Genel

Kapalı Balkonlar İçin Tasarım Önerileri

Kapalı balkonlar kış ayları geldiğinde doğru dekorasyon ile rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Eğer sizin de buna uygun bir balkonunuz varsa doğru bir dekorasyon fikri ile kendinize özel bir kış köşesi alanı yapabilirsiniz.

Hem balkonda oturma keyfini çıkarabilirsiniz hem de kış günleri evin içine hapis olmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendi balkonunuza uygun bir model tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Doğru tercih ile özel bir alana sahip olmanız kuvvetle muhtemel olacaktır.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken çok sayıda detay bulunmaktadır. Ancak bu detayların tamamını tercih etmeden önce balkon alanınıza odaklanmanız gerekmektedir.

Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkonlar için çok sayıda farklı özelliklere sahip dekorasyon fikirleri bulunmaktadır. Kahvaltı yapmanıza imkan tanıyan oturma alanı, rahatça çay içebileceğiniz ve aileniz ile sohbet edebileceğiniz sandalyeler ya da koltukları tercih edebilirsiniz.

Öncelikle balkonu cam pencere ve gerekirse çatı ile kapatarak kış aylarında kullanılabilecek bir şekle sokmanız gerekmektedir. İsterseniz plastik pencere kullanabilir isterseniz tamamen cam ile balkonunuzu kapalı bir hale getirebilirsiniz. Bu tamamen sizin bütçeniz ve tercihiniz ile alakalıdır.

Bunu yaptıktan sonra ikinci adım olarak alanınızı ne için kullanacağınıza karar vermelisiniz. Yemek alanı yapabilir yada sadece dinlenmek, sohbet etmek için oturma alanına çevirebilirsiniz. İsterseniz her ikisine uygun bir şekilde dizayn yapmanız mümkündür. Katlanabilir masa ve sandalyeleri tercih edebilir işiniz bittikten sonra onları bir kenara koyarak kendinize tekrar istediğiniz alanı oluşturabilirsiniz.

Kapalı Balkon Dekorasyonu Fiyatları

Kapalı balkon dekorasyonu ile evinize ekstra bir alan kazandırmış olacaksınız. Kış aylarında hiç kullanılmayan bir balkonunuzu artık evin içinde bir alana çevirmeniz mümkündür. Özellikle cam ile kapatılan balkonlar dışarıda yağan karı ve yağmuru izleme zevkini de size sunmaktadır.

Kapalı balkon dekorasyonu fiyatları tercih edilen malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Sadece kapatma bedeli 2 bin TL ile 5 bin TL arasında değişecektir. Alınacak oturma alanı, saksılar, boyanması gibi ekstra maliyetler ile bu alanı oluşturmak için tercihinize göre 5 bin TL ile 10 bin TL bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Tabi bu işin ucu da diğer durumlarda olduğu gibi sizin tercihlerinize göre şekillenecektir. Ama uygun bir alan oluşturabilmek için bu bedelleri gözden çıkarmanız gerekecektir. İsterseniz balkona takacağınız stor perde modelleri ile farklı bir havada katmanız mümkündür.

Çocuğunuzla zaman geçirmek için yastıklarla çevrili bir alan oluşturabilir isterseniz de dostlarınızla sohbet etmenize yardım edecek bir şark köşesi yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin keyfinize kalmış detaylardan oluşmaktadır. Resimleri inceleyerek daha önce yapılmış olan modellerden fikir alabilirsiniz.

İsterseniz bu konuda uzaman hizmet sağlayan iç mimarlara başvurabilir ya da tamamen kendi isteğinize uygun bir tasarıma yönelebilirsiniz. Bu sadece sizin isteğinizle şekillenecektir demek doğru bir yorum olacaktır.

Kapalı Balkon Dekorasyon Fikirleri

Kapalı balkon dekorasyonları farklı şekillerde dizayn edilmektedir. Bu durumu genellikle coğrafi konum yakından etkilemektedir. Soğuk noktalarda yaşayanlar tam cam balkon dekorasyonu tercih ederken, daha sıcak şehirlerde yaşayanlar yarım cam balkon dizaynını tercih etmektedir.

Ayrıca yaşanılan çevrede bu dekorasyon fikirlerini etkilemektedir. Şehrin ortasında yaşayanlar gürültüyü kesecek malzemeleri tercih ederken, dışarıdan gelecek toz, yabani hayvan gibi durumları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Rahat bir alana sahip olmak için balkonun size ne kadar alan sunduğuna dikkat etmenizde fayda var. Rahat oturma grupları tercih edebileceğiniz gibi isterseniz bahçe mobilyalarını da tercih etmeniz mümkündür. Size uygun bir malzeme bulamazsanız özel bir tasarım ile bu sorunu ortadan kaldırmanız da mümkün olacaktır.

Koltuk veya oturma grubu tercihinizi yaparken kullanışlı malzemeleri tercih etmenizde fayda var. Gerektiğinde alanınızı genişletmeniz için bu tercih önemlidir. Ayrıca renk tercihi de bu noktada önemlidir. Doğru renkler ile ortamı daha canlı bir hale getirmeniz mümkündür. Koltuk ve sandalye tercihi istemiyorsanız isterseniz minder veya puf tercihine de yönelmek doğru bir tercih olacaktır.

Kapalı balkon dizaynı farklı bir hava katmak için duvar kağıdı kullanabilir, eşyalarınıza alan açmak için uygun noktalara raf yerleştirebilirsiniz. Bu tercihlerin hepsini göz önüne alır ve önceki örneklere bakarak doğru tercihi rahatça yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vajinismus hastalığı nedir? Vajinismus nedenleri, belirtileri ve tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu