Genel

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısı daha çok çocuklarda oluşan bir problem olsa da yetişkinlerde de ağrıların olması görülen durumlar arasındadır. Kulak ağrısına ne iyi gelir sorunun ilk yanıtı olarak tabi ki doktora gidilebilir fakat evde doğal yollarla tedavi edebileceğiniz kulak ağrıları çoğu zaman kendi kendine de geçer.

Kulak Ağrısı İçin Doğal Yöntemler

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ağrı Kesici Kullanımı: Doktorunuza danışarak alabileceğiniz hafif dozlu ağrı kesiciler kulak ağrılarının dinmesi için etken bileşenlere sahiptir. Küçük çocuklarınızda yada bebeklerde kulak ağrısı bulunuyorsa direk olarak ilaç kullanmak kesinlikle tavsiye edilmez. Bu gibi durumlarda en doğrusu mutlaka bir uzmana danışmaktır.

Oksijenli Su Tedavisi: Çok eski yıllardan beri oksijenli su tedavisi kulak ağrıları için kullanılmaktadır. Ağrıyan kulağa damlatılan bir iki damla oksijenli su ağrının azalmasında etkendir. Oksijenli su damlattıktan sonra bir iki dakika bekleyip temiz su ile kulağınızı tekrar yıkayın.

Zeytinyağlı Tedavi: Elinizi yakmayacak derecede ılıtacağınız zeytinyağdan birkaç damla kulağa damlatmak kulak ağrısının iyileşmesinde etkili bir ilaç görevi görür. Birçok hastalığın iyileşmesinde etken olan zeytinyağı doktorunuza danışarak küçük bebeklerinizin ağrıyan kulaklarına da uygulanabilir.

Sarımsaklı Tedavi: Antibiyotik etkisi yüksek olan sarımsağın kulak ağrısının dinmesinde etken bir etkisi vardır. Kulak damlalarında da yer alan sarımsak özünün kulak ağrısına iyi geldiği biliniyor. Sarımsaktan bir diş soyun ve zeytinyağda 5 dakika bekletip ağrıyan kulağa hafifçe sürdürün.

Kulak Damlaları: Kulak damlalarının çoğu tamamen doğal bitki özleri kullanılarak hazırlanır ve eczanelerden rahatlıkla temin edilir. Zeytinyağı da kulak damlası gibi etki sağlayan reçetesiz bitkisel ilaçtır.

Zencefil Tedavisi: Zencefil ile kulak ağrılarının azalmasında etken bileşenlere ve antiinflamatuar etkiye sahiptir. Zencefilden elde edilen sudan kulak etrafına pamukla sürdürmeniz ağrının azalmasına yardımcı olacaktır. Zencefil içeren besinler direk olarak kulak içine uygulanmaz.

Boyun Egzersizleri: Boyun egzersizleri yapmak kulak ağrılarının azalmasında yardımcı olacaktır. Özellikle boynun sağa sola kontrollü şekilde çevrilmesi ve omuzların yukarıya kadar çekilmesi kulak ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Çocukları Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtarma Yolları başlıklı makalemizde çocuğu telefon bağımlılığından kurtarmak için, çocuklarda akıllı telefon bağımlılığı ve çocuklarda telefon bağımlılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu