Saç Modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri 2019 – 2020

Sizler için hazırladığımız birbirinden harika mezuniyet saç şekillerini inceleyerek elbiseniz için en uygun bir saç modelinden ilham alarak kafanızda bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

Mezuniyet, herkesin hayatında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. O özel günde herkes mezuniyet kıyafetleriyle herkesi büyülemek ister. Ancak sadece mezuniyet kıyafetinin iyi olması yeterli olmayabilir. Bu yüzden harika bir saç modelli seçerek görünümünüzle göz kamaştırabilirsiniz. Şimdi sizler için hazırladığımız birbirinden harika mezuniyet saç şekillerini inceleyerek elbiseniz için en uygun bir saç modelinden ilham alarak kafanızda bir saç modeli oluşturabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız saç modelleri.

Topuz Saç Modeli

Eğer elbise modeliniz sırt detaylı ise kıyafetinize yakışan en uygun saç modeli ensede topuz şeklinde olacaktır. Böylece saçınızı topuz yaparak elbisenizin o harika detayına daha çok dikkat çekerek birçok kişiyi etkileyebilirsiniz.

topuz saç modeli
topuz saç modeli

Ayrıca topuz saç modelini kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için elinizde olması gereken tek şey topuz süngeridir. İlk olarak saçınızı tarayıp düz bir görünüm oluşturmalısınız. Daha sonra saçınızı at kuyruğu yapın ve süngeri saçlarına sararak sabitleyin. Ardından istediğiniz bir tokayla topuzunuza takabilirsiniz. Böylece hem pratik hem de şık bir saç modeli ile gününü güzelleştirebilirsin.

Dalgalı Saç Modeli

Mezuniyet Saç Modelleri 2019 - 2020
Mezuniyet Saç Modelleri 2019 – 2020

Mezuniyet gecelerinin en klasik saç modellerinden birisi de dalgalı saç modelidir. Oldukça zarif bir görünümü olmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Maşa yardımı ile saçlarınıza bukle verebilir daha sonra saçlarınızın uzun süre verdiğiniz şekil ile kalmasını sağlamak için sprey ile sabitleyebilirsiniz.

Örgü Saç Modeli

Mezuniyet Saç Modelleri 2019 - 2020
Mezuniyet Saç Modelleri 2019 – 2020

Örgü saç modelleri yıllardır herkes tarafından kullanılan bir saç modelidir. Hem kolay oluşu hem de zarif bir görünüme sahip olmasıyla modası hiç geçmeyen saç modeller arasında yer almaktadır. Ense örgü, kılçık örgü, daha farklı ve göze çarpan örgüler yaparak mezuniyet gecenizde farklı bir havaya bürünebilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modeli

at kuyruğu
at kuyruğu

At kuyruğu saç modeli mezuniyet törenlerinde en çok tercih edilen saç modellerinin arasında yer almaktadır. Ancak saç kuyruğu yapabilmek için saçlarınızın yeteri kadar uzun olması gerekmektedir. Saçlarınızı ense hizasında toplayarak isterseniz uçlarını hafif dalga vererek kullanabilirsiniz.

Fransız Topuz Saç Modeli

fransız topuzu yapılışı
fransız topuzu yapılışı

Eğer zarif bir elbisenizle saçınızın tamamlanmasını istiyorsanız Fransız saç modeli tam da size göre. Diğer saç modellerinden daha zarif bir görünüme sahip olan bu model ile mezuniyet gecenizde sade ama şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

fransız topuzu
fransız topuzu

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu