Saç Modelleri

Okul İçin Farklı Saç Modelleri

Her genç, okula gitmeden önce saçlarını oldukça havalı bir moda sokarak gün içinde saçıyla ilgili derdi olmadan okula gitmek ister. Özellikle sabah erken kalkan öğrenciler o telaşla saçlarını hangi modeli uygulayacağını unutur. Kimi gençler ise saçlarına uygulayabileceği farklı saç modelleri arar. Her sene popüler olan bazı saç modelleri bulunur.

Örgü Saç Modeli

Örgü, saç modelleri arasında en kolay uygulanabilenler arasındadır. Genellikle öğrenciler annelerine saçını ördürür. Fakat kendiniz bu modeli uygulayarak okula gidebilirsiniz. Saçlarınızın sağ ve sol olmaz üzere iki yana ayırın. Ardından ayırdığınız iki farklı tutamı birbirine dolayarak örün. Ördükten sonra sabit bir toka yardımıyla sabitleyin.

Topuz Saç Modeli

Elbette okula gidecekseniz saçlarınız havalı ve hoş görünmeli. Saçlarınızı detaylı bir topuz yaparak kendinizi gün içinde iyi hissedebilirsiniz. Saçlarınızı öne çıkarıp arka bölümünden 3 tutam alarak arka arkaya toplayın. Topladıktan sonra şeffaf bir tokayla sabitleyin. İsterseniz geride kalan saçlarınıza da topuz uygulayabilirsiniz. Ve hazırsınız! Okula gidebilirsiniz.

Kurdeleli Örgü Saç Modeli

Kurdele örgü modeli ile oldukça şirin gözükebilirsiniz. Kısa saçlarda veya orta derecedeki saçlarda deneyebilirsiniz. Okullarda en çok tercih edilen saç modellerinden birisidir. Kurdeleli saçı yapmak oldukça basittir. Ördüğünüz saçın örgülerine kurdeleler etkileyerek şirin bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylelikle daha hoş bir görünüm elde edilmiş olur.

Maşa Modeli

Bazı saç modelleri okula hazırlanırken zamanınızı alabilir. Ancak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Okula gitmeden önce saçların üst kısmına bulunan saçları maşa yardımıyla dalgalandırın. Bu durum pek vakti olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Hızlı Topuz Saç Modeli

Sabahleyin pek vaktiniz olmadığında hızlı bir şekilde saçlarınızı toplamak istiyorsanız hızlı topuz modeli tam size göre. Okul içinde en fazla tercih edilen saç modellerinden birisidir. Bunun için saçları tepede toplayarak bir toka yardımıyla sabitlemek yetiyor. İstenirse topuz şekli vermek için burgu şeklinde lastik tokanın etrafına sarabilirsiniz. Sardıktan sonra tel toka ile tutturabilirsiniz. İşte okul için hazırsınız. Vaktiniz olmadığı anlarda bu saç modelini kendinize uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Popüler Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde 2020 En Popüler Saç Kesimi, Popüler Saç Kesim Modelleri ve Saç Kesim Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu