Genel

Evlilikten Beklentiler ve Gerçekler

Daha evlenmeden şu üç kavram üzerinde durulur.'' Evli, mutlu, çocuklu''.. Evlendikten sonra neler değişir, beklenti ve gerçek arasında gelip giden gelişmeler neler gelin beraber bakalım.

Evlenmeden önce herkes evlilik hayali yapmaya başlar. Kafasında kurduğu senaryo evlilik sonrası değişmeye başlar. Daha evlenmeden şu üç kavram üzerinde durulur.” Evli, mutlu, çocuklu”.. Evlendikten sonra neler değişir, beklenti ve gerçek arasında gelip giden gelişmeler neler gelin beraber bakalım.

Mutlu Evlilik Beklentisi

İlk cicim aylarında yatağa kadar kahvaltı getirmelerinden, mum ışığı romantik sofralara kadar her şey güzel gider. Cicim ayları evresini geçtikten sonra ise çiftler arasında traji komik olaylar yaşanır. Hevesle kahvaltıyı hazırlayıp üstüne üstlük bir de üşenmeden yatağa kadar getiren romantik erkek, evliliğin ileriki günlerinde hani nerde benim kahvaltım demeye başlar.

Yıllara meydan tutan birliktelik artık o kadar çok haşır neşir olmuş ki kahvaltıların hazırlanışı bile beğenilmez olur. Bu kahvaltının neden şunu yok, böyle mi hazırlanır, bir kahvaltıyı da beceremiyorsun. Ben sana böyle mi öğrettim.. Hani eski adamdan eser yok diye farkına varmayıp, üstüne üstlük ben sana böyle mi öğrettim denmez mi. Evetevlilikten beklenilen mutluluk, gerçekte ”of bugünde laf yapmasın” maratonuna döner 🙂

Sadakatli Bir Evlilik

Herkes seviyorum ölüyorum, sensiz yapamam, aşığımlarla başlayan bir evliliğe adım atar. Gözü kör olmuş olan çiftler, dünyanın nüfusunun bir’e düştüğünü bile düşünür. Evliliği iyiden iyiye yaşamaya başlayan çiftler zamanla at gözlüklerini kullanmaya başladıklarının farkına varır. Of şu hatunda güzelmiş, ayy ne kadar iyi bir eşmiş, karşı komşunun karısı da baya hamaratmış lafları gün yüzüne çıkar.

İşin komik olayı evlilik sonrasında dünya nüfusunun birle bağdaşmayıp ne güzel insanlar varmış, ben şimdi bunları kaçırdım mı yani diye düşünmeleri 🙂 Ufak tefek çapkın bakışlar çevreyi süzerken, eşi tarafından yakalananan kişiye ne demeli. Ama o çevreye bakmıyor sadece ”Allah sahibine bağışlasın” diye dua ediyordu sözde..

Romantik Sofralar İle Aşk Yaşamak

Hayallerini süsleyen romantik sofralalarla evlilik sonrasında karşılaşacağını düşünen insanlar çok fazla olur. Şarap kadehleri, pişmiş ızgara et, mum ışığı ve inceden hafif bir müzik.. Bunları duymak kulağa bile oldukça hoş geliyor. Evlilikten beklentiler buyken evlilik sonrası karşılaşılan tablo kül kedisi masalını andırıyor diyebiliriz.

Bırakın kadeh, et, mum ışıklarını kuru fasülye pilava bile tabi olacağınız zamanlar kalıyor. Üstüne üstlük yanında bir de soğan yokmuydu demeler.. Evlilikten sonra futbol maçları evi maratona dönüştürürken, Televizyon haberleri de romantik ev yemeklerinin davetçisi olur.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Kullanışsız Fakat Çok Şık 5 Parça başlıklı makalemizde dekorasyon ve dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu