Moda

Karl Lagerfeld 85 yaşında hayatını kaybetti!

[dropcap]G[/dropcap]erçek adı Karl Otto Lagerfeldt olan bilinen adıyla Karl Lagerfeld 85 yaşında Paris’te hayatını kaybetti. Pankreas kanserinden öldüğü belirtilen dünyaca ünlü modacı Lagerfeld, bir ay önceki son couture defilesine sağlık sebeplerinden dolayı katılamamıştı.

Fransız moda evi Chanel’in sanat yönetmeni, moda dünyasının ünlü ismi Karl Lagerfeld hayatını kaybetti. Fransız Closer dergisi, 85 yaşındaki ünlü tasarımcının bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu.

10312318
10312318

Alman anne ve İsveçli babanın Hamburg doğumlu oğlu, kendi ülkesini Fransa ve moda başkenti Paris için terk etti. Ünlü modacı 20’li yaşlarının başında moda piyasasına girmiş, 1983’ten beri de Chanel için çalışmıştı.

Lagerfeld 1954 yılında Paris’te katıldığı bir yarışmada tasarladığı palto sayesinde birinci oldu ve Pierre Balmain’de asistan olarak çalışmaya başladı. Moda eğitimi için bir süre İtalya’ya gitti 1983 yılında Chanel yolculuğu başladı.

Ünlü modacının bu kadar iz bırakmasının nedenlerinden biri kuşkusuz görkemli moda şovlarına yer vermesiydi. En akılda kalan şovu gemi dekorlu yapay plajdan yapılan podyumdu.

Edebiyata ve kitaplara oldukça düşkündü her gün dünyanın önde gelen gazetelerini okumadan güne başlamıyordu.

  1. yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri olarak bilinen Karl Lagerfeld, bir ay önceki Chanel defilesine sağlık sebeplerinden dolayı katılamamıştı. Modacı pankreas kanseri tedavisi görüyordu.

Karl Lagerfeld’in, koyu renk kıyafetleri, toplanmış saçları, pek gülmeyen yüzü ve renkli güneş gözlükleri onu tanınabilir kılan özelliklerindendi.

Unutulmaz tasarımlarının yanı sıra, Lagerfeld, sivri diliyle de ünlüydü. 2012’de şarkıcı Adele için, ‘fazla şişman ama güzel ve eşsiz sesi var’ demiş, Prenses Diana için ‘aptal’ ifadesini kullanmış, Cambridge Düşesi Kate Middleton için ise ‘kardeşi Pippa’nın gölgesinde’ kaldığını söylemişti.

Sivri diline rağmen birçok kesimin sevgisini kazanan Lagerfeld’e ünlüler, modeller ve tasarımcılar sosyal medyada üzgün olduklarını ifade eden paylaşımlar yaptı.

Ünlü modacı verdiği bir röportajda en az kendisi kadar ünlü olan 8 yaşındaki Birman cinsi kedisi Choupette ile birlikte gömülmek istediğini ifade etmişti.

Kaynak : Mynet Haber

Bir önceki yazımız olan Koton Çiçek Desenli Elbise Modelleri ve Fiyatları 2019 başlıklı makalemizde koton ve koton çiçekli elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu