Makyaj

İpek Kirpik Nedir Nasıl Yapılır?

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Yapılır?

İpek kirpik

Son yılların popüler güzellik sırlarından biri olan ipek kirpik, seyrek ve sayıca az kirpik yapısına sahip kişilere uygulanan, işlem sonrası kirpiklerin hacim kazanarak daha belirgin olmasını sağlayan bir yöntemdir. Son yıllarda Türkiye’deki hanımlar arasında da rağbet gören ipek kirpik işlemi, tüm kirpiklere tek tek ipek kirpiklerin yapıştırılması suretiyle uygulanan basit bir kozmetik işlemdir. Seanslar ortalama 1 ila 2 saat kadar sürmektedir. İpek kirpik işlemi sonrası, uygulanan kirpiğin yapısı, malzemenin kalitesi ve uygulanan işlemin profesyonelliği gibi etkenlere bağlı olarak bir süre sonra dökülme gözlemlenmektedir. Bu gayet doğal bir süreçtir. Şayet ipek kirpik uygulamasının kalıcı olmasını isterseniz, belirli seanslar dâhilinde bakımlarınızı yaptırmalı, ipek kirpiklerin yenilenmesini sağlamalısınız.

İpek kirpik nedir?

İpek kirpik işlemi, kirpiklerinizin yapısına bağlı olarak süre ve seansların belirlenmesi ile uygulanır. İşlem boyunca her bir kirpiğinize ipek kirpikler ilave edilir ve kirpiklerinizin hacim kazanması, gözlerinizin güzelliğini öne çıkarmaya yarar. Yine işlem sonrası belirli aralıklarla kontroller ve bakımlar yapılmalıdır. Uygulama sırasında kullanılan organik ve hipo alerjik yapıştırıcılar, gözlerinizin olası bir viral enfeksiyona karşı korunmasını sağlıyor. Fakat hipo alerjik yapıştırıcılara karşı herhangi bir alerjisi bulunan kişilerde tavsiye edilmemektedir. Zira alerjisi bulunan kişilere yapılan uygulama sonrası gözlerde göz yorgunluğu, akıntı, iltihaplanma ve bulanıklaşma görülebilmektedir.

İpek kirpik nasıl yapılır?

İpek kirpik işlemi, uygulanmasının ardından en az 3 en fazla 6 hafta kalıcı olmaktadır. Bu süreç kirpik yapısı ve uygulanan işlemin kalitesine bağlı olarak artış ya da düşüş gösterebilir. Bu nedenle ipek kirpik işlemi evde uygulayabileceğiniz bir işlem olmamakla birlikte, uzmanlar tarafından doğru seans süreçleri dâhilinde gerçekleşmelidir. İpek kirpik işlemi uygulanmadan önce suni ipek kirpik takılarak yaklaşık 24 saat boyunca gözde herhangi bir alerjen reaksiyon gelişip gelişmediğine bakılmalı, şayet aksi bir durum yoksa işlem uygulanmalıdır. İpek kirpik uygulanan göz çevresi ve kirpiklere makyaj yapmak da mümkündür. Fakat makyaj yaparken ya da temizlerken daha hassas olunmalı ve mümkünse yağsız temizleme jellerinden tercih edilmelidir. Aksi durumda ipek kirpiklerin dökülmesine ya da birbirine yapışarak yapısının bozulmasına neden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Dudak Makyajı ve Merak Edilenler başlıklı makalemizde kalıcı dudak makyajı ve kalıcı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu