GüzellikSaç Modelleri

Permalı Gelin Saç Modelleri

Permalı gelin saç modeli birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Özellikle hayatlarının en özel günü olarak kabul ettikleri günde gelir olurken bu saçı tercih etmek birçok kadının ilk tercihi olabiliyor. Güzel ve dalgalı saçlara sahip olmak için bu saç en doğru tercih olarak öne çıkıyor.

Permalı Gelin Saç Modelleri
Permalı Gelin Saç Modelleri

Düz bir saçınız varsa dalgalı ve kıvırcık bir görünüm kazanmak için en doğru tercih budur. Birçok perma saç modeli bulunmaktadır. Tabi yüz tipinize göre bu modeller farklılık göstermektedir. Öncelikle yüz hatlarınıza göre perma modelini belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra kuaförünüzden bu modeli uygulamasını istemelisiniz.

Perma Saç Modeli Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Tüm kadınlar düğünlerinde güzel bir gelin olmayı hayal ederler. Birçok kadın o özel gün için uzun yıllar plan yapmaktadır. Tabi her şey ile detaylı ilgilenmek ve doğru kararı vermek önemlidir. Perma saç modelini tercih edecekseniz öncelikle yüz tipinize uygun olana karar vermeniz gerekiyor. Birçok perma modeli olmasından dolayı neredeyse tüm yüz tiplerine uygun bir model bulmak kolaydır. Ama gene de hatlarınıza, yüzünüzün uzunluğuna, yuvarlaklığına uygun olan modeli tercih etmeniz gerekiyor. Aşağıda ki modeller arasında bu şekilde en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Su Dalgası Perma Modeli

Su Dalgası Perma Modeli
Su Dalgası Perma Modeli

Su dalgası perma modeli son yıllarda kadınların en çok tercih ettikleri modeller arasında yer alıyor. Sadece gelin olanların değil aynı zamanda özel davetlere katılacak bayanlar da bu modeli çok sıklıkla tercih ediyor. Bu modelin özelliği saçlarının uç kısımlarının iri dalgalara sahip olmasıdır. Bu sayede saçlar daha havalı ve dolgun bir görünüme sahip oluyor. Bu modeli genelde uzun saçlara sahip bayanlar tarafından tercih ediliyor. Çok kısa olmadığı sürece birçok saç için bu model tercih edilebilmektedir.

İnce Perma Modeli

İnce Perma Modeli
İnce Perma Modeli

İnce perma modeli tercih edecekseniz diğer modellere göre biraz daha dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü bu model diğerlerine göre her kadına yakışmayabilir. Eğer saçınız normalde kabarıksa bu modeli tercih etmemeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü bu şekilde yapılan perma saçın olduğundan daha kabarık olmasına neden olacaktır. Bu modeli tercih edecek bayanların ince telli saçlara sahip olması gerekiyor. İnce perma modelini tercih eden kadınlar saçlarını 2 ile 4 ay kadar bozulmadan kullanma şansına sahip olmaktadır.

Doğal Görünümlü Perma Modeli

Doğal Görünümlü Perma
Doğal Görünümlü Perma

Gelinlik giyecek olsanız dahi doğal görünümünüzü kaybetmek istemiyorsanız tercih edebileceğiniz en doğru model doğal görünümlü perma olacaktır. Bu modelin yapımında en dar perma çubukları kullanılarak istenilen doğal görünüm ortaya çıkarılmaktadır. Perma işleminin ardından doğru şekilde dışa doğru fırçalama yapılarak kabartma işlemi saça uygulanmaktadır. Doğal görünüm için en doğru tercih bu model olacaktır. Sade bir gelinlik ile tercih edilebilecek yegane perma modelidir.

Topuz Perma Saç Modeli

Topuz Perma Saç Modeli
Topuz Perma Saç Modeli

Gelin saçını yaptıracak olan bayanlar için en doğru tercih belki de topuz olacaktır. Hem topuza sahip olmak hem de perma yaptırmak mümkündür. Bu en ideal model tercihi olarak öne çıkmaktadır. Kır düğünü düşünüyorsanız ve salaş bir görünüm istiyorsanız bu tercih en doğru seçim olarak öne çıkmaktadır. Bu modelin avantajları arasında yüzü kapatmaması, doğal bir görünüme sahip olması önemlidir. Tabi bu modeli yaptırmadan önce gelinlik ile uygun olmasına da karar vermeniz gerekiyor.

Dolgun Perma Modeli

Dolgun Perma Modeli
Dolgun Perma Modeli

Gelin olurken uçuk, kaçık bir görünüme sahip olmak yerine daha olgun bir tarzınız olsun istiyorsanız tercihinizi dolgun perma modelinden yana kullanabilirsiniz. Bu modelde saçlarınızın nerede duracağınıza karar vermeniz daha kolay olacaktır. İster omuzlarınızdan aşağıya sarkıtabilir isterseniz arkanıza doğru uzanmasını isteyebilirsiniz. Bu model dolgun olması sayesinde kadınlara daha hoş bir görünüm kazandırmaktadır.

Üst Üste Perçemli Perma Modeli

Üst Üste Perçemli Perma Modeli
Üst Üste Perçemli Perma Modeli

Kısa saçlara sahip bir gelin olacaksanız tercih edebileceğiniz bir perma modeli bulunuyor. Aslında birden fazla kısa saç için perma modeli olsa da birçoğu çok uçuk olduğundan dolayı en doğru seçin bu olarak öne çıkmaktadır. Üst üste gelecek olan perçemlerle bütünleşerek perma ortaya farklı bir görüntü çıkarmanızı sağlayacaktır. Eğer gelin olacak kişinin yüz hatları yuvarlaksa bu model ona istediğini sunacaktır. Hem uzun bir yüz hattına sahip olacak hem de havalı bir gelin olacaksınız.

Dalgalı Perma Saç Modeli

Dalgalı Perma Saç Modeli
Dalgalı Perma Saç Modeli

Gelir olurken farklı bir görüntü kazanmak herkesin hayalidir. Çünkü o gün kadınların en özel günüdür. Bu nedenle tercih edebilecekleri o kadar saç modeli arasından en güzelini seçmek isteyeceklerdir. Bunun için perma modelleri onlara birçok seçenek sunuyor. Kıvır kıvır saçlara sahip olmak ancak düz bir görüntüye de sahip olmak istiyorsanız dalgalı perma saç modeli bunu size sunacaktır. Özellikle orta uzunlukta yani omuz hizasının biraz altında saçlara sahip olan gelinler için en ideal seçin olacaktır.

2020 Permalı Gelin Saç Modelleri

2020 permalı gelin saç modelleri bu yıl içerisinde gelin olacaklar için birçok seçenek sunuyor. Hayallerinizde ki masalsı günü yaşamak ve günün en güzel kadını bulmak için birçok perma modelini tercih edebilirsiniz. Saç tipinize, yüzünüzün şekline göre uygulayabileceğiniz birçok model bulunuyor.

2020 Permalı Gelin Saç Modeli
2020 Permalı Gelin Saç Modeli

Topuz yaptırabilir, uzun saçlarınıza dalga kazandırabilirsiniz. Kısa saçlarınıza dahi perma modelleri uygulayabilirsiniz. Üzerine ekleyeceğiniz taç ile birlikte uzaydan gelen özel bir güzel olarak salonda ki yerinizi alabilirsiniz. Herkesin göz hapsinde olabileceğiniz bir günde bu model size farklı seçenekler sunuyor.

Gelin Perma Saç Modeli
Gelin Perma Saç Modeli

Yapılacak olan küçük dokunuşlar ile perma saçlarınız, harika gelinliğiniz ve hoş duruşunuz ile eşinize ve kendinize harika bir gün yaşayabileceksiniz. Perma modellerinin bir avantajı da saça eklenecek güller, çiçekler, taçlara uygun olmasıdır. Bu nedenle gönlünüz rahat bir şekilde kendinize en uygun permalı gelin saç modelleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Makyajın Yeni Trendi: Yüz Bakımı Yapan Fondöten başlıklı makalemizde fondöten kullanımı ve yüze bakım yapan fondöten hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu