Saç Renkleri

Koyu Balyajlı Saç Modelleri ve Öneriler 2019

Daha doğal bir saç stiline yakın olduğundan dolayı kadınlar tarafından daha çok koyu balyajlı saçlar tercih ediliyor.

Saç rengi arasına ışıltı katmak adına balyaj yapılır. Balyaj, açık ve koyu olmak üzere farklı şekillerde yapılabiliyor. Koyu balyajlı saçlarınız varsa nasıl saç modelleri yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Daha doğal bir saç stiline yakın olduğundan dolayı kadınlar tarafından daha çok koyu balyajlı saçlar tercih ediliyor.

Saç dibinden başlayarak saç uçlarına kadar inen koyu balyaj, hem doğal bir görünüm ortaya koyarken hem de istediğiniz güzelliği kazandırmaya yardımcı olur. Koyu Balyajlı Saç Modelleri oldukça fazla olduğundan dolayı bundan böyle sizlerde kendinize yakışacak modelleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu senenin modasından biri olan koyu renkli saçlarınıza hava katmak tamamen sizin elinizde olmaya başlayacak.

balyajlı saç modelleri
balyajlı saç modelleri

Koyu Balyajlı Küt Saç

Saçlarınız çok uzun değilse, o zaman koyu balyajlı saç rengini yapmaya başlayabilirsiniz. Koyu balyaj renginiz bakır, kahverengi ya da kumral tonlarında olabilir. Fakat renkler daha belirgin olup saçınızın alt tabakası daha sönük şeklinde kalması gerekir. Bu sayede görmek istediğiniz muhteşem güzellik kısa süre içerisinde ortaya çıkmaya başlayacaktır.

koyu balyajlı küt saç modelleri
koyu balyajlı küt saç modelleri

Koyu balyajlı olan saçlarda genel olarak en çok yakışan saç modelleri arasında küt saçların olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu modeli daha çok orta yaşa sahip olan kadınların yapması daha uygundur. Aksi takdirde koyu balyajlı küt saç modeli yaparsanız olduğunuzdan daha da olgun durmanız kaçınılmaz olacaktır.

Koyu Balyajlı Uzun Saç

Uzun ve gür saçlarınız varsa o zaman koyu balyaj saçlarınıza çok fazla yakışacaktır. Dip kısmından daha koyu saç uçlarına kadar geçişlerin daha açık şekilde olması gerekir. Böylelikle görsel yönden bakıldığı zaman ise son derece alımlı görünme imkanına sahip olursunuz. Bu saç modelini yapan kişilerin ise daha çok genç yaşa sahip bireylerin olduğunu söylemek mümkün.

Koyu Balyajlı Sarı Saç

Sarı saçlarınız varsa alt tabanını daha kumral renklerde tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü üzerine atılacak balyajın daha keskin renklerde seçilmesi gerekir. Bu sayede daha cezbedici saç renk ve modeli ortaya çıkmış olacaktır. İster uzun isterseniz de kısa saçınız olsun koyu balyajlı saç modeli rahatlıkla tercih edilerek kullanılabilir.

balyajlı sarı saç modelleri
balyajlı sarı saç modelleri

Bir önceki yazımız olan En Çekici Karamel Saç Renkleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizde karamel rengi saç tonları, karamel saç boyaları ve karamel saç modelleri 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu