Cilt Bakımı

Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir Nasıl Yapılır?

Son dönemin güzellik sırları arasında bir furya hâline gelen maya maskesi, cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklara karşı etkili bir çözüm sunmasının yanı sıra, içeriğindeki besleyici formül sayesinde daha genç bir görünüm kazanmanıza da yardımcı bir formül olarak tanımlanabilir. Yakın tarihte yaş mayanın cilde iyi geldiğinin keşfiyle birlikte güzellik merkezlerinin uygulamaları arasında da yerini almayı başaran maya maskesi, özellikle akne ve siyah lekeler ile mücadele eden hanımların favori maskeleri arasında yer almayı başardı. Ergenlik dönemi sonrası cilt yüzeyinde kalıcı izlere neden olan lekeler ve cilt kırışıklıkları, fiziksel olarak olduğu kadar ruhsal anlamda da olumsuz etkiler yaratabiliyor. Bu da kozmetik sektöründe yeni buluşların önünü açıyor.

Göz atmanızda fayda var: Sivilce İzlerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Son dönemde bu furyaya katılan maya maskesi, düzenli kullanım sonrası mucizevî etkilere neden olmasıyla birlikte özellikle genç hanımların favori maskelerinden biri olmayı başardı. Kozmetik firmalarının da ürün yelpazesinde yer alan maya maskesinin etkisi, ülkemizde de epey rağbet gören bir formül. Güzellik merkezlerinde de çeşitli seanslar ve etkili formüller ile sunulan maya maskesi, düzenli kullanım ile cildinizin yenilenmesini, kırışıklıkların onarılmasını ve şikâyetçi olduğunuz lekelerin sağlıklı bir şekilde yok olmasını sağlıyor. Peki, bu denli etkili bir çözüm sunan maya maskesi nasıl hazırlanır?

   Hazırlanışı

  • 2 yemek kaşığı mayayı bir kaba koyun.
  • 1 yemek kaşığı ılık su ilave edin.
  • Malzemeler belirli bir kıvama gelene kadar karıştırın.
  • Klasik maya maskesinin yanı sıra yine son dönemde popüler olan sütlü maya maskesi içinse aynı tarife ek olarak 1 yemek kaşığı süt ilave edin. Sütün onarıcı ve besleyici etkisi yüzünüzün daha canlı ve ışıl ışıl görünmesini sağlayacaktır.

   Uygulanışı

  • Klasik ya da süt özlü maya maskenizi krem kıvamına gelene kadar karıştırın.
  • Kıvama geldikten sonra cildinizde bulunan sivilce ya da çeşitli alerjik lekelerin bulunduğu yerlere güzelce sürün.
  • Yalnızca şikâyetçi olduğunuz lekelere uygulamak yerine peeling uygulaması yapar gibi yüzünüze maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizi daha kolay bir şekilde onarabilir, besleyebilirsiniz.

Bunu Bilmesiniz: Soluk ve Kuru Dudaklar İçin Bal Maskesi Tarifi

Bir önceki yazımız olan Çörekotu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu