Genel

Eski İlişkinizin İzlerini Unutmaya Hazır Mısınız?

İnsanlarımızın bir çoğu geçmişe takılı olarak yaşamlarını sürdürmeye devam eder. Kadın olsun erkek olsun hatalardan ders almayarak maziye takılı kalırız. Bu durum hem şuan ki hayatımızı hem de geleceğimizi etkilemekten başka bir işe yaramaz.

Geçmişin izlerinden bir an önce sıyrılmadan yeni bir yaşama adım atmak sanıldığı kadar kolay bir süreç değil. İlla ki iniş ve çıkışlar hayatınızda olmaya başlayacak. Fakat burada asıl durumu belirleyen faktör sizin kararlı istikrarınız olacaktır. Güçlü ve bir o kadar da huzurlu şekilde süren ilişkilerin bitmesiyle birlikte sanki annesinden ayrılmış olan bir bebek gibi kendimizi hissederiz. Yalnız, çaresiz ve savunmasız..

İlişki noktalandıktan sonra duygularınızı tartıp ölçmek için bir süreye ihtiyaç duymaya başlarsınız. Hayal kırıklıkları, kızgınlık ve şaşkınlığı teker teker tanımlayabilmeniz ise epey bir zaman almaya neden olabilir. Fakat bundan sonra ki süreçte yeniden bir ilişki içerisine girmek için öncellikle kendinizi hazırlamanız gerekecektir. Çünkü eskinin izlerinden tam manasıyla kurtulamadığınız zaman yeni ilişkinize zarar vermekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

Duygusal Hareketliliğe Son Verin

Sürekli olarak geçmişinizde ki ilişkiyi sorgulamaktan vazgeçin. Ne kendinizde suç bulun ne de karşı tarafta. Belki unutmayacağınız bir beraberlik süreci içerisinde olmuş olabilirsiniz. Fakat artık bitti ve siz yeni hayatınıza odaklanmanız gerekiyor. Eğer ki duygusal hareketlerinize son bir darbe vuruşu yapmazsanız, o harekete geçerek etki altına almaya başlayacaktır. Hayatınızda neden böyle bir sona gelim oldu, bu kadar çok etkilenmenizin sebebi ne önce kendinizi sorgulamaya başlayın. Böylelikle çok kolay bir şekilde yaşam kontrolünüzü elinde bulundurmuş olursunuz.

Hatalarınızı Anlayın ve Düzeltin

İlişki esnasında partneriniz ya da siz hatasız şekilde devam etmiş olabilirsiniz. Fakat bir iliki bitiyorsa demek oluyor ki ikinizde aynı hatayı yapmışsınız. Burada önemli olan partneriniz ya da kendinizi suçlamak yerine hatalarınızı anlamaktır. Yeni ilişkinizde aynı hataları tekrarlayacağınız diye bir şey yok. Ya da aynı hatalarla yüzleşeceksiniz diye de bir şey. Eğer siz korkularınızla yüzleşmezseniz o zaman kabus zaten hayatınızda olur. Kendinize güzel bir pembe tablo çizin ve her şeyin mükemmel olacağına inanın.

Bir önceki yazımız olan Karşı Cinse Renklerle Çekici Görünün! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu