GüzellikMakyaj

Kalıcı Dudak Makyajı ve Merak Edilenler

Kalıcı Makyaj , Dudak Makyajı ve Merak Edilenler

Kalıcı makyaj kadınların artık sıklıkla tercih ettikleri bir uygulama, özellikle kalıcı dudak makyajı‘na ilgi oldukça fazla. Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır, kimler tercih etmeli, konumuzda geniş bir açıklamaya yer verdik. Kadınlar için makyaj son derece önemli, her gün ayna karşısında saatler harcanabiliyor, kalıcı makyaj ise günün her saati bakımlı ve güzel görünmenin yollarından bir tanesi. Öncelikle kalıcı dudak makyajını genellikle ince dudaklara sahip, simetri bozukluğu olanlar kontörü belirgin olmayan veya uçuk yara gibi sıkıntıları olan bayanlar tercih ediyor.

Kalıcı Dudak Makyajı ve Merak Edilenler

kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır
kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır

Kalıcı dudak makyajı ortalama 40 -45 dakika sürüyor , peki kalıcı dudak makyajı nasıl yapılıyor, öncelikle kalıcı makyaj yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır ve uyuşana kadar beklenilir. Sonrasında ise yüz hatlarına uygun şekilde dudak çizilir ve beğenildiği taktirde işleme devam edilir.

Özellikle dudak makyajı için profesyonel kişilerden yardım alınmalı ve seçilen renkler tamamen ten ile uyumlu olmalıdır.Çünkü seçilen rengin günlük hayatta çok fazla dikkat çekmemesi ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilir olması gerekmektedir.

Dudak makyajında renk tonları son derece önemlidir, profesyonel kişiler, uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Makyaj bittikten sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var, bölgenin nemli kalması için mutlaka nemlendirici kullanılması gerekli. Mutlaka ilk 1 hafta güneşten uzak kalınması ve deniz yada havuza girilmemelidir, suyla temas edilmemelidir. En önemli nokta ise kalıcı makyaj mutlaka steril bir ortamda ve size özel malzemelerle yani tek kullanımlık malzemelerle yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İngiliz Karbonatı yararları nelerdir? İngiliz Karbonatı Zayıflatır mı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu