Güzellik

Hindistan’dan Gelen Doğal Mucize Bakuchiol

Bakuchiol adını son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız bir antioksidan. Hindistan’da yetişen “babchi” yani botanik adıyla “psoralea corylifolia” bitkisinden elde ediliyor. Diğer hücre yenileyici yaşlanma karşıtı antioksidanlara güçlü bir alternatif olarak gösteriliyor. Özellikle kırışıklık giderici ve hücre yenileyici olarak bilenen retinole göre çok daha güvenli ve etkili olduğu söyleniyor.

Bakuchiol
Bakuchiol

Bildiğiniz gibi retinol, yaşlanma karşıtı etkisi ve hücre dönüşümünü teşvik etmesiyle biliniyor, ancak retinol hassas ciltler üzerinde tahriş ve kuruluğa neden oluyor. Bu noktada ona en güçlü ve yeni alternatif Bakuchiol. İngiliz dermatoloji dergisinin araştırmalarına göre Bakuchiol  hücre yenilenmesinde çok etkili, ayrıca retinol ile karşılaştırıldığında hiç bir yan etkisinin bulunmadığını açıkladı.

Diğer güzel haber ise bu doğal mucizeden hamile ve emzirme dönemindeki kadınlarla faydalanabilecek. Bakuchiol  hem Çin, hemde Hindistan’da geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılıyor. Bu doğal mucizeyi denemek isterseniz şuan piyasada satışa çıkan bazı ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Oskia London Super 16

Oskia London Super 16
Oskia London Super 16

Oskia London Super 16 içeriğinde E ve C vitamini ve bakuchiol bulunan serum kollajen etkili bir ürün.

Ole Henriksen

Ole Henriksen
Ole Henriksen

Ole Henriksen gece kremi hücre yenileyici özelliğe sahip bakuchiol  içeren diğer bir ürün.

Omorovicza

Omorovicza
Omorovicza

Yaşlanma karşıtı aynı zamanda cilt nemlendiricisi olarak kullanabileceğiniz Omorovicza bakuchiol içeren etkili bir yüz yağı.

Bir önceki yazımız olan Selülit Masajı Hakkında Merak Edilenler başlıklı makalemizde selülit masajı ve selülit masajı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu