Cilt Bakımı

Kışın Eksiksiz Cilt Bakımı Tüyoları

Kışın Eksiksiz Cilt Bakımı Tüyoları

Günlük haytta koşturduğumuz sırada cildimiz strese bağlı olarak yorulur. Ancak cildimizin yorulmasının nedeni sadece stres değildir. Aynı zamanda çok çalıştıktan sonra ortaya çıkan yorgunluk, gün içinde ortaya çıkan olumsuz hava koşulları gibi nedenlere dayalıdır. Bunun için cildimize sürekli bakmalı ve gerektiğinde cilt bakımı uygulamalıyız. Bu yazımızda sizlere cilt bakımı hakkında tüyolar vereceğiz. Cildimiz günlük hayatta karşımızdaki insanlara iyi görünmek adına yapacağımız bakımlardır.

Cildinizi Temiz Tutun

Cilt temizliğinizi yaz kış demeden sürekli olarak uygulamamız gerekir. Her mevsimde uygulamamız gereken cildimizde sivilce ve siyah nokta gibi istemediğimiz durumlar ortaya çıkabilir. Kış günlerinde sokakta dolaşırken sokağın tüm kiri örnek verecek olursak arabadan çıkan egzoz dumanı gibi kirli havalar cildimizle temas eder. Bu nedenle cildimizi belirli aralıklar ile iyi temizlemeli ve berrak tutmalıyız.

Cildinizi nemlendirin

Temiz bir cildin ardından sıra geldi cildimizi nemli tutmaya. Eğer sadece cildi temizlemek ile kalırsak cildimizin sadece cilt bakımı bölümünün yarısını yapmış oluruz. Bu nedenle özellikle kış aylarında cildimizi nemli tutmalıyız. Cildimiz diğer mevsimlere nazaran kış mevsiminde daha fazla neme ihtiyaç duyar. Gün içinde herhangi bir nemlendirici krem ile nemli kalmasını istediğiniz açık bölgelerinizi sürerek işlemi uygulayabilirsiniz. Ancak krem ile nemlendirmek istemiyorsanız doğal ürün takviyeleri ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Örnek olarak salatalık. Salatalık içerisinde bulunan birçok vitamin ile cildinizi nemlendirir ve bakımını yapar.

Bol bol su için

Vücudumuz adeta bir motor gibidir. Eğer gerekli besinleri ve sıvıları vermezsek bize geri dönüşü pek iyi olmaz. Bu nedenle gün içerisinde bol bol su tüketmenizde fayda var. Bol bol su içmemizin vücudumuza ve cildimize sayısız faydası var. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketilmediğinde cildimiz soluk olarak gözükür. O yüzden kilonuza göre günde en az 2 litre su içerek cildimizi zinde ve bakım içinde tutabiliriz. Cildimizi temizleyip ardından nemlendirdikten sonra su tüketirsek özellikle soğuk kış günlerinde cildimiz adına sonuçlar olumlu olacaktır. Su içerek cildimizin parlaklığı artacak ve gün içerisinde yapmamız gereken tüm cilt bakım işlemlerini uygulamış olacağız.

Start your day with some warm lemon water

Bir önceki yazımız olan Sivilce Lekelerine Çözüm Evde Maske başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu