Makyaj

Microblading Ayırmadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

Microblading nedir?

Microblading, bir çeşit kaş mimarisidir. Her şey, her yüz için en iyi şekli oluşturmakla ilgilidir, her müşteri için tamamen özel bir işlem yapılmaktadır. Uç kısmı 10-12 adet küçük iğneye sahip eğimli bir bıçağı olan uçlu kalem gibi etkin bir biçimde çizimlerde kullanılan alettir. Cilde nüfuz etmeyen ancak yüzeyi hassas bir şekilde çizen iğneler sayesinde çok hassastır, kağıt kesiği gibidir. İğne, cilt için epidermis tabakasında medikal sınıf bir pigment ile çok ince, kılcal, gerçekçi ve doğal saç darbeleri yaratarak tüylerinize dokunur.

Microblading Kaşlarının Kaşlarınızı Dövme Yaptırmaktan Ne Kadar Farklıdır?

Microblading, dövme işleminin aksine, derinin derinliklerinde değil, daha çok yüzeydedir. Bu da kalıcı değildir ve renk 18 ay içinde kaybolur.

Kaş vuruşlarında, el iğnesi veya bıçağı kullanıldığı için, herhangi bir dövmeden daha doğal ve daha incedir. Bu tekniğin derinliklerine nüfuz eden elektrikli bir alet yoktur. Bu nedenle, cildi çok derinden delen bir dövme tabancasının vızıltısı yerine, daha fazla çizik sesi var.

Microblading’e Karşı Alerjiniz Var Mı?

Bazı pigmentlere duyarlı ve alerjisi olan insanlar var, fakat bizim tecrübelerimize göre bu çok nadirdir. Tedaviden önce alerjik olmadığınızı kontrol etmek için her zaman bir test yaptırmanızda fayda var.

Kaşlarını Microblading Yaptırdığın Zaman Ne Olur?

1. Kaş bölgesini, saçları geçirerek, bölgeyi temizleyerek ve tedaviye hazırlayarak şekillendiriyor.

2. Uyuşturma işlemi topikal bir merhem kullanarak 40 dakika kadar sürer. Bu onun uyuşturma büyüsünü çalıştırırken, müşterinin renk örneklerini seçmesi ile birlikte istedikleri görünüm için en iyi rengi yorumlarda tartışıyoruz.

3. Uyuşturma kreminin çalışma aşamasına geçmesinden 10 dakika önce, yüz şeklini, simetriyi, yüz özelliklerini vb. Dikkate alarak kaşlarınızın etrafındaki alanı ölçmeye başlamak için ilgili araçlar kullanılır.

4. Daha sonra iğneleme işlemine başlanır. Pigmenti hafifçe vuruşlarla hafifçe bastırın. Her inme ciltte renk pigmentinin içeri girip yerleştiği yüzeysel bir çizgidir. Bu aşamada herhangi bir rahatsızlık varsa, 5 dakika sonra etkili olacak bölgeye bir başka hızlı uyuşturucu kremi tabakası eklenir.

5. 5 dakika boyunca kalan son bir pigment katmanı eklenir, bölge temizlenir ve ışıltılı kaşlar hazır.

6. 6-8 hafta içinde, pigmentin düzgün şekilde alınmadığı veya iyileşmediği boşlukları doldurmak için bir doldurma seansı vardır.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Trend Ruj Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu