Saç Bakımı

Saçınızı Doğal Yollar ile Uzatmak İçin İpuçları

Eğer saçınızın uzaması için bazı ipuçları arıyorsanız, bu ipuçları ile saçlarınızın kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. Kadınlar kesim sonrası genelde pişmanlık duyarlar ve saçlarına kaynak ve postij gibi eklemeler yaparlar.

Buda saçların dökülmesine neden olduğu gibi uzamasını da yavaşlatır. Zaten doğalda durmaz. Bundan sonra endişe etmenize gerek yok, o uzun, çekici saçlara sahip olmak için pahalı saç kaynaklarına başvurmanıza gerek yok. Saçınızı uzatmak için bu ipuçlarını deneyin saç büyümesi altı ay içinde en az beş santim olacaktır..

Saçınızı Doğal Yollar ile Uzatmak İçin İpuçları

Saçınızı Doğal Yollar ile Uzatmak İçin İpuçları
Saçınızı Doğal Yollar ile Uzatmak İçin İpuçları

Bol Protein Yiyin

Saçınızı besleyip uzatmak için bol bol protein yemenizi öneririz, bu ilk ipuçları biri. Saçınız temelde proteinile yapılmış, böylece bu bölümde sizin saçınızın büyümesini sağlayacak . Öğün başına en az 20-30 gram protein yiyin. Hatta biraz kiloda kaybedebilir, protein size yağ veya karbonhidrattan daha sağlıklı olacaktır.

Her öğünde protein alımı saçlarınızı, güçlü ipeksi ve uzamasına yardımcı olacaktır. Protein kaynakları balık, yumurta, organik tavuk, ham protein tozu, organik yoğurt ve fındık gibi yiyeceklerde bolca vardır.

Biotin Alın

Uzun ve sağlıklı saçlara isterseniz Biotin bir istisnadır. Biotin bir B vitamini kaynağı olup, bunu çok fazla alamayan kişilerde saç problemleri olabilir. Biotin yumurta, balık, fındık ve tohum gibi besinlerde bulunur. Biotin saçları güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur ve proteinlerin parçalanmasını önleyerek, kolajen üretiminde yardımcı olur.
sac uzatma

Aşırı fön ve düzleştiriciler kullanmayın

Tamam saç stili için bu araçlar çok önemli, ama ısılı saç şekillendiricileri saçı uzamasına engel olur. eğer saçlarınızı uzatmak istiyorsanız bu saç araçlarında uzun bir süre uzak durmalısınız!

Bir süre , kendinize ve saçınıza bir mola verin. Eğer cesur iseniz ön makinesi yerine saçlarınızı hava ve havlu ile kurutunuz. Yapabileceğiniz şey ısı, azaltmak ve aşırı saçınızı fırçalamamak.

Bir önceki yazımız olan Kırılan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, kırılan saçlar ve saç çatallaşma sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu