Saç Modelleri

Ofis İçin Saç Modelleri ve Öneriler 2019 – 2020

Ofise giderken yapılabilecek saç modelleri nelerdir? Pratik, rahat ve kolayca yapabileceğiniz saç modellerini kısaca inceleceğiz.

İş yerinizde sade bir görüntünüzün olması her zaman önemlidir. Giyim, aksesuar seçimleri kadar saç modeli seçimi de uygun olmalıdır. Aşırı gösterişli, abartı bir saç stili ofiste hoş olmayacaktır. Peki ofise giderken yapılabilecek saç modelleri nelerdir? Pratik, rahat ve kolayca yapabileceğiniz saç modellerini kısaca inceleceğiz.

YARIM TOPLANAN SAÇ

Ofis saç modelleri 2020
Ofis saç modelleri 2020

Tamamen saçını toplamayı sevmeyen fakat saçları gözlerine gelmesin istemeyen kadınlar hızlıca bu modeli yapabilirler. Saçın sağ ve sol kısmından alınan tutam saçları ortada birleştirerek bir toka takın. Şık ve zarif görüntüsüyle tam bir ofis saçıdır.

YAN TOPUZ

Ofis Saç Modelleri 2019 - 2020
Ofis Saç Modelleri 2019 – 2020

Saçlar yandan düzenli ya da dağınık olmak üzere iki farklı şekilde topuz yapılabilir. Normal topuzu çok sade bulanlar için bu topuzu önerebiliriz.

TOPUZ

Ofis Saç Modelleri 2019 - 2020
Ofis Saç Modelleri 2019 – 2020

Her iş kadınının kurtarıcısı topuz modeli olmuştur. Hızlıca beş dakika içinde yapılır. Hem zarif hem de düzenli bir görünüm katar.

DÜĞÜMLÜ TOPUZ

düğümlü topuz
Ofis Saç Modelleri 2019 – 2020

Bazı kadınlar saçlarını topuz yaptığında ortaya çıkan düz görünümü sevmeyebilir. Bu yüzden saçı önce bükerek yapılan topuz, daha şık bir görünüm olacaktır. Hızlıca yapılabilen bir saç modelidir.

ÖRGÜ

Ofis Saç Modelleri 2019 - 2020
Ofis Saç Modelleri 2019 – 2020

Çalışırken saçların sürekli yüze gelmesi rahatsız edici bir durumdur. Bu yüzden yapılan modellerde saçların çok fazla gözlere gelmemesine dikkat edilmelidir. Örgü saç modelleri de iş kadınları tarafından sık sık kullanılır.

AT KUYRUĞU

Ofis Saç Modelleri 2019 - 2020
Ofis Saç Modelleri 2019 – 2020

Enseden yapılan bir at kuyruğu çok şık ve düzenli durur. At kuyruğu yaparken çok sıkmamaya özen gösterin. Saçı çok fazla sıkı toplamak gün içinde başınızın ağrımasına neden olur. Tercihe göre at kuyruğunu tepeden de yapabilirsiniz.

SERBEST SAÇLAR

ofis için saç modelleri 2020
ofis için saç modelleri 2020

Saça takılan bir saç bandıyla modern bir görünüm elde edilebilir. Saçlarının serbest kalmasını tercih eden kadınlar için bu yöntem önerilebilir.

ÖRGÜLÜ AT KUYRUĞU

örgülü at kuyruğu
örgülü at kuyruğu

Hem örgü hem de at kuyruğu sevenler için önerilen ofis saçı modelidir. Saçın dipleri örülür. Kuyruk kısmı da toplanarak serbest bırakılır. Böylece hem şık olur hem de gün içinde sizi rahat hissettirir.

YARIM TOPUZ

yan topuz saç
yan topuz saç

Saçın alt kısımlarının serbest kalıp üst kısımlarının topuz yapıldığı model, oldukça tercih edilen bir modeldir. Klasik ve spor görünümü bir araya getirir.

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu