Sokak Modası

Eski Jean Pantolonlarınızı Yenilemeye Ne Dersiniz?

[dropcap]D[/dropcap]olabınızın bir köşesinde uzun süredir giymediğiniz ama atmaya da kıyamadığınız jean pantolonları bir kaç farklı yöntem ile yenilemeye ne dersiniz? Evde rahatça yapabileceğiniz bu işlemler sonrasında tamamen yenilenmiş ve daha dikkat çekici bir jean pantolona sahip olabilirsiniz. Başkasına vermeye kıyamadığınız ve zamanında hatırı sayılır paralar verdiğiniz bu jeanleri şimdi yenilemek için yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz 5 farklı yöntemi deneyebilirsiniz. İşte eski jean pantolonu yenileme yöntemleri!

Eski Jean yenileme yolları 2019
Eski Jean yenileme yolları 2019

1/5 – Zımbalayın

Bildiğiniz gibi zımba detayları çantalarda olduğu gibi jean pantolonlarda da dönem dönem öne çıkan bir detay. Eski kot pantolonları yenilemek için başvurulan kendin yap yöntemlerinin başında zımbalama yöntemi geliyor. Yapmanız gereken sadece tarzınıza uygun, beğendiğiniz zımba modelleri satın almak ve pantolonunuzun istediğiniz bölgelerine bu zımbaları dikmek. Örneğin paça ve cep bölgeleri bu zımbalar için çok uygun bölgeler.

2/5 – Yırtın

Uzun süredir giymediğiniz klasik bir jean pantolona sahipseniz yapmanız gereken sadece belli bölgelerini yırtmak. Evet, zaten yırtık jeanler şuan çok moda, yenisini almak yerine elinizde pantolona beğendiğiniz modellerdeki gibi yırtıklar açarak si bir şıklık katabilirsiniz. Bu işlemi yaparken jilet yada makas kullanabilirsiniz. Cep altı ve diz bölgelerinde açacağınız yırtıklar jean pantolonunuza yeni bir hava kazandıracaktır.

3/5 – Ağartın

Eski jean pantolonu yenilemek için ağartma yöntemini deneyebilirsiniz. Ombre modasını seviyorsanız bu işlem tam size göre, pantolonunuzun beyazlatmak istediğiniz bölgelerine çamaşır suyu uygulamanız yeterli. Genelde diz altı ve biraz daha yukarısı beyazlatma işlemi için uygun bölgelerdir. Bu yöntemi kullanmadığınız kot şortlarınız içinde aynen uygulayabilirsiniz.

4/5 – Batik yapın

Kot pantolonuzu önce bir kova suda iyice ıslatın. Sonra, çok ince olmayan bir ip ya da lastikle gelişi güzel olarak paçaları ve gövdesi etrafında dolayarak, bağlayın. Bunu yaparken batik görünümü vermek istediğimiz için aralarda boşluklar olmasına dikkat edin. Bir kova suya yarım şişe kadar çamaşır suyu ilave edin ve ellerinize eldiven giyerek pantolonu suya bastırın. İstediğiniz tona göre 1-2 saat bekleyin.

5/5 – Yamalayın

Tam tersi yırtık Jean’ininizden sıkılmış olabilirsiniz. O halde, yırtıklara değişik kot ya da kumaş parçalarından yamalar dikebilirsiniz. Son yıllarda çok moda olan yama trendi, kot pantolonunuzu bambaşka bir havaya sokacak.

Bir önceki yazımız olan Stil Önerisi : Bu Yaz Beyaz Blazer Giymenin 9 Farklı Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu