Cilt Bakımı

Koltuk Altı Terlemesi İçin Bitkisel Çözümler Nedir?

Kullandığınız pahalı kozmetik ürünleri ter kokunuza çare olmadıysa koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz.

Kullandığınız pahalı kozmetik ürünleri ter kokunuza çare olmadıysa koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Terlemeyi tamamen ortadan kaldırmak diye bir durum söz konusu değildir. Zaten sağlıklı da değildir. Çünkü terleme vücudun doğal bir sürecidir. Koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri uygulayarak terlemeyi ve ter kokusunu hafifletebilirsiniz.

Bunlara rağmen aşırı terleme ve koku oluyorsa bir profesyonele başvurmalısınız. Çünkü bazı insanlarda hiperhidroz denilen aşırı koltuk altı terlemesi olmaktadır. Bunları söyledikten sonra koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümlere geçelim.

İlgili konumuz: Koltuk Altı Terlemesi İçin Bitkisel Çözüm

Koltuk altı terlemesi İçin bitkisel çözümler nedir?

Koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümler 2019
Koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümler 2019

Elma sirkesi: Sirke koltuk altında koku yapan bakterileri etkisiz hale getirir. Koltuk altı gözeneklerinin içine kadar nüfus ederek daha az terlemeyi ve kuru kalmayı sağlar. Sirkeyi koltuk altınıza iyice sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra bol su ve sabunla yıkayın.

Domates suyu: Banyo yaptığınız suya 3 bardak kadar domates suyu ekleyin. Yada küvetiniz varsa su doldurup bu suyun içine domates suyunu ekleyin. Domates suyu güçlü bir ter koku engelleyicisidir.

Limon suyu: Özelikle yatmadan önce koltuk altınıza limon uygulayın. Eğer limon sizi rahatsız etmezse ve yanmaya neden olmazsa bu şekilde uyuyabilirsiniz. Bunu tercih etmezseniz yarım saat kadar koltuk altında tutup yıkabilirsiniz.

Kabartma tozu: Alüminyum klorür içeren bir deodorant ile kabartma tozu kullanabilirsiniz. Kalın bir macun şeklini alana kadar su ile kabartma tozunu karıştırın. Temiz olan koltuk altınıza karışımı sürün ve 25 dakika boyunca bekletin. Daha sonra su ile durulayın. Birkaç gün bu tedaviyi uygulayın.

Tuz: Koltuk altınızda tuzu ovalayarak sürün. Tuz yapışmaya ve kaşıntıya neden olabilir. 20 dakika boyunca koltuk altınızda tutmaya çalışın. Daha sonra yıkayın.

Göz atmanızda fayda var:  Göğüs Bakımı İle İlgili Püf Noktaları ve Öneriler

Koltuk altı terlemesi için diğer bitkisel çözümler

Her gün ada çay ve geven çayı tüketmeye çalışın. Ada çayı aşırı terlemeyi önler. Geven çayı ise Vücutta biriken sıvının terleme dışındaki yollarla atılmasını sağlar. Güçlü bir idrar sökücüdür. Öğütülmüş ceviz yaprağını ve okaliptüs’ü hamur haline getirip koltuk altınıza sürün.

Bir önceki yazımız olan Yapımı Kolay Doğal Hindistan Cevizi Kremi başlıklı makalemizde doğal cilt bakım kremi, evde cilt bakım kremi yapımı ve hindistan cevizi kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu