Cilt BakımıSaç Bakımı

Evde Doğal Saç Boyası Çıkarma Yöntemleri

Evde Doğal Saç Boyası Çıkarma

Sürekli olarak saçlarınızı boyuyorsunuz ve kullandığınız saç renginden sıkıldınız ve kendi doğal rengine döndürmek mi istiyorsunuz? Saçları doğal rengine döndürmek amacıyla çok fazla kimyasal kozmetik mamüller kullanılmaktadır. Fakat bu sefer evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz birtakım yöntemlerle saç boyası çıkarma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. Bunu yaptığınızda da kimyasal kozmetik malzemeler ile daha doğal yöntemler arasındaki farkı göreceksiniz. Aşağıda anlatacağımız doğal yöntemlerle saç boyası çıkarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte, detaylar;

Göz atmanızda fayda var: En Çok Tercih Edilen Saç Boyası Markaları

Evde doğal saç boyası çıkarma yöntemleri:

Sirke kullanarak saç boyası çıkarma tekniği;

Kullanmanız gereken sirke yalın beyaz sirke olmalıdır. Beyaz sirkenin bünyesinde tespit edilen asit, saç derinize ve saç diplerinize hasar vermeksizin saçlarınızın boyasını sökecek ve çıkaracaktır. Kullanılan pek çok saç boyası, beyaz sirke kullanılarak çıkarılabilmektedir. Fakat çıkmazsa diğer boya çıkarma yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz.

Karbonat kullanarak saç boyası çıkarma tekniği;

Herkesin bildiği gibi karbonatın lekeleri çıkarma özelliği bulunuyor ve doğal bir temizleyici vasfı taşımaktadır. Saçlarının boyasını çıkarmak isteyen çoğu şahıs da karbonatın bu özelliğinden yararlanmaktadır. Saç boyasını çıkarabilmek amacıyla karbonatı kepek engelleyici şampuana eklerseniz tesirini daha da arttırabilirsiniz. Karbonat, saçlarınızda anında bir tesir ile tepki göstermez, fakat belirli bir vakit sonra boya sökücü özelliğini gösterecektir. Karbonat kullanarak saç boyasını çıkarma tekniğini kullandığınız halde, saç boyası tam olarak çıkmadıysa bir ileri ki günlerde yine uygulayabilirsiniz.

C vitamini kullanarak saç boyasını çıkarma tekniği;

C vitamini ile saç boyası çıkaracak olanlar, saçlarını koyu renge boyamış olan kadınlar tarafından uygulanmalıdır. C vitamini ile saç boyası çıkarma tekniği, diğer yöntemlere nazaran çok daha az saçlarınızı aşındırır. Burada belirtmemiz gereken mühim nokta ise şudur; Saçlarınızı boyadıktan ileri ki günlerde ya da birkaç gün bu tekniği kullanırsanız tesir etmektedir. Saçınızı boyadınız ve ertesi gün bu saç boyasından kurtulmak isterseniz, birkaç C vitaminini kırarak iyice ezin ve her vakit kullandığınız saç şampuanınıza ek edin. İyice karıştırıp saçlarınızı bu karışımla yıkayıp durulayın.

İlginizi çekebilir: Kırılan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri

Bir önceki yazımız olan Kış Kapıda: Cildinizi Kışa Hazırlayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu