GüzellikSaç Modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Büyüleyici Orta Boy Saç Modelleri

İnce telli saç sahibi olmak kadınları en çok zorlayan durumlar arasındadır. Bu saçlara hem şekil vermesi hem de bakması oldukça zordur. Kadınları çileden çıkartan ve isyana sürükleyen ince telli saçları daha kolay kullanabileceğiniz saç modelleri ile karşınızdayız.

İnce telli saçlarınızda uygulayacağınız ufak dokunuşlar ile bu saçları daha hacimli ve canlı gösterme şansına sahip olabilirsiniz. İnce telli saçlar için büyüleyici orta boy saç modelleri ile etkilenmeye hazırsanız başlıyoruz.

Katlı orta boy saç kesim modeli

Katlı Orta Boy Kesim

İnce telli saça sahip kadınların saç kesimlerini fazla uzun tutmaları pek tavsiye edilmez. Uzun ve sönük saç görünümünden kaçınmak için katlı ve orta boy kesim kullanmak size daha çok yakışacaktır. Bu nedenle saçlarınızı orta boy kestirmek ve kat attırmak çok iyi bir fikirdir.

 • Katlı saçlarınızı düz kullanmaktan kaçının.
 • Katlı saçınızı kıvırcık ya da dalgalı kullanın.
 • Bu şekilde saçlarınız daha hacimli, hareketli ve dolgun gözükür.
Asimetrik Orta Boy Saç Kesim Modeli

Asimetrik Orta Boy Kesim

Katlı orta boy kesim istemiyor ama ince telli saçın sönük görünümünden kurtulmak istiyorsanız asimetrik orta boy kesim gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bu kesimde saçınız asimetrik ve hareketli kesilir.
 • Bu şekilde hacimli bir görünüm oluşur.
 • Daha kolay şekil verilebilir.
 • Kullanımı daha kolay olur.
İri Dalgalı Orta Boy Saç Kesim Modeli

İri Dalgalı Orta Boy

Orta boy ince telli saçlarınızı hareketlendirmek için kullanabileceğiniz saç modellerinden bir tanesi de iri dalgalı orta boy saçtır. Saçınıza uyguladığınız iri dalgalar sayesinde saçlarınız olduğundan daha hareketli ve hacimli gözükür. Bu sayede saçlarınızın sönük görüntüsünü yok etmiş olursunuz.

Kıvırcık Orta Boy Saç Kesim Modeli

Kıvırcık Orta Boy

Orta boy saçlarınız için kıvırcık saçlar da oldukça canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İnce parçalar halinde kıvırcık yaptığınız saçlarınız oldukça hoş bir görünüm oluşturur. Bu nedenle de ince telli saçlarınızı hareketlendirmek için kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

Saçlarınızı kıvırmadan önce şekil almasına yardımcı olacak şekillendirici kremler kullanmanızı öneririz. İnce saçlar çabuk şekil almaz ve kolay bozulur. Bu nedenle saçınıza şekil verdikten sonra bir sabitleyici kullanmalısınız.

Küt Saç Kesim Modeli

Küt Saç Kesimi

Küt saç denilince sıkıcı dümdüz bir kütlük aklınıza gelmesin. Asimetrik şekilde kestirdiğiniz küt saçlarınız sayesinde ince telli, saçınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 • Küt saç kesimi ince telli saçlar için en uygun saç modellerindendir.
 • Asimetrik küt saç modelleri ile saçınız daha canlı gözükür.
 • Özellikle arkadan kısa başlayıp öne doğru uzun gelen saç modelleri bu saç tipine çok yakışır.
 • Küt kesim her dönem için trend saç kesim seçeneklerindendir.
Katlı Saç Kesim Modeli

Katlı Uzun Kesim

Saçınızı kısa kullanmaktan hoşlanmıyorsanız katlı kesim ile uzun saç kullanabilirsiniz. İnce telli saçlara sahip olan kişilerin mutlaka düz ve uzun saç kesimlerinden kaçınması gerekir. Bu saçınızı daha da sönük gösterecektir. Uzun saç kullanmak isteyen ince saç teline sahip kişilerin;

 • Uzun düz kesimden kaçının.
 • Uzun aç ve dalgalı kesim kullanın.
 • Saçınızı düz kullanmak yerine dalgalar ile hareketlendirin.
 • Uzun saçlara saçın uzunluğuna göre kat attırmalısınız.

İnce telli saçlar için büyüleyici orta boy saç modelleri seçeneklerinden de yararlanarak saçlarınızı sönük havasından kurtarabilirsiniz.

Dalgalı Lob Saç Modeli

Dalgalı Lob Model Saç Kesimi

Hollywood’un yeni trendi dalgalı lob model saç kesimi ile saçlarınızı hacimli göstermeniz mümkündür. Omuz boyunda bir saç kesimi olan dalgalı lob saçı özellikle ince telli saça sahip olan kişilerin sıkça kullandığı saç kesimleri içerisinde yer alır. Bu modeli kullanırken isterseniz saça daha fazla hacim kazandırmak için arkasını önden daha kısa olacak şekilde kestirebilirsiniz. Bu şekilde saçınıza farklı bir hava katmış olursunuz.

Dağınık Bob Saç Kesim Modeli

Dağınık Bob Model Kesim

Dalgalı Lob kesim saçtan daha kısa olan bir modeldir. Bu saç modelini kullanırken istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bob kesim saç modeli saçlarınızın daha hareketli ve canlı görülmesini sağlar. Saç spreyi kullanarak saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirme şansına sahip olursunuz. Dağınık bob model saç kısa olduğu için rahat şekilde kullanabileceğiniz bir saçtır. Bu nedenle de birçok kadın bu saç kesimine yönelmiştir.

Kakül Saç Kesim Modeli

Kakül Kesimi

Saçınızın boyunda bir oynama gerçekleştirmek istemeyen kişilerin en sık başvurduğu seçeneklerden bir tanesi kakül kesimidir. Saçlarınıza kakül kestirerek daha gür ve hacimli bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. İnce telli bir saç yapısına sahipseniz saçlarınıza kakül kestirerek saçınızın olduğundan daha dolgun ve gür bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmanız mümkündür.

En Tarz yana ayırma modelleri

Saçları Yana Ayırma

Saçlarınızı her zaman kullandığınız yerden yana doğru ayırın. Saçınızı yana doğru ayırdıktan sonra saçlarınızı diğer tarafa atın. Bu şekilde saçlarınız hacim kazanacaktır. Saçlarınızı yana ayırıp kullandığınızda değişimi hemen fark edeceksiniz. İnce telli saçlar için büyüleyici orta boy saç modelleri seçeneklerden size en uygun olanını tercih ederek daha hacimli ve gür görünüme sahip saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mavi Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu