GenelMakyaj

Makyaj Hakkında Hep Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Makyaj Hakkında Hep Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Makyaj, kadınların bakımlı görünme adına yaptıkları işlerden birisidir. Çoğunlukla özel anlarda daha çok ağırlık verilen makyaj günlük yaşamda da bazı titiz bayanlar tarafından ihmal edilmeden yapılmaktadır. Makyaj yapmanın kişiye öz güven kazandırdığı aşikardır. Makyaj hakkında bazı bilgiler bizi yanıltabilir.  Makyaj hakkında hep doğru bildiğimiz yanlışlar başlıklı yazımızda bu yanlışların neler olduğunu siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Çok Sık Makyaj Cilde Zarar Vermez

Çok sık makyaj yapmanın cilde zarar verdiği algısın toplumda yaygındır. Bu yanlış bir bilgidir. Yanlış olan kalitesiz kimyasal ürün kullanımıdır. Kaliteli malzemeden yapılan özellikle bitkisel içerikli makyaj ürünleri cilde zarar vermez.

Suya Dayanıklı Rimeller Kirpikleri Kopartmaz

Suya dayanıklı olduğu bilinen rimellerin kirpikleri koparttığı düşünülür. Bu da yanlış bir bilgidir. Bu rimeller içerisinde vitamin ve protein içerdiği için aksine kirpikleri besler. Bu rimellerin çıkartması zordur. Bu yüzden bu rimelleri çıkartmak için makyaj temizleme losyonu kullanmak en doğrusudur.

Krem Allık mı Toz Allık mı?

Cilt için krem allıkların toz allıklara göre daha iyi olduğu düşünülür. Ancak bu bilgi de yanlıştır. Cilt tipine uygun allık cilt tipi ile ilgili bir durumdur. Örneğin kuru cilt yapısına sahip kişiler için krem allık önerilirken, yağlı cilt yapısına sahip kişiler için toz allık kullanımı önerilir.

Makyaj Yapılmadığında Yüzü Yıkamak Yeterlidir

Bu da yanlış bir bilgidir. Makyaj yapılmadığın zamanda cildin temizliği için sadece su yeterli olmayabilir. Yüzünüzü etkili bir şekilde temizlemeniz için tonik ve temizleme losyonundan yararlanabilirsiniz. Temizleme losyonuyla ve tonikle yüzünüzü iyice temizledikten sonra cilt tipinize en uygun olan nemlendirici kremler sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kapatıcı Ten Renginden Açık Olmalıdır

 

Bu da makyajda bilinen yanlışlardan birisidir. Açık renklilik cilde parlaklık yerine solgunluk kazandırır. Bu açıdan kapatıcı kullanırken açık renk kapatıcılar yerine koyu renk kapatıcılar kullanmak en doğrusudur. Cildinizin solgun bir görünümde olmasını istemiyorsanız açık renk kapatıcı kullanma fikrinden vazgeçmek gerektiğini unutmayın. Göz altında morluklar olan kişiler turuncu renge yönelerek bu morluklardan kurtulabilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Gelinlerine Muhteşem Topuz Önerileri başlıklı makalemizde 2020 Gelin Topuz Önerileri, 2020 Muhteşem Topuz Önerileri ve Gelinlere Topuz Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu