Cilt Bakımı

Göğüs Bakımı İle İlgili Püf Noktaları ve Öneriler

Uzmanlara göre kadınlar göğüs bakımı konusunda yetersizler, ve bu konuda fazla fikir sahibi olmadıklarını, aslında cilt bakımı gibi göğüs bakımının’da düzenli şekilde yapılması gerektiğini açıklıyorlar. Peki dişiliğin sembolü olan göğüsler nasıl ve ne şekilde bir bakıma ihtiyaç duyar, hangi yöntemler tercih edilmelidir yazımızda sizler için göğüs bakımı ile ilgili püf noktaları ve yapılışını detaylı şekilde açıklıyoruz.

İlginizi çekebilir: Mayolarda daha iyi görünmek için 5 püf nokta

Göğüs Bakımı İle İlgili Püf Noktaları

Bir kadın için dış görünüşün önemi oldukça fazla olduğu gibi, vücut hatlarının daha belirgin ve dikkat çekici olması muhtemelen en büyük istek arasında gelir. Özellikle dik ve sert göğüsler her kadının hayalidir, işte size sağlıklı ve dik göğüsler için bakım önerileri.

Göğüs bakımı nasıl yapılır
Göğüs bakımı nasıl yapılır

Göğüs bakımında en bilinen ve etkili bakım yöntemleri arasında soğuk su presi gelir.  Mutlaka her gün düzenli olarak soğuk duş yada buz masajı göğüsler üzerinde sıkılaştırıcı bir etki sağlar. Buz masajı bir çok ünlü tarafından’da düzenli olarak tercih edilen bir masajdır, bu şekilde göğüsleriniz her daim formda kalacaktır. Soğuk su ve buz masajının yararı bağ dokularını güçlendirmesidir, düzenli şekilde yapıldığında daha sağlıklı ve formda göğüsler kaçınılmaz olacaktır.

Günlük masajlarınızı ihmal etmeyin.

Her gün düzenli olarak boyun, göğüs ve omuzlarınıza masajlarla göğüslerinizi daha güzelleştirebilirsiniz, kolayca bulabileceğiniz aromatik yağlar ile pratik şekilde masaj yapabilirsiniz. Öncelikle aromatik vücut yağını sürün, sağ elinizle sol göğsünüze, sol elinizle’de sağ göğsünüze masaj yapın.

Farklı bir masaj yolu ise avuç işlerinizi göğsünüzün üzerine koyup saat yönünde çevirerek ovun, her gün düzenli şekilde bu tarz masajlara devam edin. Bu hareketi yapmanızda ki amaç troid bezlerini çalıştırmaktır, troid bezlerinin çalışmasını hızlandırarak beraberinde daha dik göğüslere sahip olacaksınız.

Göz atabilirsiniz: Stil İpucu: Sırt Dekolteli Elbiseler Nasıl Giyilir?

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Doğal Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu