Makyaj

Kuru Ciltler İçin En İyi 9 Nemlendirici Fondöten

Kuru cildi olanlar için fondöten seçimi oldukça önemlidir. Cildin kuru olmasından dolayı, sürülen fondötenlerin cilt yüzeyinden pürüzlü olarak dışarı atılması güzel olmayan bir görüntüye neden olabilmektedir.

Fondöten seçimi yapılırken mutlaka içeriğindeki ürünlerin cilt ile uyumlu olmasına dikkat edilmeli ve cilt için besleyici özellikleri olan ürünlerin tercih edilmesi cilt sağlığı açısından önemli olmaktadır.

1- Loreal Paris True Match Fondöten

en iyi fondötenler
en iyi fondötenler

Bu fondöten yalnızca ciltteki lekeleri kapatmakla kalmaz aynı zamanda cildin nem ihtiyacını da karşıladığı için besleyici olmaktadır. Bu sayede fondötenin oluşturduğu gerginlik hissi yerine doğal bir cilt görüntüsü elde edilebilmektedir.

Fondötenin içeriğinde besleyici ürünler içerisinden aloe vera, hyalüronik asit, antioksidan gibi etkili ürünler olduğu için cilt yüzeyinin ihtiyaç duyduğu vitaminler kolay bir şekilde cilde entegre edilmiş olmaktadır.

2- Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

kuru ciltler için fondöten
kuru ciltler için fondöten

Fondötenlerin genel olarak bilinen dezavantajı cilt yüzeyinde ağırlık oluşturmasıdır. Fakat Lancome markası tarafından üretilen bu fondötenin yumuşak dokusu sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir ağırlık yapmamakta, aynı zamanda ciltte hava alan bir yapı oluşturmaktadır.

Yumuşak dokusunun yanı sıra fondöten özellikleri olan kapatıcılık da bu ürün içerisinde yüksek faktörler ile sağlanmaktadır. Bu nedenle cilt yüzeyinin doğal ve kadifemsi bir görünüme kavuşmasına olanak sunmaktadır.

3- Armani Beauty Luminous Silk

en iyi nemlendirici fondötenler
en iyi nemlendirici fondötenler

Tüm cilt tipleri için uygun olmakla birlikte kuru ciltler için en çok önerilen fondötenler arasında yer almaktadır. Orta seviyede kapatma özelliği olmasına rağmen renk standartları etkili olduğu için cilt yüzeyinin pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır.

Pürüzsüz görüntünün yanı sıra aynı zamanda kuru ciltler için tasarlanmış olduğundan nemlendirici etkisi de cilt yüzeyinde yoğun bir biçimde hissedilebilmektedir.

4- Maybelline New York Fit Me

kuru ciltlere nemlendirici fondöten
kuru ciltlere nemlendirici fondöten

Cilt yüzeyinde kadifemsi bir yapı oluşturan fondötenler genellikle cilt yapısını kuruttuğu için tercih edilmemektedir. Fakat bu kuru ciltler için fondöten hem cildin kuruma riskine karşı nemlendirici etki sunmakta hem de kadifemsi görüntüye ulaştırmaktadır.

Ürün formülü içerisinde kil bulunduğu için diğer fondötenlere nazaran daha mat bir görüntü sunmakta fakat bu kil nedeniyle cilt yüzeyinde herhangi bir kuruma riski bulundurmamaktadır.

5- YSL Beauty Teint Encre de Peau Fondöten

fondöten tavsiyeleri
fondöten tavsiyeleri

Bu ürünün temel özelliği kuru ciltler için uyumlu olmasının yanı sıra aynı zamanda cilt yüzeyinde daha uzun süreli olarak kalabilmesidir. Cilt yüzeyinde 24 saatten fazla aynı görüntü ile kalabilmektedir.

6- NYX Professional Makeup High Definition Fondöten

fondöten önerileri
fondöten önerileri

Bu ürünün cilt yüzeyine kadifemsi bir görüntü sunmasının yanı sıra aynı zamanda parlaklık veren bir özelliği de olduğu için tercih edilmektedir. Aynı zamanda fondöten içerisinde renk seçenekleri de oldukça geniş sunulduğu için her cilt tipi için kullanılabilmektedir.

Üretim sürecinde kullanılan teknoloji sayesinde yüze gelen ışığı yansıtma gibi yeni bir özellik de eklendiği için ciltte ışıltılı bir görünüm oluşturmak isteyenlerin tercih edebileceği ürünlerin başında gelmektedir.

7- Dior Diorskin Nude Skin- Glowing Fondöten

en iyi fondöten markaları
en iyi fondöten markaları

Su bazlı fondöten içeriğinde zengin kapatıcı özelliği bulunmakta ve cilt yüzeyinde kapatılması zor olan lekelerin bile iyi derecede kapatılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle her cilt tipi için uygun renk çeşitliliğinde üretilmiştir.

8- Estee Lauder Double Wear Nude Water Fresh Fondöten

kuru ciltlere fondöten tavsiye
kuru ciltlere fondöten tavsiye

Uzun süre kalıcı etkisi olan bu ürün, içeriğinde zengin mineraller bulunduğu için cildi besleyici bir özelliği bulunmaktadır. Ürün içeriğinde yer alan farklı jel karışımları ile parlak ve canlı bir görüntü sunulmaktadır.

9- Clinique Even Better Glow Light Reflecting Make Up

en iyi kuru cilt fondötenleri
en iyi kuru cilt fondötenleri

Mat bir görünüm yerine ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği fondöten çeşitlerinden birisidir. Cildin ihtiyacı olan C vitamini eksikliğini gidererek lekelenmelerin de önüne geçmektedir. Cildinize yönelik diğer önerilerimiz için cilt bakım sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu