Genel

Evlilikler Neden Bitiyor?

İyi ve kötü gün sözlerinin verildiği evlilik, bazı sebeplerden dolayı bitme noktasına gelebiliyor. Evlilik neden biter, bitmesine neden olacak faktörler nelerdir diye düşünüyorsanız gelin birlikte inceleyelim.

Evlilikler Neden Bitiyor? Bitmesine Neden Olacak 3 Husus?

Evlilik, çiftlerin birbirlerine karşı duymuş oldukları bağlılıkların taçlandırıldığı uzun ömürlü bir birlikteliktir. Fakat bu beraberlik zaman geçtik sıra tartışma ve anlaşmazlıklara doğru sürükleyebiliyor. İyi ve kötü gün sözlerinin verildiği evlilik, bazı sebeplerden dolayı bitme noktasına gelebiliyor. Evlilik neden biter, bitmesine neden olacak faktörler nelerdir diye düşünüyorsanız gelin birlikte inceleyelim.

Geniş Aile Evliliği Etkileyebiliyor!

Yeni evlenen çiftlerde heyecan, mutluluk ve iyi anlaşma daha fazla görülüyor. Fakat zaman geçtik sıra evlililiğin çekirdek aileden geniş bir aileye dönmesi evliliği mutsuzluğa doğru sürükleyebiliyor. Bunun altında yatan temel sebepler arasında ise stres, yorgunluk ve kaygıların daha fazla gün yüzüne çıkmasından kaynaklı bir durumdur. Özellikle aile içi yaşanan stres oluşumu evlilikte mutsuz bir ortamın açığa çıkmasına zemin hazırlayabiliyor.

Yargılayıcı Tavırla Yaklaşılması!

Evlilik sonrasında çiftlerin hataya düştüğü pek çok yanlışlar olabiliyor. Onlardan birisi de bir konuyla ilgili yanlış anlaşılma yaşanması sonrasında hemen yargılayıcı tutum sergilemeleri denebilir. Sürekli eleştirisel bir üslupla evliliği sürdürmek ne yazık ki yarardan çopk zarar sağlamaya neden olacaktır. Sürekli karşı tarafı suçlayarak hata aramaya kalkmak evliliğin bitmesine yol açacak durumlardan birisidir.

Aynı zamanda evli çiftlerin en çok yaptığı hatalardan birisi de eleştirinin boyutunu davranışa bağlayarak genelliyor olmasıdır. Daha çok duyulan cümlelere bakıldığı zaman ” sen benimle ilgilenmiyorsun, sen beni zaten hiç anlamadın ki, bana vermiş olduğun hiçbir sözlerini tutmuyorsun”. İşte bu tarz cümleleri sürekli kullanıp sorunları kişiselleştirmeye kalktığınız zaman verimli bir evlilik sürecinden söz etmek çok da mümkün olmayacaktır.

Ben Yerine Sen Dilini Kullanıyor Olmanız!

Karşılaşılan bir olay sonucunda davranışları karşı taraf üzerinden yorumlamaya kalkmanız hiç doğru bir durum olmayacak. Ben yerine sen dili çok kez kullanılan bir şeydir. Sen böyle yaptığın için üzülüyorum, sen böyle yapmasaydın bunları yaşamazdık, senin yüzünden kavga ediyoruz gibi yakınmalar çok sık şekilde yaşanabiliyor. İşte böyle bir durumda ben dilini kullandığınız zaman aslında sorun kaynağının daha fazla uzamadan kısa bir süre sonra olumlu açıdan sonuca kavuştuğuna şahit olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Glutensiz Tarifler : Izgara Tavuk & Mango Salatası başlıklı makalemizde glutensiz tarifler, Izgara Tavuk ve ızgara tavuk ile mango salatası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu