Genel

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Salon dekorasyon konusunda pek çok çözüm ve fikir verebiliriz. Küçük odalar arasında yer alan ve bu odalar içerisinde bulunan bütün dekorasyon fikirleri için görsellerimizi görebilirsiniz. Geç kalmayın ve odalarınıza dair ne kadar güzel seçimleri ortaya çıkaran bu aşamaları kullanmaya başlayın. Yaşadığımız zamanda şehirlerin büyümesi ve bu büyüme ile evlerin küçülmesi ya da evlerin fiyatlarının artması bizi küçük alanlarda yaşamaya zorunlu kılıyor.

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Bu durumda küçük alanları büyütemiyorsak yapacağım şey mevcut alanı daha verimli kullanmayı öğrenmek olmalı. Küçük genç odası dekorasyonu işte tam bu noktada kurtarıcımız oluyor. Küçük dar genç odası gençlerin hoşuna gitmese de bu alanları nasıl daha iyi kullanabilirler ona bakalım.

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Evlerin büyük odaları genelde ortak kullanım alanı olan oturma odası, salon ve misafir odası gibi alanlar için ayrılıyor. Genç odası ya da çocuk odası için evlerin daha küçük odaları uygun görülüyor. Bu durum aslında mimari ile alakalı evin planı ilk çizildiğinde kafada ki fikir; mevcut alanı en verimli nasıl kullanırız, şeklinde olduğu için hiç genç odası olmamasındansa küçük bir oda olması daha uygun buluyor. Evlerdeki çocukları için ayrılmış çocuk odası hele ki iki genç kardeş için kullanılacak ise içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Küçük dar genç odası dekorasyonu için önce ihtiyaçlar belirlenmeli. Kullanılacak mobilyalar; saklama alanı, yatak, masa ve raflar gibi. Küçük genç odası için ihtiyaçlarımızı belirledikten sonra odanın kullanım alanı ve boyutlarını ihtiyaçlarımız için hesaplanmasına geliyor. Bu hesap yapılırken ihtiyaçlara uygun olarak yatak, masa, raflar, dolap ve aydınlatmanın yeri belirleniyor. Bu belirleme işlemi yapılırken mevcut alanı en verimli şekilde nasıl kullanılacağı hesaplanmış oluyor. Daha rahat anlaşılması için bu örnek üzerinde anlatalım.

Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Bu küçük genç odası ölçüleri itibari ile yatağın odaya paralel konulmasına olanak sağlamıyor bunun için yatağı odaya dik koyup kalan kısma masa konulmuş. Saklama alanı için ihtiyaç duyulan dolap ve raflar ise yatağın bulunduğu atıl durumda ki duvara monte edilerek alanı en verimli şekilde kullanılmış.

Bir önceki yazımız olan Yeni Bir Haber Kanalı Geliyor Babıali TV başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu