Güzellik

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Uygulanır?

[dropcap]M[/dropcap]ükemmel bakışlara sahip olmak her kadının hayali, bu yolda başvurulabilecek bir çok güzellik uygulaması var fakat son dönemin trendi ipek kirpikler.. İpek kirpik daha çok rimel yada takma kirpikle uğraşmak istemeyenler için ideal bir güzellik uygulaması. En güzel yanı ise istediğiniz kalınlığa, uzunluğa ve yoğunluğa göre istediğiniz kirpik şekline rahatça sahip olabilmeniz. Tüm dünyada son dönemin en trend güzellik uygulamaları arasında yer alan ipek kirpik nedir nasıl uygulanır soruları fazlasıyla merak ediliyor.. İşte ipek kirpik hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar..

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Uygulanır?

Son dönemin en çok konuşulan ve merak konusu haline gelen güzellik trendi ipek kirpik, yaklaşık uygulaması 1.30 – 2 saat arası süren ve medikal yapıştırıcı ile uygulanan yapay kirpik uygulaması. Daha açık şekilde özetleyecek olursak her bir kirpiğinize yapay kirpiklerin medikal yapıştırıcı ile yerleştirilmesi. Uygulama sonrasında yaklaşık 3 ay boyunca rimel sürmenize gerek kalmıyor. Kısacası hem pratik hemde uzun süre rahatça kullanabileceğiniz bir güzellik trendi diyebiliriz ipek kirpikler için.

İpek kirpik nedir nasıl uygulanır ipek kirpik hakkında tüm merak edilenler
İpek kirpik nedir nasıl uygulanır ipek kirpik hakkında tüm merak edilenler

İpek kirpik, takma kirpiklerden bıkanlar için harika bir uygulama. Kalıcılığı onun popülerleşmesinde ki en önemli etken. Tabi ki ipek kirpik yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var, yazımızın devamında bu detayları inceleyebilirsiniz. İpek kirpik hakkında bilmeniz gereken bir diğer nokta ise, uygulamadan sonra mutlaka periyodik bakım yaptırmalısınız. Peki ipek kirpik yaptırmak isteyenler nelere dikkat etmeli?

İpek kirpik yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

ipek kirpik uygulaması 2019
ipek kirpik uygulaması 2019

Hayalinizi kurduğunuz derin ve çekici bakışlara sahip olmak için ipek kirpik yaptırmaya karar verdiniz, peki öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar neler?

  1. Öncelikle mutlaka güvendiğiniz ve hijyeninden emin olduğunuz salonlarda ipek kirpik uygulamasını yaptırmalısınız.
  2. Bu noktada uygulamayı yapacak olan kişinin bu konuda uzman olması çok önemlisi. Çünkü kirpiklerin boyu, kalınlığı yada uzunluğu hakkında size önerilerde bulunmalı, göz yapınıza uygunluğu konusunda sizi uyarmalıdır.
  3. Lens kullanıyorsanız uygulamayı yaptırmadan önce çıkartmanızı öneririz.
  4. İpek kirpik yaptırdıktan sonra en az bir gün kirpiklerinizin su ile temas etmemesi gerekiyor.
  5. Eğer makyaj temizleyiciler kullanıyorsanız mutlaka su bazlı olmalarına dikkat etmelisiniz.
  6. İpek kirpik uygulamasını yapan uzman mutlaka hatırlatacaktır fakat söylemekte yarar var. Uygulamadan sonra ipek kirpiklerinizi günlük olarak taramayı ihmal etmeyin.
  7. Rimel kullanımı ipek kirpiklerin kullanım ömrünü azaltacaktır.
  8. Son olarak ise yatış şeklinizin pek kirpiklerinizin görünümünü etkileyen diğer bir faktör olduğunu unutmamalısınız. Özellikle yüzüstü yatmak kirpiklerin karışmasına neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Dişleri Beyaz Gösteren Ruj Önerileri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu