ModaSokak Modası

Kışlık Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Kış ayları geldiğinde hem spor giyimden ödün vermemek hem de rahat bir tercih yapmak için size sunulan çok sayıda bayan spor ayakkabı modeli bulunuyor. Bu modeller her türlü giyim tarzına uygun çeşitlilikle birlikte olmakla birlikte spor giyim tarzı için dikkatli bir seçim yapılması gerekmektedir. Yoğun kış şartlarında kar ve yağmurla yüz yüze gelindiğinde sıkıntı yaşamamak için su geçirmek ve sağlam dikişleri olan spor ayakkabılar tercih edilmelidir.

Bu sağlamlığın yanında tercih edilecek olan spor ayakkabının spor giyim tarzına uygun olması gerekmektedir. Tayt, kot pantolon gibi giyim seçeneklerinin altına giyildiğinde ortaya güzel ve rahat bir görünümün çıkması sağlanmalıdır.

Kışlık bayan spor ayakkabı tercihinizi yaparken taban kısmının kalın olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kısım ıslak havalarda koşu yapmak istediğinizde ya da yürüyüşe çıktığında sizi belirli bir seviyede koruyacaktır. Bu sayede sanki sakin bir günde gibi yürüyüş yapmaya devam edebileceksiniz. İnce taban spor ayakkabılar su ve kar ile hızlı bir şekilde temas etmenizi sağlayacağı için kış şartlarında bu ayakkabıları tercih etmemeniz tavsiye edilmektedir.

Kışlık Bayan Spor Ayakkabı
Kışlık Bayan Spor Ayakkabı

 

  •    Platform Spor Ayakkabılar Tercih Edilebilir

Kışlık bayan spor ayakkabı tercihinizde önemli olan nokta zeminden ne kadar yüksek bir noktada yer aldığınız olacaktır. Birçok kadın boylarını yüksek göstermek için platform spor ayakkabıları tercih edebiliyor. Ancak siz kış şartlarında korunmak hem de biraz olsun boyunuzu yükseltmek için platform spor ayakkabı modellerine yönelebilirsiniz. Farklı renk ve desenlere sahip olan bu modelleri spor yaparken veya yürüyüşe çıkarken rahatlıkla giymeniz mümkün olacaktır.

Platform Kışlık Spor Ayakkabı
Platform Kışlık Spor Ayakkabı

 

  • Triko Spor Ayakkabılardan Uzak Durun

Triko spor ayakkabı modelleri giyim tarzına önem veren bayanlara özel bir seçenek olarak sunulmaktadır. Ancak yüksek taban dahi olsa bu ayakkabı modelleri kışın zor şartlarında maalesef tercih edilmemelidir. Aksi taktirde zor şartlar ile yüzleşmek zorunda kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Çünkü tabanın üzerinde ki kısım hafif ve çok rahat su geçirme özelliğine sahip olduğu için en ufak bir su sıçramasında kötü bir an ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Triko Bayan Spor Ayakkabı
Triko Bayan Spor Ayakkabı

 

  • Waterproof Özelliği Olmasına Dikkat Etmelisiniz

Kışlık bayan spor ayakkabı bulmak için karşınıza çok fazla seçenek çıkacaktır. Ancak seçeneklerin arasında tercih yaparken bakmanız gereken ilk nokta güzelliği ve şıklığı olmamalıdır. Ayakkabının su geçirmez olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için Waterproof özelliği olup olmadığı kontrol etmeli veya satıcıdan bu konuda bilgi almalısınız. Hem şık hem de bu özelliğe sahip bir ayakkabı bulursanız kendinizi çok şanslı görebilirsiniz.

Waterproof Kışlık Bayan Spor Ayakkabı
Waterproof Kışlık Bayan Spor Ayakkabı

 

  • Yürüyüş Ayakkabı Tercihinde Yüksek Taban Olmalı

Kış aylarında dışarıda spor ve yürüyüş yapmayı seviyorsanız tercih edeceğiniz ayakkabı modelinin ona uygun olması gerekmektedir. Çok sayıda ayakkabı firması bu konuda yüzlerce seçenek ile sizlerin karşınıza çıkıyor. Bu noktada tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar taban kısmının yerden yüksek aynı zamanda ortopedik olmasıdır. İkinci noktaysa ayakkabının su geçirmez olmasıdır.Tabi ciddi bir sudan bahsetmiyoruz küçük birikintiler ve hafif yağan yağmurda sizi rahatsız etmemelidir. Bu iki noktaya dikkat ederek doğa ile iç içe geçireceğiniz zamanların keyfini arttırmanız mümkün olacaktır.

Kışlık Bayan Spor Ayakkabı Modelleri
Kışlık Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

 

  • Kaymaz Taban Spor Ayakkabı Tercih Edilebilir

Kış aylarında spor ayakkabıdan vazgeçmek istemiyorsanız bu tercihiniz esnasında güzellik ve estetiği bir kenara bırakmak şart ile çok sağlam ayakkabı modelleri tercih edebilirsiniz. İç kısmı ortopedik olan kaymaz taban spor ayakkabı modelleri size istediğiniz güvenliği sağlayacaktır. Kar’ın üzerinde sıkı bir koşu ve yürüyüş yapmak istiyorsanız bu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. İç kısmı deriden olan bu ayakkabılar aynı zamanda ayakkabınızın sıcak olmasında size yardımcı edecektir.

Kaymaz Taban Bayan Spor Ayakkabı
Kaymaz Taban Bayan Spor Ayakkabı

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılında Tercih Edilecek Kışlık Deri Giyim Trendleri başlıklı makalemizde 2020 deri giyim trendleri, deri giyim ve deri giyim trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu