Cilt BakımıGüzellik

Kuru Cilt Tipleri İçin Yüz Serumu Tavsiyeleri

Kuru bir cilde sahipseniz doğru bir nemlendirici serum uygulamanız cilt sağlığınız için son derece önemlidir. Özellikle soğuk havalarda kuru cilde sahip olan kişilerin ekstra dikkatli olması gerekiyor.

Cildi yıpratmadan, cildi yaşlandırmayan cilt tipine uygun nemlendiriciler, yüz serumları uygulanmalı. Kuru cilt tipleri için yüz serumu tavsiyeleri sayesinde cildiniz olduğundan daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olacak.

Yoğun Nem Özelliğine Sahip Bakım Ürünleri

Kullandığınız cilt nemlendirme ürünü cildinizde uzun süre durmuyor ve uçup gidiyorsa cilt tipinize uygun değildir. Soğuk havalarda nem seviyesi azalır. Bu nedenle yoğun nem özelliğine sahip bakım ürünleri kullanmanızda yarar var. Kalın yapıdaki nemlendiriciler sizler için son derece idealdir.

Gül Suyu ve Badem Yağının Muhteşem Etkisi!

Cildinizi nemlendirmek için doğal ürünler kullanmak istiyorsanız evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz gül suyu ve badem yağını deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey doğal gül suyu satın almak. Badem yağına aktarlardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bir kap içerisinde üç kaşık kadar gül suyu ekleyin. Ardından 5-10 damla kadar badem yağı koyun ve karıştırın.

Yaptığınız karışımı haftada bir olmak üzere yüz bölgenize pamukla uygulayın. 15-20 dakika kadar bu karışımın cildinize temas etmesi adına bekleyin. Daha sonra soğuk su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü yıkarken soğuk su kullanmanız gözeneklerin açılması adına son derece etkilidir.

Kuru Ciltler İçin Muz Maskesi!

Kuru cilt tipleri için yüz serumu tavsiyeleri arasında muz maskesi son derece ilgi çekici. Maskeyi hazırlamak için bir adet muzu püre haline getirin. Ardından yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra soğuk suda yıkayın.

Maske cildinizi doğal olarak nemlendirecek. Dilerseniz içerisine 2 yemek kaşığı kadar bal ekleyebilirsiniz. Bal cildinizin daha parlak görünmesini destekler.

Yüz İçin Limon Serumu

Bir su bardağının içerisinde badem ve zeytinyağı ekleyin. Daha sonra bir adet limon sıkın. Karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 5-10 dakika kadar bekletin. Kuru cilt tipleri için yüz serumu tavsiyeleri sayesinde cildiniz olduğundan daha sağlıklı bir görünüm kazanacak.

Bir önceki yazımız olan Kolay Yüz Kontürleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu