GüzellikSaç Modelleri

Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Kolay ve Pratik 11 Saç Modeli

Aniden dışarı çıkmak istediğinizde dağınık saçlarınız ile bunu yapmak canınızı sıkacaktır. Bu durumda kaldığınızda yapmanız gereken rahat, pratik ve kolayca yapılan bir saç modeli bilmeniz olacaktır. Bu pratiklik sizin büyük ihtimalle hayatınızı kurtaracaktır. Bu konuda yeterli bilginiz yoksa veya hep aynı saç modelini yapmaktan sıkıldıysanız size kolayca yapabileceğiniz 11 farklı saç modeli hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İstediğiniz her zaman bu modellerden bir tanesini saçınıza uygulama şansınız var.

 1. Günlük Topuz Modeli

Günlük Topuz Modeli
Günlük Topuz Modeli

Günlük topuz modelini uygulamak için saçınızın her iki tarafından kulak arkasına doğru çevirerek başlamalısınız. Daha sonra topuz olarak şekilde birleştirmeniz gerekiyor. Resimde gördüğünüz gibi at kuyruğu olacak şekle geldiğinde içeri atıp yukarıdan çekmeniz gerekiyor. Son olarak da sarkmaması için saçların arasına gömmeli ve sıkıcı tutturmanız gerekiyor. Bu sayede modele hızlıca ulaşmış olursunuz.

 1. Dağınık At Kuyruğu Modeli

Dağınık At Kuyruğu Modeli
Dağınık At Kuyruğu Modeli

Dağınık At Kuyruğu modeli saça en kolay uygulanacak modellerden birisidir. 8 basit adımda bu modeli saçınıza uygulayarak dışarı çıkabilirsiniz. Bu model size hem şıklığınızdan ödün vermemenizi sağlarken aynı zamanda saçınızla saatlerce uğraşmak zorunda kalmamış olacaktır. Bu modeli oluşturmada bir tarak size yardımcı olacaktır.

 1. Örgü Topuz Modeli

Örgü Topuz Modeli
Örgü Topuz Modeli

Saçınıza kolayca uygulayabileceğiniz saç modellerinden birisi de örgü topuz modelidir. İlk olarak saçınızı dört farklı bölüme ayırdıktan sonra aşağıya doğru kalın bir şekilde örerek işleme başlamalısınız. Daha sonra örgü kısmını saçınızın içine girecek şekilde tutturmalı ve bir toka ile tutturarak modeli tamamlayabilirsiniz.

 1. At Kuyruğu Modeli

At Kuyruğu Modeli
At Kuyruğu Modeli

Saçlara kolayca uygulanabilecek modeller arasında at kuyruğu kadınlar her zaman ilk tercihi olmaktadır. Tüm saç toplandıktan sonra, kafanın üzerinde bir toka ile saçınızı tutturarak bu modele ulaşabilirsiniz. Düz ve uzun saçlarınız varsa bu model her zaman tercihiniz olacaktır.

 1. Şık Yarım Topuz Modeli

Şık Yarım Topuz Modeli
Şık Yarım Topuz Modeli

Basit bir model olmasına rağmen gündelik hayatın yanı sıra balo, mezuniyet töreni gibi birçok etkinlikte kullanma şansınız var. Bu modeli yaparken saçınızın her iti tarafından alacağınız bir bukleyi arkada bağlayarak işleme başlamalısınız. Daha sonra dışa doğru burduktan sonra ortada toplamanız gerekiyor. Bir toka ile sağlamlaştırarak örgüyü tamamlamış olursunuz. Şık yarım topuz modelini resme bakarak kolayca saçınıza uygulayabilirsiniz.

 1. Çift Topuz Modeli

Çift Topuz Modeli
Çift Topuz Modeli

Saçlarınızın toplu durmasını istiyorsa ve spor bir görünüm istiyorsanız çift topuz modeli tercih edilebilir, pratik bir saç modelidir. Bu modeli uygulamak için öncelikle saç ortadan ikiye ayrılıp, ardından bir lastik tokayla iki taraftan tutturulur. Daha sonra yuvarlayarak tepede toplanır. Son olarak da bir sıkıştırıcı yardımı ile yerine sabitlenir. Aynı uygulama saçın her iti tarafına da yapılarak çift topuz modeline rahatça ulaşmanız mümkündür. Bu modeli uygulamak isteyen kadınlar resimde ki adımları sıra ile uygulayarak buna ulaşabilirler.

 1. Ensede At Kuyruğu Modeli

Ensede At Kuyruğu Modeli
Ensede At Kuyruğu Modeli

Pratik ve kolay saç modellerinden birisi de ensede toplanan at kuyruğu modelidir. Bu modeli basitçe uygulamak mümkündür. İlk olarak saç enseden tutularak sağ, sol ve ora olarak üçe ayrılır. Daha sonra sağ ve solda ki saçlar ortadan birleştirilerek toplanır. Rahatça birbirine bağlandıktan sonra enseden aşağıya sarkan, rahat ve hoş bir at kuyruğuna sahip olabilirsiniz. Bu model basit olmasının yanında kolay uygulanabilir olması dolayısıyla da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 1. Hafif Dalgalı Saç Modeli

Hafif Dalgalı Saç Modeli
Hafif Dalgalı Saç Modeli

Hem pratik olmak hem de güzel bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız tercihinizi dalgalı saç modelinden yana kullanabilirsiniz. Bu modeli saçınıza uygulamak için bir adet maşaya ihtiyacınız var. Maşa ile parçalar haricinde saçınıza hafif dalga vererek geri bırakabilirsiniz. İsterseniz bir iki parçayla yapabileceğiniz gibi isterseniz tek parça ile bu modeli saçınıza uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında öncelikle saçınızı at kuyruğuna getirmeli, maşa ile çevirme işlemi bittikten sonra geriye bırakabilirsiniz. Bu size doğal bir dalgalı görünüm kazandıracaktır.

 1. Boğumlu Atkuyruğu Modeli

Boğumlu Atkuyruğu Modeli
Boğumlu Atkuyruğu Modeli

Saçınıza pratik ve kolayca uygulayabileceğiniz birçok atkuyruğu modeli bulunuyor. Bu modellerden birisi de diğerlerinde olduğu gibi hayatınızı kurtaracak boğumlu modeldir. Bu modele başlarken öncelikle normal atkuyruğu yapacak şekilde başlanıyor. Ardından saç birkaç noktasında bağlanarak boğumlar oluşturuluyor. Bu boğumların mesafesini kendiniz belirlemeniz tavsiye edilse de genelde 2 veya 3 boğum modelin ortaya çıkması için yeterli olmaktadır. Boğumlar yaptıktan sonra ortada kalan kısımları genişleterek saçınıza uygun bir modele sahip olabilirsiniz.

 1. Prenses Kurdelesi Modeli

Prenses Kurdelesi Modeli
Prenses Kurdelesi Modeli

Basit, kolay bir saç modeline sahip olmak istiyor aynı zamanda hanımefendiliğinizden ödün vermek istemiyorsanız prenses kurdelesi modeli tam size göre bir tercih olacaktır. Resimde göreceğiniz adımları uygulayarak bu modele rahatça sahip olabilirsiniz. Rahat bir kıyafet, spor ayakkabı ve bu modeli saçınıza uygulayarak hemen arkadaşlarınızın yanına gidebilirsiniz. Modelin uygulaması çok basit olmakla birlikte ortaya çıkan harika sonuç sizi de memnun edecektir.

 1. Örgülü Ense Topuz Modeli

Örgülü Ense Topuz Modeli
Örgülü Ense Topuz Modeli

Yukarıda ki 10 model sizin için yeterli değilse uygulayabileceğiniz son model örgülü ense topuz modeli olacaktır. Bu modeli yapmak için saçınızı ortadan ikiye ayırıp, sağ ve sol olarak tutamları tutmalısınız. İki tarafı da sıkı bir şekilde ördükten sonra örgüleri orta kısımda birbirine bağlamanız gerekmektedir. Bağlama işlemini saçınızın ortada toplanana kadar devam etmelisiniz. Bu saçın uzunluğuna göre bir veya iki düğün ile olacaktır. Son olarak dışarıda kalacak olan uç kısımları ortada görünmeyecek şekilde saçın içerisine tutturarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Yazımızda okuduğunuz tüm bu saç modellerin ortak noktası dakikalar içerisinde saça uygulanabilir olmasıdır. Sizde bu modeller arasında rahatça bir tanesini tercih ederek istediğiniz zaman uygulama şansına sahipsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yazı En Trend Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu