GüzellikSaç Renkleri

Mavi Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır

Sezonun en popüler mavi saç rengi hangi tenlere yakışır; açık tenli hatta ölü beyaz diyebileceğimiz ten rengine sahip olanlarda bu renk muazzam duruyor. Eğer koyu bir tene sahipseniz bu rengi tercih etmeniz hüsranla sonuçlanır. Özellikle dikkatleri üzerine toplamak isteyen ya da farklı bir stil arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Mavi Saç Rengi Kimlere Yakışır, Cilt Alt Tonu Belirleme İşlemi

Saç renginden sıkılanlar öncelikle popüler renklere yönelir. Her renk her tende güzel durmaz. Bunun için saç rengi belirlemede cilt alt tonu son derece önemlidir. Mavi saç bana yakışır mı diyorsanız sizler için araştırdığımız cilt alt tonu belirleme yönetimini deneyin.

Cilt Alt Tonları: Sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere cilt alt tonları üçe ayrılmakta. Nötr çok fazla rastlanılan cilt tonları arasında değil. Bu nedenle biz sıcak ve soğuk alt tonlara yönelelim.

Damarlarınız yeşil ya da kahverengi ise cilt alt tonunuz sıcaktır. Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar ise buğday tenli, esmer olarak tanımlanır. Sıcak bir alt tonunuz varsa mavi renkten uzak durmanızda yarar var. Size en uygun renkler koyu altın sarılar, açık kahve tonları olacak.

Damalarınız mavi ya da mor renk ise cilt alt tonunuz soğuktur. Cildinizde bu durumda pembe, mavi, kırmızı dokular hakim olur. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar küllü yansımalara sahip olan renkleri tercih edebilir. Bu cilt tonuna sahipseniz ten renginiz pembe, beyazdır. Mavi renk sizde şahane duracak.

Eğer cilt alt tonunuz soğuk ise mavi saç rengini rahatlıkla deneyebilirsiniz.  Fakat uzman kişilere yaptırmanızda yarar var.

 

Maç Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle saçlarınıza açma işlemi uygulanır. Mavi saç rengini elde etmek son derece zahmetli. Açma işlemi 45-50 dakika kadar sürebilir. Açma işleminin ardından ise mavi saç boyası uygulanır. Mavi saç sürekli bakım ister. Saçın görkemini koruması adına ise 2 ya da 3 ayda bir boyanması şarttır.

Saçınız ilk açıldığında platin sarısı olur. Uzun süre boyatılmadığında da zamanla sarı renge dönüşme nedeni saç boyasının akmasıdır.

Mavi saç renginin birçok tonu var. Mavi saç rengi hangi tenlere yakışır; cilt alt tonu soğuk olan, ten rengi beyaz olan kişilerde harika duruyor. Pastel mavi, İndigo mavi, turkuaz mavi, mavi-siyah olmak üzere çeşitli renk tonları mevcut.

Pastel Mavi Saç Rengi

Mavinin sade hali olarak da bilinir. Özellikle ombre saçın popüler hale gelmesinden sonra sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Gri-mavi geçişleriyle muhteşem bir görünüm kazanmanız söz konusu. Uzman kuaförler elinden çıkan bu renk yine beyaz tenli kadınlarda şahane duruyor. Ancak açık buğday tenli yani sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar pastel mavi rengini saçların sadece uç kısmına attırabilir.

İndigo Mavi Saç Rengi

İşte mavi saç dediğimizde ilk aklınıza gelen renk indigo mavidir. Tüm dikkatleri üzerinize toplayacak olan bu renk oldukça havalı. Saçlarınız sarı ise direkt olarak uygulamanız mümkün. Eğer kahve ya da daha koyu tonlardaysa mutlaka bir açma işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Üniversite öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği bir renk.

Turkuaz Mavi Saç Rengi

Trend renkler arasında bulunan mavinin turkuaz tonu özellikle yaz mevsiminde sıklıkla tercih ediliyor. Siyah saçın uç kısımlarına ombre geçişleriyle harika duracak bir model. Kahverengi saç üzerinde de turkuaz geçişler şahane bir görünüm kazanmanızı destekler.

Turkuaz saç rengini denemek istiyor ama cesaret edemiyorsanız saçınızın tamamına değil birkaç tutamına uygulayın. Röfle şeklinde uygulandığında hem çok fazla dikkat çekmez hem de stilinize canlı bir dokunuş olur.

Mavi Siyah Saç Rengi

En çok tercih edilen saç renkleri arasında yer alır. Modası asla geçmez. İsterseniz saçınızın tamamına isterseniz sadece saç uçlarına uygulayabilirsiniz.

Mavi Saç Rengi Olanlar İçin Bakım Önerileri

Mavi saça sahip olmak kadar o saçın ilk günkü kadar canlı durmasını sağlamak son derece önemli. Canlı ve parlak mavi saçlar için saç şampuanınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra saç maskesi yapmanızda da yarar var. Saç maskeleri saçların ömrünü uzatır ve parlak bir görünüm olmasını destekler.

  • Saç renginde istenmeyen yansımaları ortadan kaldıracak olan mor şampuanlar tercih edilmeli. Bu sayede saçınızdaki sıcak yansımalar küllü tonlara dönüşür ve mavi renk büyüsü taçlandırılır.
  • Saçlarınıza banyodan önce bakım kürleri uygulayın. Mavi saç rengi için saça açma işlemi uygulanır. Bu işlem ise saçın yıpranmasına neden olur. Saç kürleri daha sağlıklı saçlara kavuşmanız adına son derece önemlidir.
  • 2-3 ayda bir mavi rengin canlı durması adına tekrar boyatma işleminde bulunmanız gerekiyor.

Boyalı saçlara bakım yapmak ekstra daha özen ve dikkat ister. Haftada bir bal maskesi uygulamanızda yarar var. Bunun dışında saçlarınızı mümkün olduğu kadar ısıdan koruyun. Doğal yollarla kurutun ve düzleştirici uygulamayın. 

Bir önceki yazımız olan Küçük Kız Çocukları Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu