Saç Bakımı

Maşa Kullanarak Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

İşte maşayla saçlarınızı pratik ve sağlıklı bir şekilde dalgalandırmanın yolları

Hem yazın sıcağında hem kışın sert soğuğunda o büyüleyici görüntüsünü kaybetmez. Acil bir işimiz çıktığında, apar topar gitmemiz gerektiğinde saçımıza hemen bir köpük veya jöle yardımıyla şekil veriyoruz. Çünkü maşayla dalgalı saç yapmak hemen hemen herkesin yapmaya üşendiği bir şeydir.

Maşa Kullanarak Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Tabi bu durum sizin el alışkanlığınızla paraleldir. Ne kadar fazla maşayla saçlarınızı şekillendirirseniz o kadar eliniz alışır ve pratikleşirsiniz. İşte maşayla saçlarınızı pratik ve sağlıklı bir şekilde dalgalandırmanın yolları;

Maşa Kullanarak Dalgalı Saç Nasıl Yapılır 2020
Maşa Kullanarak Dalgalı Saç Nasıl Yapılır 2020

Öncelikle saçlarınızı yıkarken şampuan ve saç kremi kullanmaya özen gösterin. Saçlarını yıkadıktan sonra orta sıklıktaki bir tarak yardımıyla tarayıp düğümlenmeyi engelleyin. Kuru bir havlu ile saçlarınızı kurulayın. Fakat bu kısımda dikkat etmeniz gereken bir nokta var, o da havluyla saçlarınızı kurularken saç derinizi ve sağlarınızı ovalamamak.

Eğer böyle yapıyorsanız saçlarınızın kırılması gayet normaldir. Bu yüzden saç kurulama şekliniz saç bakımında önemli bir yer kaplar. Saçınıza sardığınız havluyu bir kaç dakika sonra alın ve avucunuzu içine köpüğü sıkıp saçlarınıza uygulayın. ve iyice yedirin. Saçınızı kuruturken kullandığınız saç kurutma makinenizin ucuna difüzör takarsanız şekil bakımından daha sağlıklı olur.

Saçlarınızın kuruduğundan iyice emin olduktan sonra maşayla saçlarınıza şekil vermeye başlayabilirsiniz. Saç maşası ısınırken siz de bu arada saçlarınıza ısı koruyucu krem uygulayın. Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve ayırdığınız tutamları maşanıza dolayın. Saçınıza maşa yaparken, maşayı saç derine kadar dolamamaya özen gösterin, yaklaşıl 3 ila 4 cm’lik bir aralık bırakın.

Maşaya doladığınız saçı 5 saniye tutun ve maşayı hemen çekmek yerine ağır bir şekilde aşağı doğru çekerek saçlarınızı çıkarın. Orta etkili bir saç spreyi ile saçlarınızın şeklini daha kalıcı hale getirin. Başınızı aşağı eğip parmaklarınızla bukleleri gevşetin.

Bir önceki yazımız olan Düzleştirici İle Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu