Zayıflama & Beslenme

Maydanoz Limon Kürü Faydaları

Maydanoz limon kürü faydaları zayıflamak ve sağlıklı yaşamak isteyenler için sabahları rutin içecekler arasındadır. Maydanoz limon kürü faydalarından sadece zayıflamak için değil, kilo vermek için, böbreklerin temizliği için ve sivilcelerin geçirilmesi için kullanılabilir. İbrahim Saraçoğlu’nun da tavsiye ettiği maydanoz limon kürü faydalarından yararlanmak için her gün taze olarak uygulanmalıdır.

Maydanoz Limon Kürünün Faydaları

Lekeler ve Sivilceler İçin: Maydanoz ve limon ile hazırlanan kür sivilce oluşumunun önlenmesinde etkileyici bir karışımdır. Maydanozlu limon kürü düzenli olarak tüketildiğinde sivilce ve lekelerin azalmasında güçlü bileşenlere sahiptir.

Maydanoz Limon Kürü

Kilo Vermek İçin: Zayıflamak için aç karnına kalkar kalkmaz tavsiye edilen maydanoz limon kürü metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır ve yağların yakılmasına destek verir.

Karaciğer Yağlanması İçin: Vücudun su tutmasını engelleyen maydanoz limon kürü yağ parçalama etkisi ile de karaciğerde depolanan yağların giderilmesinde yardımcı olur. Karaciğer yağlanması birçok sağlık sorununu da yanında getirir. Karaciğer yağlanması için maydanoz limon kürü uygulayanlar karaciğer yağlanmasının getirdiği uykuya doyamama, kendini halsiz hissetme ve hep bir yorgunluk hali giderilmiş olur. Maydanoz limon kürü kullanan kişiler kendilerini daha zinde daha aktif ve hareketli hissettiklerini belirtmişlerdir.

Enfeksiyonları Azaltır: Maydanoz ve limon bir araya geldiği zaman vücutta biriken enfeksiyonların azalmasına yardımcı olur. Toksin atılmasında etken bileşenler içeren kür vücudu temizleyerek daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Yüksek Tansiyon: Yüksek tansiyona iyi gelen maydanoz limon kürü tansiyonun düşmesinde limon içeriği ile faydalıdır. Ama dengesiz bir tansiyon rahatsızlığınız varsa tüketimde dikkatli olmalısınız.

Böbrekleri Çalıştırır: Maydanoz ve limon kürü idrar söktürür. İdrar söktürmede etken olan karışım mesanedeki mikropları ve iltihaplarında atılımında destekleyicidir.

Uyku Döngüsünü Rahatlatır: Hazırlanan karışım vücudun rahatlamasını sağlar ve stresten dolayı uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız uykuya geçişin daha kolay olmasını sağlayacaktır. Akşamları da küçük bir bardak ta karışım hazırlanıp içilebilir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Maydanoz ( 10 dal kadar )

Limon ( 1 tane büyük )

Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı: Blendera maydanoz ve limonu kabuklarından ayıp atın ve suyu da ekleyip karıştırın. İyice maydanozlar karıştıktan sonra maydanoz limon kürünüz hazır. Sabahları aç karnına bu kür içilebilir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

Sabahları kalkar kalkmaz hazırlamanız gereken maydanoz limon kürü taze halde iken hazırlanmalıdır. 2 hafta içilen maydanoz limon kürü 14 gün sonunda 1 hafta ara verilmeli ve tekrar uygulanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Etkili Baharatlar ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu