ModaTrendler

İlkbahar Yaz 2020 Mayo Trendleri

İlkbahar Yaz 2020 Mayo Trendleri

2019 sezonunun kapanmasıyla birlikte sonbahar kreasyonlarını görücüye çıkaran tekstil ve moda markaları 2020 yılında farklı bir kreasyon ile karşımıza çıkıyor. 2019 yılında da benzer örneklerine rastladığımız retro renkler ve baklava tarzı desenlerin hâkim olduğu kreasyon 2020 yılının moda anlayışını belirleyecek cinsten. 2018 ve 2019 yılında canlı renklerin ve marjinal kesimlerin yön verdiği moda dünyası, sonbahar kreasyonlarında da benzer bir tasarım anlayışı ile karşımıza çıkıyor. Genel çizgiler itibariyle nostaljik ve retro bir havaya sahip olan kreasyon, birçok markanın geçmişe göz kırptığını gösteriyor. Sonbahar kreasyonunda olduğu gibi ilkbahar ve yaz trenlerinin de benzer bir çizgide ilerleyeceğini söylemek mümkün.

İlkbahar Yaz 2020 Mayo Trendleri

2019 yılı moda anlayışını genelde düz renkler ve sade kesimler ile belirleyen markalar, 2020 yılında farklı bir kreasyon ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Sonbahar modasını belirleyen retro renkler ve çeşitli motifler, özellikle 1970’lere göz kırpan bir anlayışa sahip. Son olarak 2012 yılının moda kreasyonunda benzer bir model yelpazesi ile karşımıza çıkan firmalar, 2020 yılına dair paylaştıkları model yelpazeleriyle de benzer bir moda anlayışının hâkim olmasına neden olacak gibi. Özellikle şimdiden çeşitli tasarımlar ile merak uyandıran ilkbahar yaz 2020 mayo trenleri, renkleri ve farklı tasarımları ile merak uyandırmayı başarmış durumda. Geçtiğimiz yılın moda anlayışına hâkim olan bahar havası, bu sene de modaya yön veren motiflerden biri olacak gibi.

Bahar havasının yanı sıra baklava deseni başta olmak üzere renkli bir motif yelpazesinin hâkim olacağı düşünülen 2020 mayo modelleri, renk kartelasıyla da dikkat çeker nitelikte. Özellikle göz yormayan bir renk yelpazesine sahip olan modeller, tasarımları ve kesimleriyle de beğeni toplayacak özelliklere sahip. Retro bir anlayışla hazırlanan 2020 modasının ilkbahar ve yaz döneminde de benzer bir anlayışla süreceğini söylemek mümkün. Sade ve göz yormayan renklere sahip modellerin yanı sıra özel seri modellerin yer aldığı kreasyonda ise çeşitli motiflerle bezenmiş özgün modeller öne çıkıyor. Bakalım 2020 yılı yaz kreasyonunda bizi ne gibi yenilikler bekliyor olacak?

Bir önceki yazımız olan 2019 - 2020 Sonbahar Çanta Modası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu