Saç Bakımı

Rüzgarlı Günler İçin Saç Önerileri

Özellikle sonbahar ve kış aylarında çok fazla rüzgara maruz kalıyoruz. Evde özen göstererek yaptığımız saçlarımız, dışarı çıktığımız an rüzgarla dağılıyor. Saçımızı yapmak için harcadığımız onca zaman da boşa gidiyor. Rüzgarı durdurmanın bir yolu yok, ama saçlarımızı rüzgardan korumanın bir kaç yolu var…

Şapka Kullan

Şapka, bere ya da saç bandı gibi aksesuarlar, rüzgarlı günlerde, saçlarımızı sabit tutar. Bu sezonun en beğenilen trendleri arasında olan bereleri artık sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlarda takmak da moda. Rüzgarlı ya da yağmurlu günlerde bu tarz saç aksesuarlarıyla, toplu ya da açık saç modelleri kullanabilirsin. Böylece, bir yandan, gün boyunca trendi bir görüntüye sahip olurken, diğer yandan saçlarını kontrol altında tutabilirsin.

Dağınık Saç Modelleri

Rüzgardan önce saçlarını sen dağıt. Maşa ya da düzleştirici kullanarak, saçında geniş dalgalar yarat. Bu aletler, dalgaların kendi içinde düzenli ve bakımlı görünmelerini sağlayacaktır. Daha sonra kalın bir fırçayla saçını tara. Böylece hacimli, bakımlı ve doğal bir görüntü yakalayacaksın. Saçına çok düzgün bir model yapmadığın için, rüzgarla dağılması, fazla bir fark yaratmayacak. Hatta daha seksi bir görüntü bile oluşturabilir.

Şekillendirici Ürünler

Jöle, köpük, sprey ve benzeri şekillendirici ürünler; saçı sabit tutmak için doğru yoldur. Bu tarz ürünleri kullanırken, dikkat etmen gereken nokta; saçının yumuşak kalmasını sağlamak. Yani rüzgar esince saçın hareket etmeli. Rüzgar durduğunda ise, ilk şekillendirdiğin haline dönmeli.

Toplu Saç Modelleri

Toplu saç modelleri kullanarak, rüzgarın saçını mahvetmesini önleyebilirsin. Bu çözüm yolunu kullanacaksan, saçının hepsinin toplu olduğuna emin olmalısın. Salık bıraktığın küçük tutamlar, rüzgarla elektriklenerek, kötü görüntülere yol açabilir. Bu yüzden, yanında her zaman fazladan bir kaç tel toka bulundurmakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bakım İle Yağlı Saçlardan Kurtulma Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu