ModaTrendler

İlkbahar Etek Kombinleri 2020 Trend Etek Modelleri

Etek kadınların dolabında onlarca çeşidi bulunan bir giysidir. Farklı ebatlarda, boylarda, uzunluklarda ve şekillerde eteklere sahip olmak mümkündür. İlkbahar ve yaz aylarında daha çok giyilmesi tercih edilen etekler için doğru kombini yapmak çok önemlidir.

Etek Kombin Önerileri
Etek Kombin Önerileri

Bu kombini yapmadan önce 2020 trende etek modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu sayede bu yıl ki ilkbaharda doğru bir etek tercihini yapabilir ve bu sayede bu yılı en tarz şekilde geçirebilirsiniz. Etek kombini yaparken dikkat edilmesi gereken birçok detay var. Bu detaylara dikkat etmek tarzınızı, karakterinizi ve güzelliğinizi öne çıkarma konusunda elinizi güçlendirecektir.

Etek Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etek ilkbahar, yaz ve kış her zaman giyilebilmektedir. İlkbahar her türlü eteğin giyilebileceği bir aralık olarak dikkat çekmektedir. Uzun etek, kısa etek, midi veya mini etekleri bu dönemde giyebilirsiniz. Burada önemli olan doğru kombini yapmanız olacaktır.

Etek Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Etek Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlkbahar havası her gün farklılık gösterir. Bir gün güneşli hava olurken bir gün soğuk bir hava olacaktır. Güneşli havalarda triko ve pileli etekleri tercih edebilirsiniz. Serin bir havaysa kalın kumaşı tercih edebilirsiniz. Tesettürlü bir bayansanız triko uzun etekleri bu dönemde tercih edebilirsiniz.

Stiliniz de kombini etkileyecektir. Spor kombin için maksi kesim etekler size yardımcı olacaktır. Bahar döneminde topuklu botlar ile etek kombini yapabilirsiniz. Uzun etek kombini daha rahat yapılabilirken kısa etekler için bu durum daha zordur. Çok cesur bir tercih olmasından dolayı aksesuar, ayakkabı ve üst giyim tercihleri önemlidir. Eteğinizin tarzına göre tüm tercihlerinizi dikkatli yapmanızda fayda var.

2020 Trend Etek Modelleri

2020 Trend etek modelleri bu yıl size canlılık, güzellik ve eğlence katmak için geliyor. Özellikle bahar döneminde tercih edilebilecek, günlük kullanılabilen onlarca model sizlere sunuluyor. Uzun eteklerle, ceketlerle, topuklu ayakkabılar, çantalar ve birçok aksesuarla kombin yapılacak birçok etek modeli bu yılın trend seçenekleri arasında bulunuyor.

Kısa Etek Kombin Önerileri
Kısa Etek Kombin Önerileri

2020 trend etek modellerinde eski yıllara bir dönüş yapılacağı görülüyor. Özellikle 1960 ile 1970’li yıllara bir selam verileceği görülebiliyor. Bu geri dönüş ortaya karmaşık ve düz yani birbirinin zıttı farklı modellerin çıkmasına neden olacak gibi duruyor. Bu nostaljik geri dönüş vitrinlerin ve dolaplarınızın renkleneceği anlamına geliyor.

2020 Etek Modelleri
2020 Etek Modelleri

Trend etek tercihinizi yaparken aklınızda nasıl bir kombin yapacağınıza da karar vermenizde fayda var. Diyelim ki 2020 en trend etek modelleri arasında uzun bir eteği tercih edeceksiniz. Bu kombini tamamlamak için düz renkleri ve sadeliğin öne çıktığı parçaları tercih etmeniz tavsiye edilir. Koyu renk gömlek ile açık renk etek, gri bir tişörtün altında beyaz bir etek kombini bu yıl tercih edilebilir.

2020 Trend Etek Modelleri
2020 Trend Etek Modelleri

Pileli Etek Kombin Önerileri ve Trend Seçenekler

2020 Pileli Etek Kombinleri
2020 Pileli Etek Kombinleri

2020 trend etek modelleri arasında pileli etekler çok dikkat çekici bir noktada bulunuyor. Bu etekler farklı yapılarıyla kadınların her zaman ilk tercihleri arasında yer alıyor. Modeli nedeniyle kazak, aksesuar, sweatshirt gibi tercihler yapılabilir. Ayrıca farklı boy tercihleri de yapılabiliyor. Orta, kısa ve uzun boy pileli etekleri bu yıl tercih edebilirsiniz.

Pileli Etek Kombinleri
Pileli Etek Kombinleri

Pileli etek kombini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı küçük noktalar bulunuyor. Uzun boylu bir kadınsanız tüm pileli etek boylarını rahatça tercih edebilirsiniz. Rahat bir görünüm için spor ayakkabı tercih edilebilir. Kısa boylu bir kadınsanız spor ayakkabı tercihi yerine topuklu bir ayakkabı tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Pileli Etek Kombin 2020
Pileli Etek Kombin 2020

Pileli etek kombini için tercih edilecek kumaşta önemlidir. Deri bir tercih yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bunu kombinlemek için düz renkleri tercih etmek olacaktır. Kahverengi bir deri etek için mavi bir tişört tercih edilebilir. Kısa botlar ile harika bir kombin yapmak mümkündür. Parçalarınızda uyuma dikkat etmek için renk uyumuna ve desen uyumuna dikkat etmelisiniz.

2020 İlkbahar Uzun Etek Trend ve Kombinleri

2020 Uzun Etek Kombinleri
2020 Uzun Etek Kombinleri

İlkbahar demek rahat havalar demektir. Ancak gene bu mevsimin havasına çok fazla güvenmeniz tavsiye edilmez. O nedenle bu mevsimde etek tercihinizi uzun eteklerden yana kullanabilirsiniz. İlkbaharın renk cümbüşüne dönen ağaçları ifade etmek için uzun etek tercihinizi renk konusunda kendinize bir sınır koymadan yapmanız tavsiye edilir.

Uzun Etek Kombinleri
Uzun Etek Kombinleri

Uzun etek kombin tercihlerinde rahatlığı tercih etmeniz tavsiye edilir. Renkli seçenekler özellikle çiçekli, açık renk etekler bu yıl tercih edilebilir. Kumaş tercihinizi bu dönemde şifon, denim, ipek, saten, tül ve koton olarak yapmanız mümkündür. Uzun etek tercihinizde boyunuz ve vücudunuza uygun olan bir modeli tercih etmeniz önemli olacaktır. 2020 yılında uzun eteklerde asimetrik kesim, çiçekli etekler ve denim tarzın moda olduğu görülüyor.

Uzun Etek Kombin 2020
Uzun Etek Kombin 2020

Mini Etek İlkbahar Trendleri ve Kombin Önerileri

Mini etekler her zaman cesur ve kendine güveni yüksek olan kadınların ilk tercihi oldu. Deri ile birlikte her dönem moda olan bu etekler farklı kesimler ile tercih etmek mümkündür. Tabi bu eteği giymek cesaret gerektirdiği gibi aynı zamanda vücut hatlarınızın da buna uyumlu olması gerekiyor. Nispeten sıcak ilkbahar günlerinde mini etek kombini yapacaksanız tercihinizi tümüyle doğru yapmanız gerekiyor.

2020 Mini Etek Kombini
2020 Mini Etek Kombini

Bahar demek renk cümbüşü anlamına geliyor. Bu cümbüşe mini etek tercihlerinizi de yapmanızı tavsiye ederiz. Tabi etek tercihinizde renk tercihinde rahatlığı tercih ederken eklemelerinizde siyah ve beyaz renk tercihinizi yapabilirsiniz.

2020 Mini Etek Kombinleri
2020 Mini Etek Kombinleri

Deri ile mini etek bir arada olmazsa olmazdır. Aynı zamanda küçük bir çanta, sade aksesuarlar mini etekle güzel bir kombin yapmanıza yardımcı olur. Mini etek kombini için olmazsa olmaz topuklu ayakkabı olacaktır. Serin bir havada dışarı çıkmak içinse deri bir çeken veya kot bir ceket ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Mini Etek Kombinleri 2020
Mini Etek Kombinleri 2020

Ofiste Giyilecek Bahara Uygun Etek Kombinleri

Soğuk kış günlerinin ardından gelecek olan bahar ayları sizin iş yeri giyim tarzınızı da değiştirecektir. Kalın kıyafetlerinin yerini güzel, sade ve etek kombinlerine bırakacaktır. Doğru bahar kombinleri sizin muhteşem bir görünüme sahip olmanız yardımcı olacaktır.

Ofis Midi Etek Kombin Tercihleri
Ofis Midi Etek Kombin Tercihleri

Puantiyeli etekler bu dönemde tercih edilebilecek tercihler olacaktır. Hem rahat hem de şık bir görünüme bu şekilde sağlamış olacaktır. Puantiye tercihlerini hem eteklerinizde hem de triko kazaklarda yaparak o istediğiniz şık görünüme sahip olabilirsiniz. Kombini tamamlamak için topuklu ayakkabı, küçük aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Ofiste giyim için tercih edeceğiniz tek kombinleri arasında midi etekleri de ekleyebilirsiniz. Diz altında bitecek olan bu etekleri tek renk tercih edebilir üzerinde desenli bir üst ekleyebilirsiniz. Tek renk üst ile eşleşecek bir midi etek satın alarak dolabınızı şekillendirebilirsiniz.

Kot Etek İş Yeri Kombini
Kot Etek İş Yeri Kombini

Kalem etekler ofis giyim tarzının olmazsa olmazıdır. Koyu renk kalem etekleri siyah-beyaz üst kombini ile tamamlayabilirsiniz. Bu size sevimli, şık ve güzel bir kombin sağlayacaktır. Renkli kıyafetlerden uzak durarak ofiste ciddi ve şık bir hava oluşturmanız mümkün olacaktır.

2020 Kot Etek Ofis Kombini
2020 Kot Etek Ofis Kombini

Bahar aylarınızı yansıtmak içinse desenli midi etekleri tercih edebilirsiniz. Renk tercihinizi bu yılın modasına göre yapabilirsiniz. Desenli eteğin üzerine beyaz gömlek, topuklu bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Bu kombinlerden herhangi birisini 2020 yılı ilk bahar döneminde tercih edebilirsiniz. Hem rahatlığa kavuşabilir hem de şık görünümünüzden vazgeçmemiş olursunuz.

2020 Kot Etek Kombin Önerileri

2020 trend etek modelleri arasında kot etekler yer almaktadır. Etek boyu tercihlerinizi ilk bahar dönemi için mini, midi veya uzun olarak tercih edebilirsiniz. Üzerinize ekleyeceğiniz ince kazaklar, tişört ve bluzlar ile tamamlayabilirsiniz. Boyunuz uzunsa spor ayakkabı, kısa boyluysanız topuklu ayakkabı tercihinizi yapabilirsiniz. Saç renginize ve vücut tipinize göre siyah veya beyaz kazak tercihlerini yapabilirsiniz.

2020 Kot Etek Kombinleri
2020 Kot Etek Kombinleri

Klasik stil bir kot etek kombini de tercihleriniz arasında yer alabilir. Kısa bir mini kot etek ve sade, desenli veya baskılı bir tişört ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Kot Etek Kombin
Kot Etek Kombin

Ofiste kot etek giymek içinse basit bir şekilde beyaz bir gömlekle kombin yapabilirsiniz. Omuzdan askılı bir çanta veya elde tutulan bir çanta ile kombin tamamlanabilir. Bu tarz ofis giyimi için rahat  ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Mini bir kot kombini yapacaksanız hafif soğuklardan korunmak için kadife bir ceket ile kombini tamamlamanız da mümkündür.

2020 Trend Etek Modellerinde Öne Çıkan Renkler ve Desenler

2020 trend etek modellerinde öne çıkan renkler ve desenler daha çok farklı renklerin bir arada uyum olması ile oluştuğu görülüyor. İster farklı ve karışık bir desene sahip etekleri tercih edebilir isterseniz farklı kesimlere sahip canlı renklerin olduğu etekleri bu yıl tercih edebilirsiniz.

2020 Trend Etek Kombin
2020 Trend Etek Kombin

Bu yılki etek trendlerinde dikkat çeken bir başka noktaysa farklı renklerle  birlikte çok farklı kesim tarzlarının olmasıdır. Bu konuda elinizi güçlendirecek çok sayıda seçenek üreticiler tarafından size sunulacaktır. Paralel renklerin bir araya dizilmesi, aynı renk içerisinde ilginç dikiş noktaları sizin için bu yıl en trend seçimleri olarak sunuluyor.

2020 Trend Desenli Etekler
2020 Trend Desenli Etekler

Uzun etekler bu yıl daha rahat ve kemerli olarak sunuluyor. Tek renk seçeneği veya puantiyeli etek modellerini sizlerde tercih edebilirsiniz. İnce kemer veya kalın kemerler modellere küçük eklemeler yapıldığı görülüyor. Bu tarz etekleri tamamlamak için beyaz gömlek seçimi en doğru tercih olarak öne çıkıyor. Bunu kabul eden kadınlar yılın en güzel ve şık bayanları olacak gibi duruyor.

2020 Trend Uzun Etekler
2020 Trend Uzun Etekler

2020 Trend etek modelleri arasında desenli olanlar ilk sırada yer alıyor. Farklı renklerin bir arada olması sizi mutlu ediyorsa bu yıl sizin için birçok seçenek sunuyor. Koyu renkler, parlak renkler, siyah-beyaz renklerin bir arada desenlerle kombinlenen etekler sizi olduğunuzdan daha şık ve özel bir şekilde görünmenize yardımcı olacaktır. Bu tercihleri yaparken en önemli nokta vücudunuzu yakından tanımanız gerekiyor. Vücudunuza uygun kombin yapmak sizi olduğunuzdan daha canlı ve farklı bir şekilde gösterecektir.

2020 Spor Etek Kombinleri

2020 Spor Etek Kombini
2020 Spor Etek Kombini

Spor etek genelde genç kızlar tarafından tercih ediliyor. Ancak bakımlı, ideal kiloda olan kadınlarda günlük giyimde bu tarzı tercih ediyor. Bu yıl spor eteklerde bordo ve siyah renklerin öne çıktığı görülüyor. Spor etek kombini yaparken en önemli nokta tişört tercihi olacaktır. Sade bir görüntü için beyaz bir seçim doğru kombini size sunacaktır. Ayrıca spor etek kombinin olmazsa olmazı spor ayakkabı giymek olacaktır. Beyaz spor ayakkabı ile terciniz tamamlanacaktır.

2020 Trend Etek Modelleri Aksesuar Seçimi

Etek Kombin Aksesuar
Etek Kombin Aksesuar

Etek kombini yaparken eteğin üzerine giyilecek parçayı belirledikten sonra geriye doğru aksesuar seçimi kalmaktadır. Bu seçimi yapacaksanız unutmamanız gereken öncelikle nasıl bir kombin yapacağınızdır. Şık bir kombin için küpeler, takılar, kolye seçimleri çok önemli olacaktır. Sadelikten vazgeçmeyen bir kadınsanız düz renklerle yapacağınız etek kombini için fazla iddialı olmayan aksesuar seçimi yapmanız tavsiye edilir. Bazı kadınlar bunu bir adım ileriye götürerek hiç takı kullanmadan etek kombinini tamamlıyorlar.

Etek Kombinlerinde Ayakkabı ve Çanta Seçimi

İlkbahar etek kombini için tamamlayıcı noktalardan birisi de ayakkabı ve çanta seçiminiz olacaktır. Doğru çanta genelde elde tutulan veya omuza asılan küçük ebatlı çantalar olarak öne çıkıyor. Bu çantalar genelde cep telefonu, takılar, küçük makyaj malzemeleri için tercih ediliyor.

Etek Ayakkabı Kombin
Etek Ayakkabı Kombin

Çanta seçimi ile birlikte ayakkabı seçimini de bu yılın en önemli tercihlerinden birisi olacaktır. Bu yılın trend ayakkabı modellerini uygun etek kombinleri yapabilirsiniz. Uzun boylu bir kadınsanız spor ayakkabı kombini daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak kısa boylu veya orta boylu bir kadınsanız tercihinizi topuklu ayakkabıdan yana kullanabilirsiniz.

Günlük hayatın içerisinde bir etek kombini yapacaksanız topukluları fazla uzun tutmanıza gerek yok. Ancak iş yeri için bir kombin yapacaksanız sivri burun bir topuklu ayakkabı tercihi yapabilirsiniz. Tüm kombinlerde olduğu gibi her şeyi bir harmoni içerisinde tutmak önemlidir.

Ayakkabı, çanta, takılar, makyaj, saç stiliniz, etek tercihlerinizin tamamını vücudunuza ve karakterinize uygun olarak seçerek bu yılın en trend modasını yakından takip edebilirsiniz. Her şey moda demek değildir. Önemli olan detay tercihinizi yaparken seçimlerinizin size uygun olması olacaktır. Bunu dikkatli bir şekilde yapmanız ve öncelikle kendinizin beğenmesi önemli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Moda Tulum Modelleri ve Tulum Ayakkabı Kombinleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu