yapılan klasik saç kesim modelleri genellikle çocukların hijyen ortamını sağlayamayacağı düşünülerek kısa bir modelden seçilmiştir. Kısa olmasının yanı sıra kesim teknikleri ile hoş bir görüntü sunmaktadır.

Asker tıraşından farklı olarak saçın tüm bölgesi kısaltılmamakta yalnızca bazı bölgelerinde derin kısaltmalar yapılırken bazı bölgelerde saçların biraz daha uzun bırakılması sağlanarak bir sitil oluşturulmaktadır.

Klasik saç kesim modeli tüm yaş gruplarındaki çocuklar için uygun bir modeldir hem kullanımının rahat olması hem de şirin bir görüntü oluşturması nedeniyle anne babaların trend modelleri arasında yer almaktadır.

12- Mantar Model Saç Kesimi

erkek çocuk saç modelleri
erkek çocuk mantar kesim saç modelleri

Küçükler için en çok tercih edilen saç kesim modellerinden biri olan erkek çocuk mantar saç modeli hem kısa hem de uzun kesimin birlikte kullanılması ile oluşturulan bir tarzdır. Mantar model özellikle küçük erkek çocuklarında tercih edilmekte olup, tam bir mantar şekli oluşturulmaktadır.

Çocuklarda bu saç kesim modeli yaşın büyümesi ile birlikte tercih edilmese de bazı yüz şekilleri için oldukça hoş bir tarz oluşturmaktadır. Ülkemizde de çok sık tercih edilen saç kesim modelleri arasında yer almaktadır.

Mantar kesim her zaman üst saçların çok bırakılması ile değil daha az kesim farkıyla da kullanılabilmektedir. Bu şekliyle de büyük yaş grupları için kullanıma uygun olduğu bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2020-2021 En Tarz Bob Saç Kesimi Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu