Genel

İlham Kaynağı Şömine Dekorasyonu Fikirleri 2020

Size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı ve yaratıcı şömine dekorasyonu fikirleri yazımızın devamında sizi bekliyor..

Huzur dolu, sıcak ve samimi bir ortamın baş aktörleri hiç şüphe yok ki şömineler. Özellikle kış günlerinde evde yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri şömine karşında vakit geçirmek olduğunu söyleyebiliriz. Peki farklı nedenlerden dolayı kullanılmayan şömineleri değerlendirmek için neler yapılabilir? İşte bu konuda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı ve yaratıcı şömine dekorasyonu fikirleri yazımızın devamında sizi bekliyor..

Modern şömine dekorasyon fikirleri 2020
Modern şömine dekorasyon fikirleri 2020

Şömineli bir evde oturuyorsanız çok şanslısınız, onu kullanmasanız bile dekorasyonun dikkat çekici bir parçası haline getirmek için önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. İşte şömineleri farklı şekilde değerlendirmek için ilham alabileceğiniz ipuçları!

Birbirinden Yaratıcı Şömine Dekorasyonu Fikirleri

Şömineleri asıl kullanım amaçları dışında farklı şekilde değerlendirmenin bir çok farklı ve yaratıcı yolu var. Küçük dokunuşlarla çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz, aynı zamanda hayal gücünüzü biraz zorlayarak dekorasyonda şömineler ile farklılık yaratabilmeniz mümkün.

Şömine dekorasyonu fikirleri 2020
Şömine dekorasyonu fikirleri 2020

Kullanılmayan şöminelerin görselliğini arttırmak için elinizde kullanabileceğiniz bir çok materyal var. Bunlar arasında, dekoratif vazolar, mini raflar, rengarenk çiçekler yada dekoratif mumlar geliyor. Bu seçenekleri çoğaltmak sizin elinizde, bu konuda size ilham verecek şömine dekorasyonu fikirleri arıyorsanız galerimizde seçtiğimiz örneklerden faydalanabilirsiniz.

Şömine dekorasyon örnekleri
Şömine dekorasyon örnekleri

Şömine Dekorasyonu Fikirleri

Salonunuzda okyanus ferahlığını hissetmek için şöminenin içine bir mercan parçası yerleştirebilirsiniz. Tabi ki mekan içinde yine deniz ferahlığını yansıtan çeşitli dekoratif unsurlara yer vermeyi unutmayın. Özellikle beyaz renk şöminelerde bu etkiyi daha yoğun şekilde hissedebilirsiniz.

Şömine dekorasyonu nasıl yapılır
Şömine dekorasyonu nasıl yapılır

Büyük vazolar kullanın

Salonunuzu renklendirmek ve biraz hareket katmak istiyorsanız şömine önünde büyük dekoratif vazolar yerleştirebilirsiniz. Vazo rengini mekandaki öne çıkan tasarımları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz, bu bir koltuk yada halı olabilir.

Dekoratif rafları deneyin

Farklı şömine kullanımı ile ilgili size ilham verecek harika bir proje. Şömine genişliğine uygun dekoratif raflar kullanarak bu bölümü hem daha dekoratif bir görünüme getirebilir, hemde salonunuz için ekstra depolama alanı yaratmış olursunuz. Rafların üzerinde kitapları, fotoğraf çerçevelerini yada aksesuarları sergileyerek bu alanı odanın odak noktası haline rahatça getirebilmeniz mümkün.

Mumları kullanarak romantik bir dokunuş ekleyin

Şömineyi kullanmıyor olabilirsiniz fakat içine dahil edeceğiniz dekoratif mumların ateşinden ve ışığından özel günlerde faydalanabilirsiniz. Bu tarz bir düzenleme istiyorsanız size önerimiz farklı boyutlarda dekoratif mumlar kullanabilirsiniz. Yada dev bir şamdan ile beraber kullanarak daha çarpıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Şömineyi çiçek bahçesine çevirin

Kullanmadığınız şöminenizi farklı şekilde değerlendirmek istiyorsanız onu çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Şömine içinde küçük bir çiçek bahçesi oluşturun ve oturma odanızın ferah ve doğal tarzının tadını çıkarın. Şömine içine yerleştireceğiniz rengarenk çiçekler ile mekan daha canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebek Olduktan Sonra Mutlu Bir İlişki Mümkün Mü? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu