Saç Bakımı

Evde Boyalı Saçı Açma Yöntemleri 2020

Her kadının evde saç boyama hikayesi ne yazık ki başarılı bir şekilde sonuçlanmıyor. Hatta profesyonel olarak yardım alınan saçlarda da yine aynı başarı öyküleri yaşamaya biliyor. Bu noktada evde uygulayabileceğiniz doğal saç açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yazımızda ilginizi çekebileceğiniz uygulaması kolay evde boyalı saç açma işlemi hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Boyalı saçı açma yöntemleri
Boyalı saçı açma yöntemleri

Saçlarınızı boyattıktan sonra çok koyu olduğundan mı şikayet ediyorsunuz? Boyalı saçı açma yöntemleri arasından denemediğiniz kalmadı ama sonuç alamadınız mı? C vitamini ile kolay, pratik ve minimum saç yıpranması ile saçlarınızın rengini açabilir, koyu renklerden kurtulabilirsiniz.

Boyalı Saçı Açma Teknikleri

Her zaman için boyalı saç boya ile açılmaz diye bir söylem vardır. Açıcı kullanmadan saçlarınızın rengini açamayacağınızı iddia edenler sizi oldukça fazla bir yanılgıya sürüklemiş olabilir. C vitamini kapsülü ile artık boyalı saçlarda da açılma görülüyor. Nasıl mı?

Evde Boyalı Saçı Açma Yöntemleri 2020
Evde Boyalı Saçı Açma Yöntemleri 2020

Boyalı saçı açma yöntemleri arasında pek fazla duyulmamış bu yöntem için C vitamini kapsüllerine, biraz karbonata ve etkili olması içinde kepekli şampuana ihtiyacınız var. Öncelikle 10 adet C vitamini kapsülünü derin bir kapta toz haline gelene kadar ezin. Üzerine yaklaşık bir çorba kaşığı karbonat ve alabildiğine şampuan koyuluyor.

Karışım zaten kendiliğinden kabarmaya başladığından derin kap kullanmak önemli. Kabaran karışım saçlara sürülüyor ve yaklaşık 40 dakika kadar bekletiliyor. İşlem ilk seferinde mucizeler yaratmıyor ama saçları 2 ile 3 ton açıyor. İsterseniz saçlarınızın tümüne uygulamayıp, yol yol da sürebilir ve aralarda ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dalgalı Saçlara Doğal Bakım Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu