AksesuarTrendler

Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020

Çarpıcı büyük boy güneş gözlükleri, bu yaz gözlerinizi korumakla kalmayıp kendinizi daha havalı hissetmenizi sağlayacak. Büyük güneş gözlüğü modelleri , her türlü yaz kıyafeti için mükemmel bir son dokunuş sağlar. Doğru büyük boy gözlük seçmek, şıklığınızı arttırmaya yardımcı olabilir .

Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020

Bu yaz en sevdiğiniz tasarımcılarımızdan denemeniz için en güzel büyük boy güneş gözlüklerini seçtik! Büyük güneş gözlüklerinin size uygun olup olmadığından hala emin değilseniz, yüz şeklinize göre büyük güneş gözlüklerini nasıl seçeceğinize dair anlamanıza yardımcı olacak bazı yönergeler veriyoruz. Ayrıca şık bir şekilde takabilmeniz için bazı ekstra ipuçları ve püf noktaları ekledik!

Yuvarlak ve Altın Renk Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Modayı takip ediyorsanız, gardırobunuz zaten 70’lerin ilham verdiği parçalarla doludur. Bu büyük boy güneş gözlüğü görünümünüzü tamamlamak için mükemmel bir vurgu olacak! Birden fazla altın tonlu telden yapılmış muhteşem bir yuvarlak çerçeveye sahiptirler. Lensler toprak tonlarındadır, bu yüzden güzel gözlerinizi tamamen gizlemezler, ancak yine de size% 100 UV koruması sağlarlar.

Yuvarlak büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020
Yuvarlak büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020

Siyah ve kaplumbağa desenli büyük güneş gözlüğü

Bu  güneş gözlükleri, çok modern bir kare tasarımı, kaplumbağa kabuğu deseni ile retro unsurları ve koyu kahverengi lenslerle birleştirir. Çerçevenin büyük bir kısmı, herhangi bir durumda iyi görünecek parlak bir siyahtır ve  ortasındaki benzersiz üçgen kesimi ile kendini unutulmaz kılar.

kaplumbağa desenli büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019
kaplumbağa desenli büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019

Leylak Rengi Güneş Gözlüğü

Bu büyük güneş gözlükleri şeffaf asetattan yapılmış olabilir ancak bu fark edilmeyecekleri anlamına gelmez. Aksine, leylak rengi, dikkat çekecek  eşsiz bir seçimdir. Çerçeveler göze çarpan kristallerle süslenmiştir. Kıyafetlerin her birini kesinlikle canlandıracaklar!

leylak rengi taşlı büyük güneş gözlüğü
leylak rengi taşlı büyük güneş gözlüğü

Simli Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Hayatınıza biraz ışıltı eklemek istiyorsanız, o zaman bu güzel büyük boy güneş gözlüklerinden başkasına bakmayın. Kare kelebek  gövdeleri, canlı bir kombinasyon halinde parıltılı  kahverengi asetattan yapılmıştır.

simli kare çerçeve büyük güneş gözlüğü modeli 20
simli kare çerçeve büyük güneş gözlüğü modeli 20

Yuvarlak Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Bu Celine gözlük ile kendinizi daha klas hissedeceksiniz. Çerçevele  yuvarlak bir şekle sahiptirler, tıpkı ikonik güneş gözlükleri gibi. Çerçeveler, gözlerinizi tüm paparazilerden gizleyecek siyah mercekli, parlak siyah veya beyaz asetattan yapılmıştır.

Yuvarlak Beyaz büyük Boy Güneş Gözlüğü
Yuvarlak Beyaz büyük Boy Güneş Gözlüğü

Siyah Kedi Gözü Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Büyük boy kedi gözü güneş gözlükleri ile kendinizi bir yıldız gibi hissedeceksiniz. Bu süper şık siyah asetat çerçeveler parlak ve temiz, harika bir şehirli kadın görüntüsü için uygun koyu renkli lenslere sahip.

siyah kedi gözü büyük boy güneş gözlüğü
siyah kedi gözü büyük boy güneş gözlüğü

Çerçevesiz büyük boy güneş gözlüğü

Bu çerçevesiz büyük boy güneş gözlükleri taktığınızda büyük bir vurgu yapıyor. Gözleri gizlemeden korumak için turuncu renkli büyük, kare lenslere sahipler.   70’lerin yeniden dirilişi ile stilinize retro bir cazibe katıyor.

çerçevesiz büyük boy güneş gözlüğü modeli 2020
çerçevesiz büyük boy güneş gözlüğü modeli 2020

Gül renkli büyük boy güneş gözlüğü

Bu gözlükler sizi kesinlikle havaya sokacak! Pembe lensleri görünümünüzü yumuşatacak ve size gerekli bazı güneş korumalarını sağlayacaktır. Çerçeveler, 60’ların tarzı alçak köprüyle, benzersiz bir oval kare hibrit şekle sahiptir. Çerçevenin kendisi şık bir altın kahverengi asetattır.

gül renkli büyük güneş gözlüğü 2020
gül renkli büyük güneş gözlüğü 2020

Kare şekil büyük boy güneş gözlüğü

Bu ultra kare çerçeveleri herkes için uygun değildir, ancak oval bir yüze sahip olursanız, gurur verici bir seçim olacaktır. Turuncu ve koyu kahverengi kaplumbağa kabuğu deseninden yapılmışlardır – zamansız modaya uygun vintage bir görünüm. % 100 UV koruması sağlarlar, böylece en güneşli günler için bile mükemmeldirler.

leopar desenli kare büyük boy güneş gözlüğü
leopar desenli kare büyük boy güneş gözlüğü

Büyük Boy Güneş Gözlüğü Sizin İçin Uygun mu?

Yüzünüzün büyük boy güneş gözlükleri için çok küçük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün! Herkes büyük boy güneş gözlüklerini takabilir ve paparazzilerden saklanan bir süper star gibi görünebilir. Anahtar, yüz şeklinize göre doğru olan büyük güneş gözlüklerini seçmek ve iyi bir oturuş olmasını sağlamaktır.

Bu günlerde, gerçekten büyük gözlükler bile, aslında en şık modeller olmasalar bile, aslında çok moda, bu yüzden süper şık olacak, ancak yüzünüzü yakışacak, büyük boy güneş gözlüklerini seçmek için tavsiyelerde bulunuyoruz.

Büyük Boy Güneş Gözlüğü Sizin İçin Uygun mu
Büyük Boy Güneş Gözlüğü Sizin İçin Uygun mu

• Gözlük seçiminde anahtar ipucu yanaklarınıza dokunmayan güneş gözlüklerini seçmektir. Gülümseme testini güneş gözlüklerini deneyerek ve gülümseyerek yapabilirsiniz – çerçevelerin alt kısmı yanaklarınıza dokunuyorsa, o zaman onlar sizin için biraz fazladır. Bunun fonksiyonla olduğu kadar stille de ilgisi var. Büyük boy güneş gözlükleriniz yanaklarınıza dokunacak kadar büyükse, muhtemelen burnunuzun köprüsü üzerinde aşırı bir baskı oluştururlar ve gün boyunca kırmızı izlere ve tahrişe neden olabilirler.

• Özellikle yüzünüzün üstündeki büyük güneş gözlükleriyle ilgili endişeleriniz varsa, kaşlarınızı örtmeyen güneş gözlüklerini seçin. Kaşlarımız, duyguları ifade etmek için çok önemli bir araçtır, bu nedenle yalnızca yüzünüzü gizlemek istiyorsanız, üzerini örten büyük güneş gözlüklerini seçin.

• Tamamen büyük, yüze gizleyici bir görünüm için arayışta olsanız bile, yüzünüzden daha geniş olan güneş gözlüklerinden kaçınmalısınız. Süper geniş güneş gözlükleri düz olmaz çünkü yüzünü kesip gerçekte olduğundan daha geniş görünürler.

• Büyük boy güneş gözlüğü seçerken, kendinizi daha büyük bir yüz için olan modellere uzanırken bulabilirsiniz. Büyük güneş gözlüklerinizi taktığınızda, gerçekten sizin için doğru boyutta olduklarını anlamak için kulaklarınızın üzerine rahatça oturduğundan emin olun.

Her Yüz Şekli İçin En İyi Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Oval

• Çoğu kadının oval yüzü var! Oval, alnın ve çenenin, yüzün ortasından biraz keskin olduğu ve keskin açıları olmayan ve bir bütün olarak yüzün genişliğinden daha dar olduğu yüz şeklini belirtir.

• Oval yüz şekli olanlar, neredeyse büyük boy güneş gözlüklerinin her şeklini takabilir!

• Anahtar, yüzünüzü çok dar göstermesini sağlayan aşırı geniş güneş gözlüklerinden kaçınmaktır.

• Yüz şeklinizle ilgili eğlenceli kısım, hem yuvarlak hem de kare çerçeveler seçebilirsiniz ve hatta herkes için işe yaramayacak kadar büyük boyutlu çerçeveler takabilirsiniz!

Kare

• Bir kare yüz, alın merkezi ve çenenin yüzün merkezi ile aynı genişlikte olduğu açısal bir yüzdür.

• Yüzünüz kare ise, özelliklerinizi yumuşatmanıza yardımcı olacak dairesel veya oval şekilli büyük boy güneş gözlüklerini tercih etmeniz en iyisidir.

• Aviatorlar ve kelebek güneş gözlükleri de yuvarlak tabanlı kedi gözü güneş gözlüğü gibi mükemmel bir seçimdir .

kare yüz şekli için güneş gözlükleri 2020
kare yüz şekli için güneş gözlükleri 2020

yuvarlak

• Yuvarlak bir yüz şekli olanlar daha yumuşak özelliklere ve yaklaşık olarak aynı yüksekliğe ve genişliğe sahip bir yüze sahiptir.

• Sizin için en iyi boy güneş gözlüğü tam olarak doğru beden olacaktır – çok geniş olmadan ve yanaklarınızın üstünü örtmeden büyük.

• Yüzünüze bir miktar yapı kazandırmaya yardımcı olacak güneş gözlüklerini seçin. Dikdörtgen ve keskin kedi gözü çerçeveleri en iyi seçimdir.

kalp

• Kalp şeklinde bir yüz, biraz daha geniş bir alnına ve çok küçük çeneye sahip bir yüzdür.

• Bu yüz şekli ile çok büyük veya süslü olmayan güneş gözlüklerini seçmesi çok önemlidir.

• Ucunda biraz kedi gözü olan fakat daha düzenli bir alt kısmı olan hafif kare büyüklüğünde güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

• Yüzü düzene sokan süslemeler, kedi gözleri gibi, çok çekici olsa da, alnınızın genişliğini vurgulayacağından, çerçevelerinizin köprüsünün üzerinde çok fazla süslemeden kaçının.

Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020
Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019 2020

Üçgen

• Üçgen şekil, biraz daha geniş çene çizgisine ve daha dar alın ve çene yüzüne sahiptir.

• Büyük boy güneş gözlüklerinizi, yüzünüze biraz dengelemek için üste daha fazla kütle ekleyerek kullanın.

• Cat eye güneş gözlükleri ve aviator güneş gözlükleri, işleri dengelemek için mükemmeldir.

• Muhtemelen daha geniş çerçevelerle de kurtulabilirsiniz!

• Hem daha açısal şekillere hem de daha yumuşak yuvarlak şekillere sahip büyük boyutlarda seçebilirsiniz.

Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019
Kadınlar için büyük boy güneş gözlüğü modelleri 2019

Büyük Güneş Gözlüğü Stil İpuçları

• Yalnızca büyük güneş gözlüğüne sahip olacaksanız, nötr renkte olanları veya ana renk paleti ile uyumlu olanları seçin.

• Çok farklı renkler kullanırsanız, siyah veya metal çerçeveli büyük boy güneş gözlüklerini seçmek en iyisidir; sadece belirli bir renk ailesini kullanıyorsanız, aynı ailede güneş gözlüklerini seçmek en iyisidir.

Büyük Güneş Gözlüğü Stil İpuçları
Büyük Güneş Gözlüğü Stil İpuçları

• Tamamen siyah giyerseniz, renkli çerçeveler görünümünüzü canlandırmak için güzelce çalışabilir.

• Büyük güneş gözlüklerinizin tarzınıza uyduğundan emin olun! Eğer vintage esintili kıyafetler kullanmazsanız,  retro güneş gözlüğü görünüşünüzle uyumlu olmayabilir.

• Çok büyük güneş gözlüğü takarken, diğer takılarınızı küçük seçmek daha iyi olur. Daha nazik bir küpe çifti ya da diğerlerinden daha az gösterişli bir kolye tercih edin.

• Güneş gözlükleri, ağır makyaj yapmak istemiyorsanız üzerini örtmek için harikadır , ancak çarpıcı bir ruj sürerek gizemli görünümünüze biraz dram katmaya devam edebilirsiniz !

• Büyük boy gözlüklerinizi takmadığınızda saçınıza aksesuar olarak takabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Parmak arası sandaletler 2019 2020: Bu modeller yaz mevsim boyunca rahattır başlıklı makalemizde hm, moda ve parmak arası sandalet hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu