Saç Bakımı

Kırılan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri

Yazımızın devamında saç yıpranmalarının ve çatallaşma sorunun nedenlerini ve özellikle kırılan saçlar için doğal çözümler bulabilirsiniz.

Saç problemlerinin en yaygını olan kırık ve yıpranmış saçlar dır.Sebepleri boya, tarama, ve ısıyla saç şekillendirmeler gibi farklılık gösterse de çözüm önerileri genelde birbirine çok benziyor. Saç tasarımcıları ve güzellik uzmanlar doğru bakım teknikleri ile yıpranmış saç dokularının zamanla iyileşebileceğini söylüyor.

Saçlar tıpkı ipek bir kumaş gibidir, onlara çok iyi bakarsanız canlı ve parlak olur fakat kötü bakarsak mat ve eski görünür. Yazımızın devamında saç yıpranmalarının ve çatallaşma sorunun nedenlerini ve özellikle kırılan saçlar için doğal çözümler bulabilirsiniz.

Saçlardaki yıpranmanın ve Çatallanmanın sebepleri nelerdir ?

1. Saçlarınızı çok sıcak uygulamalara maruz bırakıyorsanız saçlar zamanla çatallaşır ve kırılır. Günlük fön, saç düzleştirme, saç kurutma, maşa ya da bunun gibi şekillendirici yöntemler en önemli sebeptir.Bu yüzden bunların kullanımına bir ara vermeli ve saçlarınızı ısıya maruz bırakmadan şekillendirmelisiniz.

2. Saçlarınızı ıslakken asla taramayın.

3. Kuaförünüz de saç kesiminde körelmeye başlamış makaslar kullanıyorsa yada saç uçlarınızı inceltmek için farklı makaslarda kullanıyor olabilir.Bu konuda kuaförünüzü uyarabilirsiniz.

4. Özellikle kalıcı fön ve perma gibi saç uygulamaları saçlarınızı tamamen zarar vererek çatallaşmasına yol açar. Saç boyası, röfle gibi kimyasal saç boyaları da saçlarınıza aynı zararları verir.

Kırılan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri

1. Nemlendirici şampuan ve saç kremi satın alın. Saç kremini saç uçlarına uygulayın. Ayrıca saçlarınızı sıcak suyla yıkayıp durulamayın, ılık su tercih edin.
2. Saçlarınız matlaşmaya başladığında hemen haftada bir bakım maskesi yapın.
3. Saçlarınızı kurutmadan önce koruyucu bakım kremi kullanın.
4. Saç şekillendirici ısılı ürünler kullanıyorsanız bunları çok nadir tercih edin ve kullanmadan önce saçlarınıza koruyucu bakım kremleri ve spreyleri uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Evde Kolayca Yapabileceğiniz 7 Doğal Saç Bakım Kürü başlıklı makalemizde doğal kürler, evde saç bakımı nasıl yapılır ve saç bakım kürleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu