Güzellik

Küçük Kız Çocukları Saç Modelleri

Kız çocuklarının çoğu saçlarına aşıktır. Harika saç modelleri çocukların her zaman ilgisini çeker. Küçük prenseslerinizin saçlarıyla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız hem pratik hem de sevimli birbirinden farklı saç modellerini sizler için araştırdık. Küçük kız çocukları saç modelleri denenmeden önce saçlar iyice taranmalı. Çocukların canını saç tarama işleminde acıtmamak için hafif bir şekilde nemlendirdikten sonra uçtan dibe doğru taramaya özen gösterin.

Çift ters örgü saç modeli

Çift Ters Örgü Saç Modeli

Uzun saçlı, küçük kız çocuklarında çift ters örgü saç modeli şahane duruyor. Öncelikle bu modeli yapmak için saçları daha dalgalı ve biraz kıvırcık hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra diplerden başlayarak her iki yandan çift ters örgüyü uygulayıp arkadan kocaman tatlı bir tokayla tutturun.

Kolay balerin topuzu

Kolay Balerin Topuzu

Küçük kız çocukları saç modelleri arasında en çok tercih edilen balerin topuzu. Balerin topuzu yapabilmek için saçları iyice karıştırmanız ve daha sonra taramanız gerekiyor.  Daha sonra at kuyruğu şeklinde saçları sıkı bir şekilde toplayın. Ardından at kuyruğunu 9/1 parçalara ayırın. Kalın saçları toka ile at kuyruğu içine bağlamanız gerekiyor. İnce saçları bir halat şeklinde kullanıp yaptığınız topuzun etrafına sarmalısınız. Topuzun üzerine bir kurdele bağladıktan sonra işleminiz tamam.

Çapraz örgülü saç modeli

Çapraz Örgülü Saç

Çapraz örgülü saç modelini yapmak için başınızın merkezinden dikey ayrım yapıp, kulak seviyesinden de yatar bir ayrım yapıp saçınızı dört yarıya ayırmanız gerekiyor. Dağılmaması adına saçları tokayla tutturun. Çapraz Fransız örgüsünü baş kısmından başlayarak uygulayın. Kalan yarısını da aynı şekilde örün. Birinci örgünün ikinci örgü ile kesiştiğinden emin olun.

Yay topuz saç modeli

Yay Topuz Saç Modeli

Yay topuz saç modelini çocuklarınızda uygulamak için öncelikle saçı düzgün bir şekilde taramanız gerekiyor. Daha sonra ise saçları toplayın. Ancak saçı toplarken ense kısmından kalın bir parça bırakın. Bu parçayı topuzun üst kısmına toka ile sabitleyin. Yay topuz küçük kız çocuklarında son derece sevimli duran bir model. Küçük kız çocukları saç modelleri arasında yer alan yay topuzun etrafına sevimli tokalar kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kolay Yüz Kontürleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu