Güzellik

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı ve pırıl pırıl dişler için evde doğal yöntemler ile neler yapılabilir, evde doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir, yazımızda sizlere bu yöntemler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Görünüm açısından diş beyazlığı son derece dikkat edilmesi gereken, önemli bir konudur. Lekeli ve sararmış dişler her zaman itici bir görünüm yaratır, aynı zamanda bakımsız ve kendinizle barışık olmadığınızın en büyük göstergesidir. Diş renkleri’de tıpkı ten renkleri gibi kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilir, örnek vermek gerekirse, bakım yaptırmadan ve hatta dişlerini düzenli fırçalamayan bazı kişilerin dişleri bembeyaz olabilirken, düzenli diş bakımı yapan bir kişinin dişleri daha soluk bir renk olabilir. Diş beyazlığını etkileyen en büyük sebepler başlıca sıralayacak olursak, sigara, çay, kahve gibi içecekler, ve daha bir çok etken olarak bilinir.

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bu dış etkenler zaman içerisinde dişlerde doğal beyazlığın kaybolmasına , yerine yer yer lekelerin oluşmasına sebebiyet verir. Sağlıklı ve pırıl pırıl dişler için evde doğal yöntemler ile neler yapılabilir, evde doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir, yazımızda sizlere bu yöntemler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

evde doğal diş beyazlatma yöntemleri
evde doğal diş beyazlatma yöntemleri

Dişlerinizi doğal şekilde beyazlatmak istiyorsanız öncelikle bilmelisiniz ki, bu uygulamaları yani evde doğal diş beyazlatma yöntemlerini periyodik olarak yapmalısınız . En bilinen diş beyazlatma yöntemleri arasında karbonat gelmektedir. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz, düzenli kullanımlar sonrasında oldukça etkili bir doğal diş beyazlatma kürü olan Çilek ve karbonat ile yapılan tarifi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Çilek ve Karbonat ile Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma konusunda yıllardır karbonat tarifleri sıkça verilir , ancak bu tarifimiz içerisinde çilek’de yer alıyor. Çilek içerisinde malik asit içerir , malik asit plak oluşumunu engelleyen bir asittir. Karbonat’da ise bikarbonat yer alır , yani köpürmeyi sağlayarak diş yüzeyi içerisinde oluşan lekelerin çıkmasını sağlar.

Çilek ve karbonat ile doğal diş beyazlatma tarifi

Bu tarif için ihtiyacımız olan 1 adet çileği ezerek yarım çay kaşığı kadar karbonat ile iyice karıştırın, hazırladığınız bu karışımı diş fırçanıza sürerek 2 dakika kadar dişlerinizi güzelce fırçalayın. Bu işlemden sonra ağzınızı iyice çalkaladıktan sonra, kullandığınız diş macunu ile bir defa daha fırçalayın. Ayda 2 defa bu doğal diş beyazlatma kürünü uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarımsak ile Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi başlıklı makalemizde doğal kaş bakımı, kaç kalınlaştırma ve sarımsak maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu