Düğün

Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli?

Gelin adaylarının en çok sordukları ve tereddüde düştükleri sorulardan birisi de gelinlik seçimi esnasında ortaya çıkan hazır gelinlik mi almalı gelinlik mi dikmeli sorusudur. Bazen binlerce gelinlik modeli arasından üzerinize uygun bir gelinlik bulamayabilirsiniz. Kişisel ve fiziksel özellikleriniz, hayat tarzınız, bütçe aralığınız, ani kilo alıp vermeler ve tabi ki model çeşitliliği arasında kaybolmanız sizi en sonunda işinde iyi bir terzi bulmanıza ve üzerinize göre bir gelinlik diktirmenize doğru yönlendirir. Kimi gelin adayları sadece hazır gelinlik modelleri üzerinde dururken kimileri de gelinlik diktirmenin daha uygun olacağı konusunda hem fikirlerdir.

Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli?

Bu konudaki uzman kişiler genellikle gelinlik diktirme işlemini 3 ana faktör üzerinde yoğunlaştırmaktadırlar. Hazır gelinlik mi almalı gelinlik mi dikmeli diye merak edenler için bu üç faktör şu şekilde de açıklanabilir. Hazırda olan bir modelin kişiye özel olarak dikilmesi, hazır bir model üzerinde yapılan tadilat işlemi ve sıfırdan dikilen bir gelinlik modeli.

Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli
Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli

Gelinlikçide onlarca model arasından beğendiğiniz bir gelinlik modelini seçtiğinizde vücut ölçüleriniz alınır ve üzerinize göre aynı model dikilir. Bu işlem birkaç kez prova edildikten sonra tam anlamıyla gelinin üzerine oturur. Bu işlem öncesi birkaç ay önceden randevu almakta oldukça fayda vardır. Çünkü prova işlemi 3-4 defa sürebilir.

Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli 1
Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi Diktirmeli 1

Hazır bir model üzerinde yapılacak olan tadilat işleminde bir ya da üç ay gibi bir zaman zarfına ihtiyacınız olabilir. Hazır gelinlik mi almalı gelinlik mi dikmeli diye soranlar bütün bu süreçleri göz önünde bulundurmalıdırlar. Hazır model üzerindeki tadilat sürecinin olumlu yanlarından biri stres olmamanız ve düğün gününe kadar ölçüsü alınan ve tadilatları yapılan gelinliğinizi usta ellere bırakarak bu konu üzerindeki yükü iyi bir gelinlik terzisine devretmenizdir.

Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi
Hazır Gelinlik mi Almalı Yoksa Özel Gelinlik mi

Bir diğer faktör olan ve tamamı ile size özel gelinlik modeli dikme işlemi içinse, bu konuda uzman bir gelinlik firması sizlere yardımcı olacaktır. Gelinlik seçme tekniğiniz ne olursa olsun her şeyden önce tarzınızı yansıtmaya, biraz cesur olmaya, kaliteli malzeme seçimi yapmanıza ve her şeyden önce rahatlığınızı düşünmeye özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kızı Gelinlik Modelleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizde deniz kızı gelinlik modelleri 2019 - 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu