Genel

Koltuk Altı Terlemesi İçin Bitkisel Çözüm

Herkeste mutlaka oluşan ve birçok durumda kabus haline gelen koltuk altı terlemesi bitkisel çözümlerle önlenmektedir. Metabolizmanın hızlı olması veya yavaş olması sonucunda gelişebilen koltuk altı terlemesi özellikle sıcak havalarda daha çok oluşur. Bazı durumlarda utanç duyulan koltuk altı terlemesi birçok günlük aktivitenin yapımını da engellemektedir.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Bitkisel Çözümler

Koltuk Altı Terlemesine Elma Sirkesi: Elma sirkesi hem içeriden hem de dışarıdan takviyede terlemenin önüne geçer. Kan şekerinin düzenlenmesi, mide yanması ve reflü problemlerine iyi gelen elma sirkesi içildiğinde terlemenin de azalmasına yardımcıdır. Elma sirkesi direk olarak terli bölgelere uygulanarak bu bölgedeki bakterilerin giderilmesine yardımcıdır. Gözeneklerin büzülmesini sağlayan elma sirkesi akşamdan koltuk altına sürülür ve sabah bu bölgeler yıkanır. İçmek için ise suyun içerisinde elma sirkesinden 1 tatlı kaşığı koyun ve biraz bal ekleyip için.
Koltuk Altı Terlemesi İçin Domates Suyu: Domates suyu da gözeneklerin küçülmesinde ve daralmasında yardımcıdır. Kronik oluşan terlemelerin önüne geçen domates suyunu terleyen bölgelerinize sürmek belki alerjik problemlere neden olabilir.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Bitkisel Çözüm

Koltuk Altı Terlemesi İçin Kabartma Tozu: Kabartma tozu hemde nişasta nemin emilmesinde etken maddelerdir. Kabartma tozu doğal bir alkali görevi görerek deodorant etkisi oluşturur. Mısır nişastası ve kabartma tozunu eşit miktarda karıştırın ve terleyen alanlara sürüp yarım saat bekletip yıkayın.
Koltuk Altı Terlemesi İçin Buğday Çimi: Buğday çimi doğal bir detoks görevi görür ve içeriğinde bulunan vitamin ve mineral bakımından zengindir. Koltuk altı terlemesinin önüne geçmek için günde 1 yemek kaşığı buğday çimi içilmelidir.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Çay Ağacı Yağı: Çay ağacı yağıda gözeneklerin küçülmesini sağlayan ve vücuttaki bakterilerin giderilmesinde etken olan bileşenler içerir. Çay ağacı yağı koltuk altlarına sürülerek birkaç gün denenebilir.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Limon: Limonda yer alan sitrik asit içeriği bakterilerin yok edilmesini sağlayarak koltuk altlarındaki terlemenin azalması için kullanılır. Limonu hafifçe sıkarak koltuk altlarına sürülür ve yarım saat bekletilerek koltuk altı yıkanır.

Bir önceki yazımız olan Çocukları Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtarma Yolları başlıklı makalemizde çocuğu telefon bağımlılığından kurtarmak için, çocuklarda akıllı telefon bağımlılığı ve çocuklarda telefon bağımlılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu