Genel

Parlayan Ciltler İçin En İyi 5 Kore Cilt Bakım Ürünleri

Parlak cilt sorunu olanlar için ciltteki parlaklığın giderilmesi ev daha mat bir görüntünün sağlanması için kullanılan bakım ürünleri çoğunlukla Kore menşeili olmakta ve etkili sonuçlar vermektedir.

Kore cilt bakım ürünlerinin cilt yüzeyindeki fazla yağı temizleme özelliği bulunduğu için bu yağdan kaynaklı oluşan sağlıksız parlamanın yerine kadifemsi bir cilt görünümü kazandırabilmektedir.

1- Makyaj Temizleme İçin Yağlar

makyaj temizleme yağları
Kore cilt bakımı makyaj temizleme yağı

Koreli kadınların cilt bakım ürünlerinin başında makyaj temizleme yağları gelmektedir. Bu yağlar ile cilt derinlemesine temizlendiği için herhangi bir cilt sorunu oluşmadan önüne geçilebilmektedir.

Makyaj temizleyici yağlar aynı zamanda makyaj temizleme sularına göre yağ etkili olduğu için cildin nem ihtiyacını karşılamakta ve yağın güçlü etkisi ile cilt gözenekleri derinlemesine temizlenebilmektedir.

2- Yüz Yıkama Jelleri

kore yüz yıkama jelleri
Kore yüz yıkama jelleri

Makyaj temizlemenin yanı sıra yüzdeki derinlemesine oluşan kirlerin arındırılması için Kore kadınları yüz yıkama jelleri içerisinden su bazlı olanları tercih etmektedirler. Bunun yanı sıra jellerin çok kalın yapılı olmamalarına da özen göstermeleri, ciltlerindeki pürüzsüz görüntünün ipuçları arasında yer almaktadır.

3- Cilt Arındırma Yöntemleri

Kore cilt arındırma yöntemleri
Kore cilt arındırma yöntemleri

Cildin kirden arındırılabilmesi için peeling kullanılmaktadır. Bu peeling seçimlerinde ise mümkün olduğunca ince partiküllü olan ürünler tercih edilmekte ve cildin tahriş olması önlenmektedir.

Peeling cilt temizliğinden farklı olarak cildin gözeneklerinden alttaki yüzeye yerleşen kirlerden arındırılması ve bu kirlerin neden olduğu cilt hasarlarının temizlenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

4- Tonik ve Nemlendirme Adımları

Kore nemlendirici
Kore nemlendirici

Cilt temizliğinin yapılmasından sonra cildin istenen görüntüye kavuşması için temizlenmek için açılan gözeneklerin tekrar kapatılması gerekmektedir. Bu nedenle gözenekleri sıkılaştırıcı bir tonik peeling sonrasında mutlaka kullanılmalıdır.

Tonik kullanımının ardından cildin ihtiyacı olan nemin sağlanması için de cilt tipine uygun olan nemlendiricilerin kullanılması gerekmektedir. Nemlendirici seçimlerinde cilt tipine uygunluğun yanı sıra yağlı olmayan kremler tercih edilmektedir.

5- Güneş Kremi Kullanımı

Kore güneş kremi
Kore güneş kremi

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için adımlar tamamlandıktan sonra yapılması gereken en önemli uygulama güneş kremi uygulamasıdır. Güneş kreminin düzenli olarak kullanılması sayesinde cildin güneş ışınlarına karşı korunması sağlanmaktadır.

Güneş kremi seçimi yapılırken de yüksek koruyuculu kremlerin seçilmesi ile cildin kırışması ya da kuruması gibi durumlar da önlenmiş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Sevdiğiniz Ünlüler Tarafından Giyilen En İyi Annelik Stili Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu